Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Dzień Kota w Galerii Krakowskiej

Persy, sfinksy, Maine Coon, jak również pospolite dachowce, to tylko kilka przedstawicieli kociego rodu spośród 100 ras, które 5 lutego 2011 roku zawitają do Galerii Krakowskiej. Mieszkańcy stolicy Małopolski już po raz drugi będą mieli niecodzienną okazję podziwiać piękno tych szlachetnych zwierząt

W trakcie wystawy przewidziana jest również akcja promująca adopcję bezdomnych kotów, współorganizowana przez Krakowski Klub Felinologiczny i krakowskie stowarzyszenia pomocy zwierzętom.

Światowy Dzień Kota obchodzony jest wprawdzie 17 lutego, ale klienci Galerii Krakowskiej będą mogli obchodzić to święto już w najbliższą sobotę. Wszyscy goście, którzy odwiedzą galerię 5 lutego, będą mogli podziwiać 100 najpiękniejszych i najbardziej popularnych kocich ras na Pokazie Kotów Rasowych przeprowadzonym pod patronatem Krakowskiego Klubu Felinologicznego.

Zwiedzający wystawę będą mogli zaobserwować zwyczaje, a także poznać nawyki i poczuć wyjątkową energię tych niezwykłych zwierząt, których dobroczynną moc cenią ludzie na całym świecie od tysięcy lat. Oglądający wystawę będą mieli okazję zagłosować na najpiękniejsze ich zdaniem koty w trzech kategoriach: najpiękniejszy kot długowłosy, najpiękniejszy kot krótkowłosy, najpiękniejszy kot łysy. Dodatkowo klienci wybiorą najsympatyczniejszego kota wystawy, który zdobędzie tytuł najmilszego kota publiczności.

Wystawa kotów, to wspaniała okazja dla krakowian do porozmawiania z hodowcami, wymienienia się radami i doświadczeniem z hodowli, jak również do zaangażowania się w pomoc na rzecz bezdomnych zwierząt. We współpracy z Alarmowym Funduszem Nadziei na Życie – fundacją pomagającą bezdomnym zwierzętom, w galerii zostanie przeprowadzona akcja adopcji bezdomnych kotów (swoje stoiska będą miały organizacje zajmujące się ratowaniem bezdomnych zwierząt).

Na głównej scenie, dla klientów Galerii Krakowskiej, przygotowane będą konkursy poświęcone kociej tematyce z licznymi nagrodami. A najmłodsi miłośnicy kotów będą mogli uczestniczyć w konkursach rysunkowych oraz pomalować swoją buźkę w fantazyjne kocie motywy.

II edycja „Dnia Kota” odbywać się będzie w Galerii Krakowskiej  5 lutego w godzinach od 13.00 do 19.00.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PR Inspiration
http://prinspiration.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »