Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Dzień Otwarty w ZSS Fundacji Edukacji „Fabryczna 10”

Dzień Otwarty w ZSS Fundacji Edukacji „Fabryczna 10”
Zobacz więcej zdjęć »
Okazją, by poznać ofertę szkół przed rozpoczynającą się wkrótce rekrutacją są Dni Otwarte. W sobotę (23 marca) w swoje progi zaprasza Zespół Szkół Społecznych przy Fabrycznej10 w Białymstoku.

W tym roku szkoła planuje nabór do pierwszych klas liceum trzyletniego i czteroletniego oraz do nowej klasy VII szkoły podstawowej.

- Dzień Otwarty to takie weneckie lustro, przez które można na chwilę zajrzeć do świata najczęściej zamkniętego za murami szkoły – mówi dyrektor szkoły Ewa Drozdowska. - Z tego lustrzanego oglądu może wiele dowiedzieć się o sobie sama szkoła, bo przecież to,  jakie pytania zadają goście, często jest związane z ich obrazem szkoły. Czasami zaskakiwani jesteśmy pytaniami: gdzie jest to nasze akwarium, dlaczego sala lekcyjna bywa nazywana szafą i dlaczego domek (w którym obecnie również mieszczą się klasy) jest domkiem? Na takie pytania każdy na Fabrycznej 10 potrafi odpowiedzieć.

W sobotę gości oprowadzać po budynku będzie młodzież, która opowie o szkole, kołach zainteresowań, w jakich rozwija swoje hobby i bardzo różnorodnych formach nauczania, oferowanych przez placówkę. Szkolna rzeczywistość zaprezentowana zostanie na filmach video, prezentacjach multimedialnych, do wglądu będą także tradycyjne kroniki szkolne.

-  Goście będą mogli także porozmawiać z nauczycielami, zapytać o specyfikę szkoły i realizowany program – mówi Greta Hapunik, szkolny pedagog. – Zaprezentujemy nasz program wymian międzynarodowych, a nauczyciele języków obcych chętnie porozmawiają o zaletach takiej formy nauki języków obcych.

Wszyscy goście będą mogli sprawdzić swoją wiedzę,  uczestnicząc gry i zabawach historycznych. 

ZSS Fundacji Edukacji „Fabryczna 10”, w którego skład wchodzi liceum i szkoła podstawowa, to szkoły małe i kameralne, ale – jak mówią ich uczniowie - mające dużo do zaoferowania: przyjazny klimat, wysoki poziom języków obcych i wyników egzaminów zewnętrznych.

- W naszej szkole nie ma klas profilowanych - każdy uczeń profiluje się sam, poprzez wybór rozszerzeń, ma więc możliwość dopasowania ich do własnych, czasami dość różnorodnych zainteresowań – tłumaczy Greta Hapunik. - Tym, co wyróżnia nas wśród innych placówek, jest również tutoring, czyli indywidualny wychowawca, którego uczeń wybiera sobie sam.

Szkoła przywiązuje dużą wagę do nauki języków obcych. Obowiązkowy język angielski realizowany jest w grupach dostosowanych do poziom zaawansowania uczniów, a program nauczania obejmuje też obowiązkowe konwersacje z native speakerem. Szkoła uczy również niemieckiego i francuskiego (kontynuacja) oraz hiszpańskiego – na poziomie dla początkujących.

Każdy uczeń może skorzystać z konsultacji, na które umawia się z indywidualnie lub grupowo z nauczycielem dowolnego przedmiotu.

Wizytówką szkoły są jej absolwenci: m.in. Tomasz Bagiński, autor nominowanej do Oscara „Katedry” i animowanej „Historii Polski”, czy Szymon Hołownia, publicysta i znany dziennikarz telewizyjny.

Szkoła zaprasza do odwiedzin w najbliższą sobotę 23 marca w godzinach 10-14.

- A o każdej porze warto wybrać się na wiosenny spacer w stronę Fabrycznej 10, bo na płocie naprzeciwko szkoły prezentowane są piękne zdjęcia szkolnej „Galerii na Płocie” – dodaje dyrektor Drozdowska.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

http://www.slosto.biaman.pl/
http://www.slosto.biaman.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »