Kultura » Kultura
E-book: Audioklasyka Literatury Polskiej- pakiet audiobooków
Zobacz więcej zdjęć » |
E-book poleca-Trylogia Henryka Sienkiewicza, to niekwestionowana klasyka Polskiej literatury i jedno z najwspanialszych dzieł „ku pokrzepieniu serc”. Dynamiczne opisy walki, barwne i wyraziste postaci, skrupulatne odtwarzanie realiów i obyczajów panujących w XVII – wiecznej Polsce.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
To wszystko znajdziesz w prozie Sienkiewicza. Ale tylko w wersji audio masz szansę poczuć to niemal na własnej skórze – dzięki fenomenalnej interpretacji lektorów będziesz dosłownie w centrum wydarzeń!
Ogniem i mieczem
Pierwsza część Trylogii, opowiadająca o latach Powstania Chmielnickiego na południowo-wschodnich rubieżach Rzeczypospolitej (1648 –1651). Poznajemy w niej dziarskiego Jana Skrzetuskiego – porucznika Husarskiego, piękną Helenę Kurcewiczównę i podstępnego Kozaka – Bohuna. Na dalszym planie pojawiają się także bohaterowie łączący całą Trylogię – Pan Michał Wołodyjowski i Onufry Zagłoba. Fenomenalna interpretacja Krzysztofa Globisza sprawia, że słuchaczowi zapiera dech w piersiach – przy scenach walk ze strachu, zaś przy scenach miłosnych ze wzruszenia.
Pan Wołodyjowski
W tej, ostatniej części Trylogii poznajemy bliżej postać Pana Michała Wołodyjowskiego. Tłem wydarzeń są wojny z Turcją (1668-1673). Pan Michał, jako zasłużony żołnierz i „Pierwsza Szabla Rzeczypospolitej”, postanawia się ustatkować. Niestety jego plany krzyżuje śmierć narzeczonej, po której zaszywa się w Klasztorze. Jednak Ojczyzna upomina się o swojego „największego obrońcę” i Pan Michał znów staje do boju. Walczy dzielnie odpierając Tureckie najazdy. Zostaje dowódcą obrony Twierdzy w Kamieniu Podolskim... Pan Michał, zwany „Małym Rycerzem” do dziś jest wzorem polskiego bohaterstwa i patriotyzmu. Nikczemnego wzrostu za to wielki duchem, zdolny poświęcić wszystko w imię obrony granic Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.
Potop
W tej części Polska zostaje najechana przez Szwedów (1655-1660). Andrzej Kmicic, chorąży Orszański i jeden z najlepszych szermierzy Rzeczypospolitej, zostaje podstępnie wmanewrowany w walkę przeciw Polsce przez zdrajcę – Księcia Janusza Radziwiłła. Próbuje wyplątać się honorowo z danego zdrajcy słowa by odzyskać twarz i... przychylność ukochanej Oleńki Billewiczówny. Pod przybranym nazwiskiem szkodzi zdrajcom i bije się ze Szwedem. Dokonuje bohaterskich czynów podczas oblężenia Jasnej Góry i ratuje życie królowi Janowi Kazimierzowi. Kmicic w tej części również spotyka na swej drodze Małego Rycerza – Wołodyjowskiego.
http://e-bok.nextshop.pl/pakiety/audioklasyka.xml?pid=id_partnera#lp.
Komentarze (0)