Firma » Biznes

Projekty UE - wartość dodana dla firmy

Projekty UE - wartość dodana dla firmy
Zobacz więcej zdjęć »
Doświadczenia zdobyte w ramach projektów współfinansowanych z środków UE przekłada się na zwiększenie efektywności działania firmy. Przykładem wykorzystania takiej szansy jest Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP, która realizując projekty z środków UE rozwija siebie i swoje kadry.

Powszechnie wiadomo, że środki z UE pomagają firmą w zbogaceniu oferty, wprowadzeniu nowych rozwiązań, realizacji zadań społecznych etc. Warto jednak pamiętać, że sama realizacja zdań przyczynia się do rozwoju organizacji, co rzutuje na jej funkcjonowanie po zakończeniu realizacji projektów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W ramach projektów pracownicy wzbogacają swoje doświadczenie, w ramach projektów powstają narzędzia jak np. serwisy internetowe, które mogą nadal funkcjonować po zakończaniu projektu, w ramach projektów znajdują zatrudnienie specjaliści, których wiedzę i doświadczenie firmy mogą wykorzystywać po zakończeniu projektu etc.
Za przykład firmy, która wykorzystuje w swoim funkcjonowaniu doświadczenia z realizacji projektów jest Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie realizująca obecnie 9 zadań współfinansowanych z Unii Europejskiej. Największy realizowany obecnie przez WSP TWP w Warszawie projekt współfinansowany przez UE to „Przedsiębiorcza Uczenia”. Projekt ruszył w 2008 r. i objął swoim zasięgiem wszystkie wydziały uczeni - w Człuchowie, Katowicach, Olsztynie, Lublinie, Szczecinie i  Warszawie. Wartość projektu to blisko 28 000 000 zł. Poza „Przedsiębiorczą Uczelnią” Uczenia aktualnie prowadzi 8 znaczących projektów, współfinansowanych z środków Unii Europejskiej, są to projekty: „Kuźnia Liderów- Szkoła Mentorów”, „Kreatywny Humanista”, „Nowoczesny Wykładowca- Tutor i Coach”, „Społecznie Odpowiedzialna Uczelnia”, „Nowoczesny Pedagog”, „Kompetencje Kluczowe Drogą do Kariery”, „Wcześniejszy Start Szkolny Ucznia”, „Akademia Młodych Noblistów”.

Poza wzbogaceniem oferty edukacyjnej o bezpłatne kursy i studia, projekty przyczyniły się do rozwoju biznesowo- organizacyjnego Uczelni, wzbogacenia oferty komercyjnej i lepszego przystosowania instytucji do potrzeb rynku.

W efekcie działania projektów zmodernizowane zostały programy nauczania Uczelni, wprowadzono do zarządzania metodologię Prince 2, wprowadzono do programów studiów  wykłady z przedsiębiorczości, rozszerzono tradycyjne formy wykładów o metody Tutoringu i Coachingu, stworzono platformę e-learningiową, zmodernizowano infrastrukturę przystosowując budynki dla potrzeb osób niepełnosprawnych, uruchomiono portal edukacyjno- informacyjny na temat społecznej odpowiedzialności biznesu www.spolecznieodpowiedziani.pl, pozyskano do współpracy z Uczelnią wysokiej kasy specjalistów.

Jednym z ważniejszych efektów działania projektów było powstanie grupy inicjatywnej i stworzenie przez nią Fundacji Inicjatyw Badawczo- Szkoleniowych (www.fibs.org.pl), której celem jest trwałe wspieranie Uczelni w jej działaniach statutowych.

- Dzięki projektom współfinansowanym przez Unię Europejską Uczenia przechodzi głęboką modernizację - mówi  Radosław Kołodziej, specjalista ds. promocji, rekrutacji i PR w projekcie „Przedsiębiorcza Uczelnia”- modernizacja dotyczy zarówno sfery organizacyjnej, jak i edukacyjnej. Tego typu zmiany są z punktu widzenia firmy dużo ważniejsze niż okresowe wzbogacenie oferty o bezpłatne kursy, studia itp. Zmiany pozwalają znacząco  podnieść sprawność organizacji, co jest bardzo ważne przy obecnej sytuacji na ryku edukacyjnym uczelni.

Doświadczenia pozwalające przełożyć się z projektów na działanie poprojektowe firmy dotyczą działań realizowanych praktycznie w ramach każdego programu operacyjnego. Ważne, aby firmy umiały przełożyć owe doświadczenia na swoją dalszą aktywność biznesową.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

przedsiebiorcza

Komentarze (2)

  • avatar
    Mickey 2011-02-07 10:03:07

    Super, tyle projektów realizowanych przez jedną tylko uczelnię - to naprawdę zasługuje na uznanie. Gdyby więcej uczelni podchodziło do pozyskiwania funduszy na różne projekty w ten sposób, to na pewno w ogólnym rozrachunku poziom kształcenia w Polsce byłby wyższy. Podoba mi się zwłaszcza ten projekt zajmujący się społeczną odpowiedzialnością, bo to mnie osobiście najbardziej interesuje.

  • avatar
    Mickey 2011-02-07 09:53:01

    Nic, tylko pozazdrościć studentom:)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »