Gospodarka » Przemysł

Energooszczędne oświetlenie biura - funkcjonalnie, praktycznie i z zyskiem dla firmy

Energooszczędne oświetlenie biura - funkcjonalnie, praktycznie i z zyskiem dla firmy
Zobacz więcej zdjęć »
Oświetlenie w biurach pełni ważną rolę stanowiąc element wyposażenia, a koszty z nim związane są zazwyczaj istotną pozycją wśród wydatków ponoszonych na funkcjonowanie firm.

Ich właściciele oraz administratorzy budynków mogą skutecznie minimalizować wydatki stosując nowoczesne rozwiązania oświetleniowe. To nie tylko oszczędność energii i pieniędzy, ale również bardziej funkcjonalne i  wydajne światło.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Urządzając siedzibę firmy, a w niej biura, sale konferencyjne czy inne duże pomieszczenia bardzo ważny jest odpowiedni dobór światła. Z uwagi na specyfikę tych miejsc, ważne jest by zapewniały niezbędny komfort pracy. Skutecznie oświetlone biura i gabinety oraz wyższy poziom koncentracji i efektywności pracowników to tylko niektóre zalety, jakie wynikają z zastosowania nowoczesnych źródeł światła. Zakup lub wymiana oświetlenia na takie, które cechuje się wysoką jakością sprawi, że pracownicy nie będą skarżyli się na zmęczenie wzroku, a pracodawcy skutecznie obniżą koszty rachunków za energię elektryczną. Poniżej podpowiadamy, w jaki sposób można minimalizować nakłady finansowe, nie rezygnując jednocześnie z jakości oświetlenia:

  • Stosowanie źródeł światła energooszczędnych i o długiej trwałości. Wysoka energooszczędność (wysoka skuteczność świetlna) pozwala na redukcję kosztów związanych z inwestycją i eksploatacją oświetlenia. Im skuteczniejsze źródła światła stosujemy tym mniej ich trzeba zastosować w pomieszczeniu, aby spełnić odpowiednie wymagania oświetleniowe. Wymiana zużytych świetlówek we wszelkiego rodzaju biurach, halach produkcyjnych i korytarzach jest uciążliwa i kosztowna. Świetlówki liniowe LUMILUX XXT T8 dzięki swojej trwałości i niezawodności eliminują ten problem. Odznaczają się bardzo długim czasem pracy, bo funkcjonują nawet do 90 000 godzin, natomiast LUMILUX XT T8 do 42 000 godzin. Długa trwałość oznacza rzadszą wymianę. Jakie jeszcze oświetlenie, obok świetlówek będzie odpowiednie? W mniejszych biurach doskonale sprawdzą się świetlówki kompaktowe OSRAM DULUX INTELIGENT LONGLIFE, którymi łatwo można zastąpić tradycyjne żarówki. Zmiana taka jest bardzo korzystna, przede wszystkim ze względu na fakt, że są to najbardziej trwałe, wydajne i energooszczędne świetlówki kompaktowe na rynku. Działają aż 20 razy dłużej od zwykłej żarówki (20 000 godzin), co w połączeniu z małym zużyciem energii (oszczędność sięga 80% energii elektrycznej) jest rozwiązaniem bardzo ekonomicznym.

  • Korzystanie z kompletnych systemów oświetleniowych m.in.: nowoczesnych opraw i elektronicznych układów zasilających. Stateczniki elektroniczne skutecznie zwiększają efektywność energii elektrycznej w nowoczesnych rozwiązaniach oświetleniowych. Ponadto eliminują migotanie świetlówek i wyłączają je po upływie czasu ich eksploatacji. Wydatek na nie poniesiony zwróci się, a dalsza eksploatacja to już tylko oszczędności. QUICKTRONIC INTELLIGENT to nowoczesny statecznik elektroniczny, który rozpoznaje zastosowaną w systemie świetlówkę, przez co umożliwia użycie różnych źródeł światła w jednej oprawie oświetleniowej.

  • Sterowanie oświetleniem. Zarówno małe przestrzenie biurowe jak i większe pomieszczenia, w których odbywają się szkolenia, czy konferencje wymagają różnego oświetlenia. Zastosowanie systemu sterowania światłem spełnia te potrzeby. Poprzez programowanie i zapamiętywanie umożliwia przywołanie określonej sceny świetlnej. Taki system to nie tylko wygoda, ale oszczędności, między innymi dzięki zastosowaniu czujników światła i obecności. Dzięki nim oraz podłączeniu do stateczników elektronicznych z możliwością sterowania, oprawy oświetleniowe mogą być ściemnione (nie pracują pełną mocą), gdy do pomieszczenia dociera światło dzienne. Czujnik obecności wykryje brak obecności osób w pomieszczeniu i wyłączy niepotrzebnie świecące oprawy. Szacuje się, że taki system może zaoszczędzić do 60% energii elektrycznej w porównaniu z tradycyjnymi systemami oświetleniowymi.

  • Wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. Innowacyjne rozwiązania oświetleniowe do jakich należą diody elektroluminescencyjne (LED) pozwalają uzyskać efekty świetlne, które nie mogły być wytworzone przez tradycyjne źródła światła. Dobrym przykładem może być system RGB, który wykorzystywany jest w oświetleniu dekoracyjnym i akcentującym. Wraz z odpowiednim systemem sterowania oświetleniem umożliwia uzyskanie praktycznie dowolnej barwy światła, płynną jej zmianę lub zapamiętanie jej jako sceny świetlnej. Rozwiązania LED są również energooszczędne i bardzo trwałe. W ofercie firmy OSRAM znajduje się wiele różnego typu modułów LED, układów zasilających i sterujących, które umożliwiają szerokie zastosowanie w oświetleniu dekoracyjnym i akcentującym.

Mniejszy pobór prądu, rzadsza konieczność wymiany oświetlenia oraz niższe koszty eksploatacji pozwolą oszczędzić niepotrzebne wydatki. Lepsze i wydajniejsze światło również przemawia za inwestycją w nowoczesne rozwiązania. Zatem zmieńmy oświetlenie naszego biura na lepsze i bardziej efektywne - to się opłaci.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »