Dom » Architektura

Ekspert Kaczkan radzi, jak pielęgnować podłogę olejowaną

Ekspert Kaczkan radzi, jak pielęgnować podłogę olejowaną
Zobacz więcej zdjęć »
Drewniana podłoga pokryta olejem posiada wiele zalet. Prezentuje się wyjątkowo naturalnie, jest bardzo trwała, a z wiekiem nabiera szlachetnego wyglądu. Ekspert z firmy Kaczkan radzi, jak pielęgnować taką podłogę, aby zachwycała swoim wyglądem przez wiele lat.

Drewniane deski należą do najbardziej tradycyjnych materiałów podłogowych. Charakteryzują się prestiżowym wyglądem i kreują w pomieszczeniach ciepły, naturalny mikroklimat. Najpopularniejszą metodą wykończenia podłóg drewnianych, która dodatkowo podkreśla atuty surowca, jest olejowanie. W ten sposób wykończone deski są bardzo odporne na zarysowania, a ewentualne ubytki można wypełnić stosując regularne zabiegi pielęgnacyjne. Firma Kaczkan posiada w swoim asortymencie olejowane lite deski podłogowe wykonane z dębu w klasie Natur, Rustical i Country, a także podłogi warstwowe proParkiet, które stanowią nowoczesną alternatywę dla tradycyjnych desek. Ekspert firmy Kaczkan radzi, jakich środków pielęgnacyjnych używać, by zapewnić im ochronę na najwyższym poziomie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Utrwalone piękno

Olejowanie to praktykowany od wieków i sprawdzony sposób impregnacji drewnianych powierzchni. Naturalny olej nie tylko zabezpiecza wierzchnią warstwę drewna, lecz również wnika w jego strukturę. Dzięki takiemu zabiegowi koloryt i usłojenie desek stają się bardziej wyraziste, zaś faktura powierzchni jest wyczuwalna w dotyku. Drewno wykończone olejem jest odporne na wilgoć, a jednocześnie „oddycha”, dlatego starzeje się w naturalny sposób. Drewniane podłogi olejowane są zalecane zwłaszcza do miejsc obciążonych ruchem. Pod wpływem oleju drewno pęcznieje, a wszelkiego rodzaju zarysowania lub ubytki stają się niedostrzegalne. Oprócz tradycyjnych desek olejowanych na rynku dostępne są także zabezpieczone tą metodą parkiety dwuwarstwowe. Podłoga proParkiet firmy Kaczkan łączy w sobie naturalność parkietu tradycyjnego z podwyższoną stabilnością wymiarową, dlatego może układana również na ogrzewaniu podłogowym. Aby olejowane drewno zachwycało swoim wyglądem przez wiele lat, należy je poddawać regularnym zabiegom pielęgnacyjnym.

 

Zadbaj o swoją podłogę

Częstotliwość, z jaką należy wykonywać zabiegi pielęgnacyjne, zależy od intensywności użytkowania drewnianej podłogi. W pierwszym roku po jej ułożeniu zaleca się dwu- lub trzykrotne powtórzenie olejowania. W następnych latach wystarczy wykonać ten zabieg raz na pół roku lub nawet rok. W przypadku powierzchni mocno eksploatowanych powtórne olejowanie należy jednak przeprowadzać częściej – średnio co cztery miesiące. W pielęgnacji podłogi pokrytej olejem pomocne są również specjalistyczne środki ochronne, jak mydło olejowe, pasta pielęgnacyjna czy olej pielęgnacyjny. Pierwszy z tych środków służy do bieżącej pielęgnacji i ochrony podłóg drewnianych, nie tylko je czyści, lecz także zapewnia ich ochronę.

- Do codziennej pielęgnacji olejowanego drewna wystarcza zamiatanie lub odkurzanie. Jednak tak jak w przypadku większości podłóg, parkiet olejowany należy regularnie zmywać na mokro. W tym celu zaleca się stosowanie wody z dodatkiem mydła do podłóg lub mydła olejowego, które nie tylko zmywa, ale również wytwarza na podłodze odnawialną warstwę ochronną. Jeśli natomiast podłoga jest silnie zabrudzona, należy ją gruntownie przemyć intensywnym zmywaczem, który skutecznie rozpuszcza brud, tłuszcz i stare resztki mydła z zewnętrznej powierzchni drewna, a następnie mydłem olejowym - mówi główny technolog firmy Kaczkan, Krzysztof Sasin.

Jeśli podłoga narażona jest na duże obciążenie, zaleca się dodatkową obróbkę pastą pielęgnacyjną lub olejem pielęgnacyjnym, które ją odświeżają i renowują. Oba wykończenia są również zalecane, gdy podłoga po dłuższym użytkowaniu zaczyna matowieć lub szarzeć.

Wszystkie środki pielęgnacyjne dostępne są w kolorze białym i naturalnym. Pierwsze z nich są dedykowane podłogom pokrytym białym olejem, zaś bezbarwne - podłogom naturalnym i kolorowym.

 

 

Więcej informacji na stronie: www.kaczkan.pl

Kaczkan produkuje podłogi drewniane od 28 lat jako tradycyjna, rodzinna firma z imponującą wiedzą o drewnie i jego obróbce. Nasze drewno pochodzi ze sprawdzonych i racjonalnie zarządzanych źródeł w Europie. Jest pozyskiwane zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi, a wykonywane deski odpowiadają najwyższym standardom jakościowym. Wszystkie podłogi posiadają certyfikat FSC oraz pełną dokumentację produktów z drewna zgodną z wymogami Unii Europejskiej. Każdy etap procesu produkcyjnego odbywa się w Europie i jest nadzorowany przez eksperta, co odróżnia marką Kaczkan od firm, które produkują podłogę na skalę masową. Innowacyjne technologie pozwalają na uzyskanie wysokiej precyzji, optymalizację produkcji, obniżenie kosztów oraz ochronę środowiska, co potwierdza aż siedem certyfikatów: PN-EN dotyczący produkcji, certyfikat CE (Conformité Européenne), deklarujący spełnienie wymogów dotyczących bezpieczeństwa użytkowania oraz jakości produktu wg dyrektyw UE,  certyfikat DIBT świadczący o jakości produktów oraz o wysokich standardach środowiska i ludzi w branży budowlanej, a także certyfikat FSC przyznawany jest za poszanowanie zasad gospodarki leśnej. Roczna produkcja wynosi 800 000 m kw. podłóg dwuwarstwowych oraz 200 000 m kw. podłóg litych, a blisko 90% podłóg trafia za granicę – na rynek europejski. Firma otrzymała liczne nagrody, z których najbardziej prestiżowe to Diamenty Forbesa 2012 i 2013 oraz Gazele Biznesu. 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »