Technologie » Internet

E-gazety i czasopisma a rozwój społeczeństwa informacyjnego

E-gazety i czasopisma a rozwój społeczeństwa informacyjnego
Zobacz więcej zdjęć »
Zwykły model internetowego archiwum tekstowego coraz częściej zastępują nowoczesne skrypty, pozwalające na wygodne przeglądanie czasopism, z uwzględnieniem pełnej szaty graficznej.

Rozpoczynająca się druga dekada XXI wieku stoi pod znakiem dalszej ewolucji dostrzeganego już w latach 90. XX wieku modelu społeczeństwa informacyjnego.

Opiera się on w dużej mierze na takich filarach jak: szybki przepływ informacji, prosty dostęp do szerokich zasobów wiedzy i wiadomości, wirtualny profil rynku wydawnictw i czasopism.

Prognozowana przez Łukasza Gołębiewskiego śmierć książki papierowej ma wiązać się ze zdominowaniem rynku przez mobilne urządzenia tabletowe, pozwalające na czytanie nowoczesnych form przekazu, takich jak e-book i e-gazeta. Odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na informację i wiedzę może być projekt, jaki zapoczątkował Ibuk i który wdrażają kolejni przedstawiciele rynku prasowego i wydawniczego w Polsce. Polega on na adaptacji zbliżonego do Isuu skryptu, umożliwiającego nie tylko pobieranie, ale również przeglądanie w trybie online archiwum danego tytułu. W ostatnim czasie Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi dla swojego dwumiesięcznika wprowadził podobny model archiwum, oparty o możliwość lektury wybranego numeru czasopisma za pośrednictwem strony internetowej i wbudowanej w nią przeglądarki. Trzy najnowsze numery Polonia Christiana udostępniono za kwotę 6 zł, z kolei pozostałe numery czasopisma można czytać bezpłatnie.

Pytanie, jakie można postawić, podsumowując powyższe zagadnienie, będzie bardziej adekwatnym, jeśli zaczniemy je od słowa "kiedy" zamiast frazy "czy". Pewne standardy bowiem, odpowiadając na zapotrzebowanie masowego użytkownika, stają się powszechne i nie inaczej będzie w przypadku wirtualnego archiwum. Przyszłość internetu buduje się na filarach dostępności, łatwości i szybkości.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Polonia Christiana - archiwum online
http://www.epch.poloniachristiana.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
BEZPŁATNE ZAJĘCIA PRÓBNE W ATMOSFERZE MULTISPORT W WARSZAWIE
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »