Firma » Bankowość

EGB Investments S.A. zakupiła pakiet wierzytelności o wartości ponad 27 mln zł

EGB Investments S.A. podpisała kolejną znaczącą umowę przelewu wierzytelności, w wyniku której nabyła portfel o łącznej wartości 27,4 mln zł, w stosunku do 2.228 dłużników. To już jedenasty pakiet zakupiony przez EGB Investments S.A. w tym roku.

EGB Investments S.A. podpisała kolejną znaczącą umowę przelewu wierzytelności, w wyniku której nabyła portfel o łącznej wartości 27,4 mln zł, w stosunku do 2.228 dłużników. To już jedenasty pakiet zakupiony przez EGB Investments S.A. w tym roku. Dziś także Spółka zamknęła emisję obligacji serii F, dzięki której pozyskała 1,2 mln zł z przeznaczeniem na realizację kolejnych transakcji.

„Jest to kolejna umowa, w wyniku której nabywamy wierzytelności z branży finansowej" - mówi Krzysztof Matela, prezes zarządu EGB Investments S.A. - „Znajomość rynku i specyfiki obsługi zobowiązań tego typu pozwala nam zastosować efektywne narzędzia w procesie windykacji."

Dobre wyniki EGB Investments S.A. w bieżącym roku znacząco wpłynęły na rozwój Spółki. Pozwoliły na wiele inwestycji, dzięki czemu aktywa spółki znacząco wzrosły. Dzięki przeprowadzonym transakcjom w 2011 roku wartość portfela wierzytelności własnych Spółki wzrosła o 561 mln zł. Są to zobowiązania w stosunku do 149 tys. dłużników. W przyszłym roku planowane jest zawarcie kolejnych istotnych umów związanych z zakupem pakietów długów. Dywersyfikacja portfela wierzytelności pozwoli na rozproszenie  ryzyka oraz podniesienie poziomu przychodów spółki.Informacja dodatkowa

EGB Investments jest spółką akcyjną, która od 1995 roku z powodzeniem wspomaga przedsiębiorców w zarządzaniu nieregulowanymi należnościami. Z usług firmy korzystają Klienci z kraju i zza granicy - największe krajowe firmy i instytucje finansowe, jak również podmioty z sektora MŚP. Kluczem do sukcesu jest długoletnie doświadczenie w obsłudze różnego typu wierzytelności, zarówno konsumenckich, jak też korporacyjnych.

Kontakt dla mediów:

EGB Investments S.A.

Tel. 52 376 76 88

pr@egb.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

EGB Investments SA

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »