Dom » Ogrody

Ekologiczna kostka brukowa

Ekologiczna kostka brukowa
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Bruk sp. z o. o. z Czyżowic na przełomie 2010/2011 r. wprowadziła do oferty kostki brukowe i płyty tarasowe wykazujące właściwości absorpcji zanieczyszczeń ze środowiska i zdolności samooczyszczania. Wytworzenie kostki ekologicznej jest możliwe dzięki zastosowaniu cementu TiCem®.

To nowoczesne rozwiązanie materiałowe określa się mianem technologii TX Active®, a znajduje zastosowanie szczególnie w produkcji kostki brukowej wykorzystywanej do budowy nawierzchni dróg, placów parkingowych czy chodników i alei przy ciągach komunikacyjnych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Redukcja zanieczyszczeń obecnych w powietrzu i zdolność do samooczyszczania kostki brukowej z substancji organicznych wynikają z właściwości fotokatalitycznych cementu TiCem®. Badania naukowe i praktyczne realizacje zastosowane w innych europejskich krajach dowodzą, że użycie cementu TioCem® w produkcji kostki brukowej umożliwia wykonanie nawierzchni betonowej wykazującej zdolność redukcji zanieczyszczeń zawartych w powietrzu i posiadającej właściwości samooczyszcząjące. Współcześnie jednym z największych problemów ekologicznych jest zanieczyszczenie powietrza spalinami spowodowane szybko rosnącą liczbą używanych pojazdów. Intensywny ruch samochodowy zwiększa koncentrację zanieczyszczeń w powietrzu, głównie powiększając zawartość tlenków azotu NOx. Istotny jest fakt, że fotokatalizator, nanokrystaliczny dwutlenek tytanu TiO2, nie ulega zużyciu podczas zachodzących reakcji. Dlatego też proces oczyszczania powietrza jest długotrwały i stale odnawialny.

Fotokatalityczne działanie cementu TioCem® wymaga obecności światła słonecznego, stąd wystarczy stosowanie tego spoiwa w powierzchniowych warstwach betonu, czyli w przypadku kostki brukowej tylko w warstwie licowej. Właściwości użytkowe, takie jak trwałość, bezpieczeństwo, faktura, itp. ekologicznej kostki brukowej i płyt tarasowych są identyczne jak kostki i płyt z użyciem zwykłego cementu. Natomiast wygląd i estetyka związane z możliwością samoczyszczenia się wyrobów wpływają zdecydowanie pozytywnie na ogólny odbiór wizualny kostki i płyt. Wszelkie parametry wymagane normami oraz potwierdzające dodatkowe właściwości absorpcji zanieczyszczeń ze środowiska i zdolności samooczyszczania zostały przez Fabrykę Bruk potwierdzone badaniami przeprowadzonymi w specjalistycznych laboratoriach, m. in. niemieckim laboratorium Heidelberg Technology Center.

W chwili obecnej Bruk sp. z o. o. jest jedyną firmą na terenie Polski południowej oferującą produkcję i sprzedaż ekologicznej kostki brukowej i płyt tarasowych o właściwościach absorpcji zanieczyszczeń ze środowiska i zdolności samooczyszczania.

Więcej informacji na temat ekologicznej kostki brukowej znajdą Państwo na www.bruk.info.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Bruk sp. z o. o.
http://www.bruk.info.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »