Kultura, sztuka » Kultura

Emocjonalnie o codzienności - wystawa "Melodie czasu niespiesznego" w Domotece

Emocjonalnie o codzienności - wystawa "Melodie czasu niespiesznego" w Domotece
Zobacz więcej zdjęć »
Anonimowe osoby, miejsca, wydarzenia splecione codziennymi okolicznościami. Samo życie. Barwnie i niesztampowo maluje je na swoich płótnach Anna M. Masiul-Gozdecka, której prace będzie można oglądać do końca lutego w Domotece (Warszawa) w ramach wystawy "Melodie czasu niespiesznego".

W arteria::gallery w Domotece znajdziemy sztukę wszelkiego rodzaju – od przedmiotów codziennego użytku po inspirację formy poprzez modę, rzeźbę czy malarstwo.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Tym razem galeria będzie mówić językiem płótna i pędzla za sprawą artystki Anny M. Masiul-Gozdeckiej, która zapragnęła poprzez wyraźne linie i soczyste kolory przedstawić sytuacje dnia codziennego zwykłych ludzi.

Prace artystki urzekają prostotą, ale nie brak im wyobraźni. Można by spytać, co może być atrakcyjnego i innowacyjnego w wizerunkach postaci bez twarzy czy przypadkowo zestawionych ze sobą przedmiotach? Tutaj bowiem atrakcyjny jest nie obiekt, ale sposób jego zaprezentowania – niepokojący, ale i kojący emocje, wyrazisty, a zarazem stonowany, anonimowy, ale uniwersalny. Na tych płótnach znajdziemy rytm i melodię, które wskażą nam drogę do interpretacji przedstawionej rzeczywistości w taki sposób, w jakim my sami ją widzimy.

Wszechstronnie uzdolniona Anna M. Masiul-Gozdecka – specjalizująca się w malarstwie, ale posiadająca też dyplom z fotografii i filmu animowanego warszawskiej ASP – krótko po skończeniu studiów przestała malować. Wróciła na przełomie lat 2005/2006 z wystawą „Kwiaty” w internetowej Galerii SART, dzięki której szybko zyskała rozgłos, a jej prace klasyfikowano do nurtu bliskiego abstrakcji. Swoje prace od tego czasu wystawiała w Londynie, Barcelonie, wciąż będąc docenianą w ojczystym kraju.

Organizatorami wystawy są Domoteka i Biały Kamień Contemporary, a rekomenduje ją kurator sztuki Jerzy Treit.

W arteria::gallery istnieje możliwość zakupienia wystawianych prac artystki.

„Melodie czasu niespiesznego” Anna M. Masiul-Gozdecka
Wystawa otwarta do 28 lutego.

arteria::gallery
Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka
ul. Malborska 41, 03-286 Warszawa

O DOMOTECE:
DOMOTEKA – część Parku Handlowego Targówek, stanowi wyjątkowe miejsce dla wszystkich ceniących dobre wzornictwo i czerpiących radość z aranżacji wnętrz. DOMOTEKĘ wyróżnia nowoczesna architektura, tworząca idealną przestrzeń dla prezentacji przedmiotów niezbędnych podczas urządzania mieszkania lub domu. Kilkadziesiąt sklepów pod jednym dachem łączą wspólne cechy - najwyższa jakość asortymentu oraz wyjątkowa różnorodność unikalnych produktów. Każdy, kto lubi otaczać się pięknymi przedmiotami, znajdzie tu coś wyjątkowego dla siebie. Zarówno miłośnicy klasycznego wzornictwa, jak i najnowocześniejszego designu mogą znaleźć w DOMOTECE pełną gamę przedmiotów odpowiadających ich potrzebom i gustom. Znajdziemy tutaj nie tylko meble, ale również wszelkie akcesoria dekoracyjne oraz praktyczne, które mogą znaleźć zastosowanie w domu. Wizyta w DOMOTECE to wielka przyjemność przebywania wśród rzeczy, które inspirują.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwona.b

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »