Dom » Budownictwo
Ekonomiczne i ekologiczne budowanie z ECO bloczkami Grupy Prefabet
Zobacz więcej zdjęć » |
Aby pogodzić oba wymagania, Grupa Prefabet wprowadziła atrakcyjne ekonomicznie, szare EKO bloczki wykonane z betonu komórkowego, które charakteryzują się zwiększoną termoizolacyjnością.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Możliwości jakie dają stosowane obecnie materiały budowlane, w dużej mierze przyczyniają się do powstawania obiektów o wysokim stopniu efektywności energetycznej. Poza sprawnymi i wydajnymi instalacjami grzewczo-wentylacyjnymi oraz materiałami izolacyjnymi, podstawową rolę spełniają produkty wykorzystywane do wznoszenia ścian nośnych i działowych. Popularność jaką cieszy się beton komórkowy sprawiła, że Grupa Prefabet wprowadziła udoskonaloną wersję bloczków w szarym kolorze. Najnowsza ECO linia produktów posiada wszystkie właściwości tradycyjnego betonu komórkowego, ale dzięki specjalnej mieszance bio popiołów pozwala na osiągnięcie lepszych właściwości termoizolacyjnych. Różnice te, choć z pozoru niewielkie, w całościowym ujęciu zrealizowanego budynku dają zauważalne ograniczenie utraty ciepła. Wyniki te są szczególnie istotne w sytuacjach, kiedy budynek ma sprostać wymaganiom określonym dla budownictwa niskoenergetycznego (zapotrzebowanie na energię nie przekraczające 40 kWh/m² rocznie), bądź pasywnego, w którym zużycie energii nie może przekroczyć 15 kWh/m² na rok.
Ciepłe i zdrowe wnętrza
Zastosowanie szarego betonu komórkowego w nowoczesnym budownictwie doceniane jest nie tylko ze względu na łatwość obróbki materiału oraz jego atrakcyjną cenę. Dzięki wykonaniu bloczków z naturalnych surowców, wśród których największą rolę spełniają cement, wapno, popioły lotne (powstające w wyniku spalania biomasy oraz węgla brunatnego) oraz woda i środek porotwórczy (proszek aluminium), jest on wyrobem bardzo ekologicznym. Najnowsza linia produktowa szarych ECO bloczków wprowadzona przez Grupę Prefabet, posiada także wyjątkowo niski deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła. W najcięższej odmianie 600, która dedykowana jest do budownictwa energooszczędnego, wynosi on zaledwie 0,13 W/m². Umożliwia to uzyskanie znaczących oszczędności wykorzystania energii, szczególnie w okresach zimowych, kiedy to ciepło dostarczane przez urządzenia grzewcze jest trwale utrzymywane wewnątrz pomieszczeń. Oznacza to zmniejszenie ilości środków finansowych przeznaczanych na całoroczną eksploatację budynku, a w przypadku obiektów energooszczędnych oraz pasywnych, znacząco poprawia efektywność zastosowanych rozwiązań w dziedzinie energii odnawialnej.
Dzięki porowatej strukturze materiału możliwe jest także sprawne oddawanie wilgoci, co gwarantuje przyjazny mikroklimat wnętrz. Właściwości fizyczne zagwarantowane przez surowce, z których wykonane są ECO bloczki , powodują, że pory w betonie komórkowym nie ulegają całkowitemu zawilgoceniu, a zatem woda (głównie w postaci pary) może swobodnie przemieszczać się przez ich strukturę. Ma to także wpływ na wysoką mrozoodporność materiału, gdyż niski poziom zawilgocenia sprawia, że zamarzająca woda nie zwiększa na tyle swojej objętości, aby powodować uszkodzenia.
Materiał wytrzymały i łatwy w obróbce
Najnowsze ECO bloczki to materiały lekkie
i usprawniające wykonywanie konstrukcyjnych prac budowlanych. Nadają się do mechanicznej obróbki przy użyciu podstawowych narzędzi, co sprawia, że stawianie przegród pionowych budynków jest łatwiejsze i mniej pracochłonne niż przy wykorzystaniu tradycyjnych technologii. W trakcie prac wykończeniowych umożliwia to także sprawne wykonywanie w nim bruzd i otworów np. pod instalacje elektryczne oraz wodno-kanalizacyjne. Bloczki w odmianie 600 i 500 dostępne są w różnych wymiarach, dzięki czemu możliwe jest wznoszenie ścian o zróżnicowanej grubości, w zależności od założeń projektowych czy indywidualnych wymogów inwestora. Elementy z szarego betonu komórkowego Grupy Prefabet przystosowane są do budowy przegród jedno i wielowarstwowych, a także ścianek działowych oraz osłonowych. Dzięki swoim naturalnym właściwościom, materiał pozwala na uzyskanie jednorodnych termicznie powierzchni bez stosowania dodatkowych warstw dociepleń.
Wytrzymałość szarego betonu komórkowego oferowanego przez Grupę Prefabet zalicza go do klasy 3,2 MPa (na specjalne zamówienie beton komórkowy produkowany jest w klasie 4,0 MPa, a nawet 5,0 MPa). Z powodzeniem może być zatem stosowany do budowy domów jednorodzinnych, a także wielokondygnacyjnych budynków mieszkalnych, jak również szkół, szpitali czy innych obiektów użyteczności publicznej. Lekkie elementy pozwalają na sprawną i szybką realizację inwestycji, są łatwe w transporcie na odległość jak i na samym placu budowy.
Szare ECO bloczki z betonu komórkowego Grupy Prefabet:
Odmiana 600
Wymiary: 60x240x590, 80x240x590, 120x240x590, 180x240x590, 240x240x590 mm
Wytrzymałość na ściskanie: 3,2 MPa
Współczynnik przewodzenia ciepła: 0,13 W/mK
Odmiana 500
Wymiary: 120x240x590, 180x240x590,240x240x590, 300x240x590, 360x240x590 mm
Wytrzymałość na ściskanie: 2,6 MPa
Współczynnik przewodzenia ciepła: 0,12 W/mK
GRUPA PREFABET od lat określana jako lider w krajowej produkcji betonu komórkowego. Tradycja produkcji materiałów budowlanych sięga w firmie 1905 roku! Należąca dzisiaj do irlandzkiej międzynarodowej grupy producentów materiałów budowlanych – CRH, GRUPA PREFABET ma swoją siedzibę w Świerżach Górnych koło Kozienic. W 1951 roku GRUPA PREFABET jako pierwsza uruchomiła produkcję betonu komórkowego w Polsce i od tego momentu uznawana jest za prekursora wyznaczającego trendy i kierunki działania w swojej branży. Obecnie jest jednym z największych producentów betonu komórkowego w Polsce. W skład GRUPY PREFABET wchodzi 5 zakładów produkcyjnych w całej Polsce (Kozienice, Reda, Wilkasy, Żelisławice i Długi Kąt), które łącznie mogą wyprodukować milion m3 betonu komórkowego. Firma w swoim asortymencie oferuje wysokiej jakości biały i szary beton komórkowy w odmianach od 400 do 600 i szerokościach od 60 do 420 mm.
Grupa Prefabet S.A.
Świerże Górne
26-900 Kozienice
www.grupa-prefabet.pl
Nadesłał:
flypr
|
Komentarze (0)