Gospodarka » Przemysł

ENERIS z nagrodą główną w konkursie o Puchar Recyklingu

ENERIS z nagrodą główną w konkursie o Puchar Recyklingu
Zobacz więcej zdjęć »
Działania edukacyjne Grupy ENERIS, w tym program „Segreguję ¬— nie widzę przeszkód”, zdobyły główną nagrodę XVIII edycji konkursu o Puchar Recyklingu. Projekty prowadzone w ubiegłym roku przez ENERIS zostały wybrane spośród inicjatyw zgłoszonych w kategorii „edukacja recyklingowa".

Docenieni za edukację

Zgodnie z ideą zawartą w słowach „Redukuj, Odzyskuj, Przetwarzaj” ENERIS prowadzi szereg działań edukacyjnych zachęcających do aktywnego działania na rzecz ochrony środowiska. Wiedzę na temat tego, jak to robić, przekazuje dzieciom w czasie lekcji na ścieżkach edukacyjnych, w czasie eko- przedstawień teatralnych czy konkursów dla uczniów. Organizacje społeczne i lokalni aktywiści biorą udział w Programie Grantowym ENERIS a pracownicy w prowadzonej corocznie Akademii ENERIS. Najbardziej znanym projektem jest „Segreguję — nie widzę przeszkód” — pierwsza inicjatywa w polskiej oraz europejskiej branży komunalnej mająca na celu wspieranie osób niewidomych i słabowidzących w segregowaniu odpadów.

ENERIS, pomysłodawca i realizator programu „Segreguję – nie widzę przeszkód”, w grudniu ubiegłego roku wprowadził na polski rynek naklejki na pojemniki w pełni czytelne dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Dzięki zaprojektowaniu och zgodnie z zasadami uniwersalnego (napisy w alfabecie Braille’a, piktogramy, kontrastowe kolory) ułatwiają one segregowanie odpadów nie tylko niewidomym i słabowidzącym, ale również osobom starszym oraz nieumiejącym jeszcze czytać dzieciom.

Pionierski projekt od momentu zainicjowania zwraca uwagę zarówno branży komunalnej, ekspertów w obszarze odpowiedzialnego biznesu, jak i opinii publicznej. Potwierdzeniem tego są zdobyte wyróżnienia, takie jak medal Międzynarodowych Targów Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska EKOTECH oraz zaliczenie programu przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu do najlepszych dobrych praktyk polskiego biznesu. Idea segregowania bez barier z każdym dniem zyskuje nowych zwolenników - w całej Polsce do tej pory oznaczono w ten sposób kilka tysięcy miejsc w ponad 40 lokalizacjach rozsianych po całym kraju.

Oznacz pojemnik w swojej okolicy

By otrzymać naklejkę, osoba niewidoma i słabowidząca, a także każdy popierający ideę segregowania bez barier, powinien zgłosić się do Centralnego Biura Obsługi Klienta ENERIS, pisząc na adres mailowy ok@grupa-eneris.pl bądź dzwoniąc pod numer telefonu 801 00 38 38. Pod wskazany adres zostanie wysłany zestaw sześciu naklejek przeznaczonych do oznaczenia pojemników z różnymi rodzajami odpadów (bioodpady, papier, szkło, plastik, baterie, zmieszane). Więcej informacji na temat programu „Segreguję - nie widzę przeszkód' znajduje się na stronie internetowej www.grupa-eneris.pl/naklejki

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ENERIS Surowce
http://www.grupa-eneris.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 109384 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )