Technologie » Komputery

EMC ogłasza wyniki finansowe za trzeci kwartał 2012

Firma EMC Corporation ogłosiła wyniki finansowe za trzeci kwartał 2012r., osiągając rekordowy wzrost skonsolidowanych przychodów, zysku netto i zysku przypadającego na jedną akcję.

W skrócie:

·         Wzrost skonsolidowanych przychodów firmy o 6%

·         Zysk netto liczony według zasad GAAP – wzrost o 3%, zysk przypadający na jedną akcję liczony według zasad GAAP – wzrost o 4%

·         Zysk netto liczony według zasad tradycyjnych – wzrost o 7%, zysk przypadający na jedną akcję liczony według zasad tradycyjnych – wzrost o 8%

·         Wzrost o 12% przepływu środków pieniężnych z działalności operacyjnej i wzrost o 16% wolnego przepływu środków pieniężnych.

Warszawa, 22 listopada 2012 roku, W trzecim kwartale br. firma uzyskała skonsolidowanych wzrost przychodów w wysokości 5,28 miliarda USD, co oznacza 6% wzrost w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzednim. Zysk netto (liczony według zasad GAAP) przypadający na EMC wzrósł o 3% i wyniósł 626 milionów USD. Średni rozwodniony zysk na akcję(liczony według zasad GAAP) wzrósł o 4% i wyniósł 0,28 USD.
W porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzednim zysk netto(liczony według zasad tradycyjnych) przypadający na EMC wzrósł o 7% i wyniósł 881 milionów USD. Średni rozwodniony zysk na akcję(liczony według zasad tradycyjnych) wyniósł 0,40 USD, co oznacza wzrost o 8%.

Joe Tucci, prezes i dyrektor generalny EMC, powiedział: „Wzrost przychodów i zysków EMC
w trzecim kwartale br. odzwierciedla elastyczność naszej działalności, w sytuacji niepewności dotyczącej globalnej sytuacji gospodarczej. Cloud computing i Big Data to nadal najważniejsze trendy wpływające na transformację IT, a firma EMC pozostaje liderem tym zmian. Zmiany te stają się coraz bardziej istotne dla klientów i partnerów, którzy chcą uzyskać maksymalne korzyści z inwestycji
 i skupić się na długofalowych przekształceniach biznesowych i technologicznych by sprostać cyklicznym spowolnieniom w gospodarce”.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

jdunin-keplicz@solskibm.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »