Firma » Biznes

E.Leclerc rośnie w siłę

E.Leclerc rośnie w siłę
Zobacz więcej zdjęć »
Sieć E.Leclerc przedstawiła wyniki finansowe z ostatniego półrocza w Polsce. Po pierwszych sześciu miesiącach 2012 roku sieć supermarketów i hipermarketów notuje wyraźny wzrost zarówno całkowitych obrotów jak i liczby klientów robiących zakupy w jej sklepach.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:Dynamiczny rozwój i wychodzenie naprzeciw potrzebom klientów znalazły odzwierciedlenie w liczbach. Sieć bardzo dobrze radzi sobie w czasie kryzysu, który dotknął także branżę handlową. Warto podkreślić, że powierzchnia handlowa sklepów sieci E.Leclerc została utrzymana na tym samym poziomie co w poprzednim roku i wynosi 125 667 metrów kwadratowych.

W porównaniu z dwoma pierwszymi kwartałami 2011 roku, liczba klientów wzrosła z 25 988 381 osób do 26 408 684 osób w pierwszych sześciu miesiącach 2012 roku. Daje to wzrost liczby robiących zakupy w 40 sklepach sieci o 1,62%. Całkowite obroty E.Leclerc w porównaniu z 1 253 349 000 złotych w analogicznym okresie 2011 roku wyniosły 1 343 821 000 złotych co daje wzrost aż o 7% i jest bardzo dobrym wynikiem na polskim rynku branży handlowej.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że z roku na rok klienci coraz częściej wybierają nasze sklepy. – mówi Jean Philippe Magre, prezes zarządu E.Leclerc Polska. Ten bardzo dobry wynik cieszy nas tym bardziej, że sieć E.Leclerc wykazuje duży wzrost obrotów mimo słabnącej koniunktury w całej Europie.

W analizowanym okresie, sieć poza wyraźnym wzrostem wyników finansowych, została również laureatem prestiżowej nagrody branży retail i FMCG, Retailer of the Year 2011 w kategorii Hipermarket. Jest ona kolejnym potwierdzeniem prawidłowego kierunku i dynamizmu rozwoju sieci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

p.wrona

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »