Technologie » Komputery

EMC udostępniło społeczności IT CoprHD — wersję open-source EMC ViPR Controller i umożliwiło bezpłat

Firma EMC zapowiedziała udostępnienie społeczności twórców oprogramowania kody źródłowe aplikacji Project CoprHD (otwartej wersji aplikacji ViPR Controller) umożliwiającej proste i spójne zarządzanie systemami pamięci masowych w przedsiębiorstwach.

Oprogramowanie zostanie udostępnione w repozytorium online GitHub w czerwcu na licencji Mozilla Public License 2.0. Project CoprHD zapewnia ten sam poziom elastyczności, możliwości wyboru, bezpieczeństwa i transparentności, co ViPR Controller, ale daje dodatkową możliwość tworzenia nowych usług i aplikacji.

Firma EMC udostępniła również bezplatnie oprogramowanie ScaleIO do celów nieprodukcyjnych (w tym edukacyjnych, testowych itp.). EMC ScaleIO, to rozwiązanie całkowicie programowe, umożliwiające przekształcenie dotychczasowej pamięci masowej serwerów we współużytkowaną blokową pamięć masową, która zapewnia elastyczne i skalowalne konfigurowanie wydajności i pojemności na żądanie. Również to rozwiązanie współpracuje zarówno z rozwiązaniami EMC, jak i z rozwiązaniami firm trzecich.

Jak podsumował Jeremy Burton, dyrektor ds. produktów i marketingu w firmie EMC Corporation: „Jeśli ktokolwiek miałby jeszcze jakieś wątpliwości, dzisiejsze informacje dowodzą, że firma EMC nie jest już tą samą firmą, którą znali nasi ojcowie. Wprowadziliśmy Project CoprHD jako wersję open-source produktu EMC ViPR Controller oraz umożliwiliśmy bezpłatne pobieranie oprogramowania EMC ScaleIO — czyli udostępniliśmy dwa kluczowe elementy naszej oferty pamięci masowej definiowanej programowo. Oznacza to, że firma EMC dokonała przełomu, bardziej intensywnie angażując się w model otwartego rozwoju oprogramowania w oparciu o współpracę z naszymi klientami i partnerami oraz twórcami aplikacji i konkurentami. Jesteśmy przekonani, że ta radykalna zmiana naszej strategii ułatwi klientom szybsze opracowywanie nowych modeli biznesowych ukierunkowanych na aplikacje”.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

EMC
http://emc.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »