Dom » Budownictwo

Eleganckie granitowe zlewozmywaki

Towarzyszą im określenia: trwałe, funkcjonalne i atrakcyjne. Nie bez przyczyny. Takie są granitowe zlewozmywaki.Nazywa się je także: „kamiennymi”, „kwarcowymi” i „kompozytowymi”. Wykonane zostały bowiem z kompozytu, nowoczesnego materiału, będącego połączeniem sproszkowanego granitu, czyli kwarcu, i żywic epoksydowych. Zasługą kwarcu jest elegancki, kamienny wygląd. Żywice zapewniają trwałość.

Jaki model granitowego zlewu wybrać do kuchni? Jeśli posiadamy w domu zmywarkę, wystarczy nam zlewozmywak jednokomorowy, na przykład o wymiarach 58 x 48 cm lub większy – na 78 x 48 cm. To miejsce, na którym kładziemy umyte naczynia. Specjalne rowki ociekacza ułatwiają odprowadzenie wody ściekającej z garnków, szklanek itd.

Przydatną cechą jest odwracalność, czyli możliwość wyboru pozycji komory i ociekacza – z lewej lub prawej strony, w zależności od tego, jak nam wygodniej. Obecność przelewu – specjalnego otworu wykonanego w bocznej ściance – zabezpiecza przed przelaniem się wody, gdy zamknięty jest dolny odpływ. Zestaw ze zlewozmywakiem stanowi automatyczny korek, którym steruje się za pomocą pokrętła, a także syfon z możliwością podłączenia odpływu zmywarki lub pralki.

Kto sporo ręcznie zmywa i dużo gotuje, powinien zaopatrzyć się w większy, dwukomorowy zlewozmywak o wymiarach 78 x 48 cm. Obie komory w tym modelu są tej samej wielkości. Pomiędzy nimi znajduje się nieduża przestrzeń o rowkowanej fakturze, więc nie zbiera się tam woda.


Nieco inną opcją jest dwukomorowy model w wersji 79 x 48 cm – z jedną dużą komorą i drugą mniejszą. Wąska komora okaże się przydatna do mycia sztućców, owoców, warzyw, albo też posłuży jako wygodne miejsce do rozmrażania mięsa. Blat obok małej komory pełni rolę miniociekacza. Tak jak w przypadku zlewów jednokomorowych,  dwukomorowe także mają przelew w bocznej ściance, automatyczny korek z pokrętłem i syfon z możliwością podłączenia odpływu zmywarki lub pralki.

Dla osób, które nie dysponują zbyt dużą ilością miejsca w kuchni, odpowiedni okaże się zlewozmywak jednokomorowy bez ociekacza o wymiarach 58 x 48 cm. Ciekawym rozwiązaniem będzie też zlew o okrągłej komorze (Ø 51 cm). Oba modele posiadają przelew, jak również automatyczny korek z pokrętłem i syfon dostosowany do podłączenia odpływu zmywarki czy pralki.

Zlewozmywaki prezentowane na zdjęciach pochodzą z serii Mezzo II marki Ferro. Wpuszczane w blat niemal stapiają się z nim w jedną całość. Do wyboru są interesujące kolory: piaskowy, grafitowy, szary albo grafit shine. Pasują do nowocześnie urządzonych kuchni. Jasne modele doskonale harmonizują z aranżacjami w stylu skandynawskim, z elementami rustykalnymi czy prowansalskimi. Ciemne zlewy świetnie komponują się na przykład z wystrojem o posmaku loftowym.

Co ważne, na wszystkie modele zlewozmywaków Mezzo II producent daje 15 lat gwarancji. Dwuletnia gwarancja jest na syfon i korek.


FERRO  www.ferro.pl
press boxRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »