Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Elektrolity tylko latem? Obalamy mity!

Elektrolity tylko latem? Obalamy mity!
Zobacz więcej zdjęć »
Wszyscy wiemy, że lato to czas, w którym należy pamiętać o uzupełnianiu elektrolitów.Wszak wysoka temperatura powoduje, że obficie się pocimy, odwadniamy, a przez to osłabiamy organizm. A jednak to nie jedyna sytuacja, w której trzeba pamiętać o tych ważnych składnikach.

Elektrolity, czyli jony soli w płynach naszego ciała, są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Brak nawet jednego z tych kluczowych składników, a konkretnie sodu, potasu i magnezu, powoduje osłabienie, arytmię, nadciśnienie, omdlenia, drżenie mięśni, senność, mdłości i zaparcia. Warto o tym pamiętać szczególnie wtedy, kiedy organizm szybko pozbywa się płynów.

I zwykle latem, podczas największych upałów, udaje nam się nie zapominać o uzupełnianiu elektrolitów, jednak również w sezonie jesienno-zimowym ich równowaga może zostać zaburzona. Dzieci bardzo szybko przegrzewają się na lekcjach wychowania fizycznego czy w trakcie intensywnych treningów. Powodem nadmiernego pozbywania się płynów może być też nadmierne ogrzewanie pomieszczeń. Kolejnym czynnikiem szczególnie niebezpiecznym dla tej delikatnej równowagi jest infekcja wirusowa. 

Aby pomóc młodemu organizmowi w sytuacjach niebezpiecznych dla jego zdrowia, zachęcajmy maluchy do jedzenia produktów bogatych w sód (np. płatki żytnie i kukurydziane), potas (np. owoce suszone, pomidory, banany) i magnez (np. pestki dyni, kakao, migdały), a także do picia zmineralizowanej wody czy bogatego w potas soku pomidorowego. Jeśli chcemy zyskać pewność, że dziecko przyjmuje odpowiednią ilość płynów i nie brakuje mu elektrolitów, przez cały rok warto też przygotowywać mu pyszny napój o smaku pomarańczowym Plusssz Junior Elektrolity + Multiwitamina. Tabletki musujące Plusssz Junior Elektrolity + Multiwitamina zawierają wszystkie niezbędne dla zdrowia elektrolity, a ich smak gwarantuje, że maluchy będą same pamiętać o uzupełnianiu niezbędnych dla zdrowia składników. Pamiętajmy o tym szczególnie w sezonie grypowym, aby wspomóc regenerację naszych podopiecznych.

 

 

 

Plusssz Junior Elektrolity + Multiwitamina to tabletki musujące o smaku pomarańczowym. Plusssz Junior Elektrolity + MultiwitaminaPomogą zadbać o prawidłową równowagę wodno-elektrolitową organizmu malucha.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

agnieszka.robak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »