a

a

poprzedni następny

Firma » Praca

Dzień Pracy i Edukacji

Dzień Pracy i Edukacji
Zobacz więcej zdjęć »
W czwartek 09.09.2010r. w Wydziale Nauk Społecznych WSP TWP w Warszawie odbędzie się impreza o nazwie „Dzień Pracy i Edukacji”. Podczas wydarzenia, uczestnicy będą mogli wziąć udział w wykładach z zakresu rynku pracy, zapoznać się z ofertami pracy, szkoleń i wolontariatu.

„Dzień Pracy i Edukacji" w Wydziale Nauk Społecznych WSP TWP w Warszawie odbędzie się w czwartek 09.09.2010r. przy ul. Urbanistów 3 w Warszawie (Ochota) w godzinach od 10:00 do 14:00. Wydarzenie ma charakter otwarty i bezpłatny.

W trakcie imprezy przybyli goście będą mogli wysłuchać wykładów i wziąć udział w warsztatach na temat obowiązków pracodawcy względem pracowników, wolontariatu europejskiego, profesjonalnego przygotowania CV i listu motywacyjnego, roli szkoleń w rozwoju kariery, przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej, pracy w organizacjach pozarządowych czy programów praktyk zagranicznych.

Odwiedzający będą mogli skorzystać z usług doradcy zawodowego, uzyskać poradę od pracowników Państwowej Inspekcji Pracy oraz zapoznać się z ofertami pracy udostępnionymi przez firmy Gi Group, HRK i Manpower. Goście będą również mogli zapoznać się z ofertami wolontariatu i pracy w organizacjach pozarządowych m.in.: Fundacji TUS, Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich, Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, Wysypy Leonarda- Akademia Dzieci Ciekawych Świata oraz wielu innych.

- Organizowane przez nas wydarzenie ma charakter uniwersytetu otwartego z elementami targów pracy- mówi Magdalena Wolfart z Akademickiego Biura Karier WSP TWP w Warszawie, jedna z organizatorek wydarzenia- naszym celem jest zarówno dostarczenie ofert pracy jak i przekazanie praktycznej wiedzy oraz umiejętności gościom, odwiedzającym naszą imprezę. W wykładach organizowanych w ramach wydarzenia może uczestniczyć za darmo każda zainteresowana osoba. Każdy może również skorzystać ze spotkań i konsultacji prowadzonych przez specjalistów z Ochotniczych Hufców Pracy, Państwowej Inspekcji Pracy czy doradców zawodowych. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie organizowane przez Uczelnie na terenie Warszawy. Imprezę planujemy powtarzać cyklicznie.

Do udziału w wydarzeniu szczególnie zachęcani są uczniowie szkół średnich, studenci, osoby pozostające bez pracy oraz niepełnosprawni.

Program wydarzenia obejmuje:

10:00 - 10:15 - Uroczyste otwarcie imprezy,

10:15 - 14:00 - Prezentacja ofert pracy, szkoleń, staży, firm,

10:15 - 14:00 - Prezentacja ofert pracy, organizacji pozarządowych,

10:30 - 11:15 -„Jak profesjonalnie przygotować dokumenty aplikacyjne" - Ochotnicze Hufce Pracy,

10:30 - 11:15 - „Zatrudnienie pracowników-obowiązki pracodawcy" - Państwowa Inspekcja Pracy,

11:00 - 11:30 - „Rola szkoleń i certyfikacji w planowaniu i rozwoju kariery" -MCSK,

11:00 -14:00 - Konsultacje z doradcą zawodowym,

11:15 - 14:00 - Punkt konsultacyjno-doradczy Państwowej Inspekcji Pracy,

11:30 - 12:15 - „Jak pomyślnie wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej - sztuka autoprezentacji" - Ochotnicze Hufce Pracy,

11:30 - 12:15 - „Stowarzyszenie czy fundacja- to też praca" - Tomasz Dudziński, Fundacja WSP TWP w Warszawie (FIBS),

12:30 - 13:15 - „Program praktyk zagranicznych" - AIESEC,

14:00 - Zakończenie imprezy.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.pu.wsptwp.eu.

Patronat nad wydarzeniem objęli Powiatowy Urząd Pracy w Warszawie i Urząd Dzielnicy Ochota.

Spotkanie jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

przedsiebiorcza

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »