Firma » Biura

Działy HR stawiają na innowacje

Działy HR odważnie sięgają po nowoczesne narzędzia do zarządzania kadrami. Coraz rzadziej traktują je jednak jako rozwiązania wspierające wyłącznie codzienne procesy administracyjne. Polskie firmy szukając innowacji w obszarze HR widzą w nich przede wszystkim kluczowy czynnik sukcesu w biznesie.

Potwierdzeniem tego trendu są wyniki konkursu „Wdrożenie na życzenie – inkubator kreatywności GAVDI”, w ramach którego firmy w Polsce zostały zaproszone do zgłaszania innowacyjnych rozwiązań wspierających zarządzanie kadrami w oparciu o system SAP HCM. „Szkolenia pod kontrolą” oraz „Total Reward Statement” – te zwycięskie projekty zgłoszone przez firmy RWE IT oraz Volkswagen Motor Polska, dowodzą, że potrzeba innowacji w działach HR nieustannie rośnie, a firmy dla których najcenniejszym kapitałem są pracownicy, dostrzegają kluczową rolę rozwiązań IT w zarządzaniu kadrami.

Na rozwiązanie z obszaru miękkiego HR postawiła firma RWE IT, która planuje wdrożenie narzędzia do kompleksowego zarządzania szkoleniami. Pomysł na tę innowację zrodził się wśród pracowników działu personalnego i wynikał z dynamicznego rozwoju organizacji oraz potrzeby lepszej kontroli nad przeprowadzanymi w firmie szkoleniami. Widzimy rosnącą rolę innowacji w obszarze HR. W obecnej  sytuacji  rynkowej, kiedy wciąż głośno mówi się o optymalizacji i  oszczędnościach, narzędzia informatyczne    naturalnym  środkiem do osiągnięcia tego celu. Podobnie jest w obszarze HR, gdzie bieżący dostęp do wiarygodnych danych i analiz umożliwia podejmowanie właściwych decyzji w odpowiednim czasie, a automatyzacja czynności administracyjnych pozwala nam skoncentrować się na biznesie.  Nie mniejszym wyzwaniem jest nieustająca walka o talenty i tworzenie najlepszych warunków do rozwoju pracowników – to oni są podstawą rozwoju naszej firmy i jej największym kapitałem. – mówi Piotr Szarwas, Dyrektor Zarządzający, Członek Zarządu RWE IT Poland.

Laureat trzeciego miejsca w konkursie GAVDI, firma Volkswagen Motor Polska, przedstawiła pomysł narzędzia „Total Reward Statement” dostarczającego pracownikom kompletną informację o korzyściach, jakie otrzymują z tytułu zatrudnienia. Rozwiązanie ma przedstawiać łączną wartość  nie tylko samego wynagrodzenia, ale także kosztów jakie pracodawca ponosi z tytułu opłat do ZUS czy świadczeń pozafinansowych. Pracownicy często nie zdają sobie sprawy, że wynagrodzenie to nie jedyny koszt ponoszony przez pracodawcę i że świadczenia pozapłacowe, które otrzymują, mają konkretną wartość materialną. Pokazanie wszystkich tych świadczeń w jednym miejscu i przypisanie im konkretnej wartości ma działać motywująco i  uświadomić pracownikom korzyści płynące z zatrudnienia w naszej organizacji – mówi Ewa Mrok-Salamońska, kierownik działu personalnego z Volkswagen Motor Polska.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GAVDI Polska S.A.
http://gavdi.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »