Społeczeństwo » Społeczeństwo

Emporia zaprasza na obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych

Emporia zaprasza na obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych
Zobacz więcej zdjęć »
W najbliższą niedzielę, 3 października, w godzinach 10:00-15:00 w Ogrodzie Saskim w Warszawie odbędzie się piknik rodzinny pod hasłem „Jarmark kreatywności”.

Partnerem spotkania organizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, w ramach kampanii społecznej „Starość też Radość", jest Emporia Telecom.

Warszawskie obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych są organizowane po raz kolejny przy współpracy Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich" oraz organizacji skupionych wokół Forum 50+. W trakcie pikniku na wszystkich odwiedzających czekają atrakcje oraz występy na scenie z udziałem artystów zarówno młodszego, jak i starszego pokolenia, liczne konkursy z nagrodami. Jedną z nich będzie telefon komórkowy Emporia, dostosowany do potrzeb osób starszych, a otrzyma go osoba, która pozostaje aktywna w jesieni swojego życia. Więcej szczegółów na stronie www.spokosenior.pl .

Stanowiska promocyjne, specjalnie przygotowane na tę okazję, będą do dyspozycji seniorów. Zainteresowani będą mogli dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat aktywizacji ruchowej, możliwości edukacji i zdrowia. Fundacje obecne na festynie będą zachęcać do wspierania samotnych osób starszych, wolontariatu 50+ oraz prezentować środowiska skupiające kobiety i emerytów. Zaplanowana jest wystawa prac plastycznych wykonanych różnymi technikami. Na stoisku Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „Ę" chętni będą mogli zrobić dla siebie indywidualny znaczek ze swoją podobizną, przy stanowisku Fundacji AVE - porozmawiać o doświadczeniach wodniackich z Panią Wandą Gołębiewską (laureatką nagrody Wolontariusz roku 2008).

Emporia zaprasza do swojego namiotu na filiżankę gorącej kawy czy herbaty i spotkanie z ambasadorką marki Panią Jadwigą Ślawską-Szalewicz. Wśród atrakcji pikniku będzie można znaleźć m.in. warsztaty z muzykoterapii, twórczości, dialogu międzypokoleniowego, integracji społecznej i usprawniania pamięci. Każdy będzie mógł też spróbować swoich sił w decoupage'u i tworzeniu dzieł z runa leśnego.Promowaniem aktywnego spędzania czasu zajmą się instruktorzy Stowarzyszenia ESPAR 50+. Grupa poprowadzi grę w Boccia, zgadywankę terenową, zajęcia Tai-Chi oraz przeprowadzi profesjonalne szkolenie z Nordic Walking. Stanowiska zorientowane na promocję i profilaktykę zdrowia będą do dyspozycji seniorów i nie tylko. Będą oferować nieodpłatne badania poziomu glikemii, cholesterolu, wysokości ciśnienia oraz gęstości krwi. Stowarzyszenie REUMA planuje dyżur lekarza reumatologa. Zgodnie z tradycją wolontariusze Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich" będą wręczać osobom starszym w dniu ich święta kwiaty z życzeniami.

Informacje o firmie emporia:

Emporia Telecom to założona w 1991 roku prywatna firma, która opracowuje, produkuje i sprzedaje telefony komórkowe dla konsumentów w wieku 60 lat i powyżej. Emporia Telecom jest synonimem prostej komunikacji bez barier. Zamiast natłoku funkcji klienci zyskują łatwiejsze kontakty z bliskimi. Dział badań i rozwoju emporia, zatrudniający jedną trzecią ze 100-osobowego personelu firmy, wykorzystuje technologię do uproszczenia skomplikowanych procesów, aby komunikacja była przystępna dla każdego. Wszystko to wyłącznie po to, by zaspokoić potrzeby pokolenia seniorów. Emporia Telecom, austriacka firma z siedzibą w Linz, to globalny lider rynkowy i technologiczny w segmencie telefonów komórkowych dla starszych osób. Produkty emporia dostępne są już w 22 krajach.

Kontakt dla mediówMonika Konieczna, Account Manager Agencja 21tel. +48 22 511 13 80kom.: +48 601 930 488E-mail: monika.konieczna@agencja21.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

agencja21

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »