Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Ekologiczne wyzwania i nagrody w Centrum Janki

Ekologiczne wyzwania i nagrody w Centrum Janki
Zobacz więcej zdjęć »
Już 23 września klienci Centrum Janki będą mieli okazję stworzyć niepowtarzalne kokedamy, dokształcić się z zakresu ogrodnictwa i zdobyć piękne skrzydłokwiaty.

Na najmłodszych czeka wspaniała zabawa przy tworzeniu ekologicznych zabawek, a dodatkowo konkurs, w którym główną nagrodą jest elektryczna hulajnoga.

 

Centrum Janki regularnie zachęca swoich klientów do bycia bardziej eko i stosowania rozwiązań przyjaznych naturze. W najbliższą sobotę, 23 września, przygotowało dla nich szereg atrakcji w roślinnym klimacie.

 

Robiąc tego dnia zakupy w Centrum Janki będzie można zdobyć skrzydłokwiat. Roślina ta poza walorami wizualnymi, posiada również zdrowotne, bowiem oczyszcza powietrze z trujących substancji. Z tego powodu jest nawet rekomendowana przez NASA. By wrócić do domu z nowym, zielonym przyjacielem, wystarczy zrobić zakupy za co najmniej 250 zł na maksymalnie 2 paragonach i zarejestrować je w Punkcie Obsługi Akcji. Znajdzie się tam również dokładny regulamin promocji.

 

W Centrum Janki nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Dzieci będą miały okazję, by dać upust swojej kreatywności i wyczarować prawdziwe cuda ze zwykłego kartonu. Niepotrzebne pudełka, zwykle wyrzucane do śmieci, zostaną w trakcie warsztatów zamienione w niepowtarzalne zabawki. Przy odrobinie wyobraźni i dobrych chęci stare kartony zyskają nowe życie, a dzieci - cenną wiedzę o recyklingu.

 

Centrum Janki przygotowało również coś dla tych, którzy pragną odkryć tajniki skutecznej pielęgnacji roślin i nauczyć się dbać o domową zieleń. Czekają na nich warsztaty ogrodnicze, dzięki którym lepiej zatroszczą się o swoich liściastych przyjaciół. Proste metody pielęgnacji pozwolą potem cieszyć się piękną roślinnością w domu, na balkonie czy też w ogrodzie.

 

Podczas wydarzenia w Centrum Janki szykuje się też coś dla entuzjastów łączenia ogrodnictwa ze sztuką. Będą to warsztaty kokedamy, czyli japońskiej sztuki sadzenia roślin w kuli złożonej z ziemi i mchu. Zabieg ten pozwala na uzyskanie niezwykle ciekawych efektów, a oryginalne kule z roślinami ozdobią każdy zakątek domu.

 

Od 23 września do 7 października klienci Centrum Janki będą mogli wesprzeć posadzenie jak największej liczby drzew, biorąc udział w ekologicznym quizie. Każdy, kto chce sprawdzić swoją wiedzę i przy okazji wygrać nagrodę, będzie mógł poszukać kubików skrywających kody QR. Skanując kody i odpowiadając na pytania, będzie można zdobyć nagrody. Osoby, które wykażą się najlepszą wiedzą z zakresu ekologii, mogą wygrać jeden z 10 okazałych skrzydłokwiatów lub nagrodę główną: hulajnogę elektryczną. Akcja ma dodatkowo szczytny cel, bo każdy rozwiązany przez uczestników quiz to jedno posadzone drzewo. Centrum Janki postawiło sobie poprzeczkę wysoko – będzie dążyć do tego, by posadzić ich aż tysiąc.

 

Centrum Janki ekologiczne rozwiązania stosuje także na co dzień. Na terenie galerii zlokalizowany jest kompostownik i liczne domki dla owadów, a także aż 14 000 krzewów i łąki kwietne. Budynek posiada także certyfikat ekologiczny BREEAM, stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych oraz zoptymalizowany, energooszczędny system oświetlenia i ogrzewania. Centrum regularnie przeprowadza kampanie edukacyjne z zakresu ekologii, które kierowane są również do najmłodszych. W przestrzeni warsztatowej Leśne Liliputkowo i na multisensorycznej sali zabaw, czyli Jankowej Polanie, dzieci mają okazję przyjrzeć się naturze w skali makro: zobaczyć kwiaty, owady, usłyszeć śpiew ptaków i rozwijać w sobie proekologiczną postawę już od najmłodszych lat.

 

Ekologiczne wydarzenie w Centrum Janki będzie doskonałą okazją do tego, by rozwinąć swoje kreatywne umiejętności i zdobyć wiedzę o pielęgnacji roślin. Możliwość otrzymania skrzydłokwiatu za zakupy sprawi, że do domu możemy wrócić z nową, prostą w uprawie roślinką. Eko warsztaty i konkursy będą też świetnym pretekstem do wyjścia z rodziną lub przyjaciółmi i otwarcia się na ciekawe, roślinne pasje.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

wydarzeniowo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 1 dzień:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »