Technologie » Fotografia

Epson: wysokiej jakości 10-kolorowy, szybki druk o szer. 64”

Epson: wysokiej jakości 10-kolorowy, szybki druk o szer. 64”
Zobacz więcej zdjęć »
SureColor SC-S70610 to pierwsza wielkoformatowa 8- i 10kolorowa drukarka Epson do produkcji reklamy wizualnej, która równocześnie obsługuje atrament pomarańczowy, jasnoczarny, biały i metaliczny.

Firma Epson wprowadza na polski rynek nowy 8- i 10-kolorowy model wielkoformatowej drukarki SureColor SC-S70610, która jest pierwszą drukarką Epson o szerokości 162,6 cm (64 cale), która równocześnie obsługuje atramenty pomarańczowy, jasnoczarny, biały i metaliczny.

Drukarka SureColor SC-S70610 została zaprojektowana z myślą o firmach wymagających maksymalnej jakości i elastyczności zastosowania. Dzięki skrzyżowaniu bardzo wysokiej jakości, obsługi szerokiej gamy kolorów, elastyczności i wydajności jest to drukarka, która może drukować wszystko od prostych szyldów po wysokiej klasy reklamy i ozdoby.

Jakość wydruku gwarantuje połączenie atramentu UltraChrome GSX Epson i sprawdzonej głowicy drukującej Micro Piezo TFP, co pozwala na precyzyjne sterowanie wielkością kropli i uzyskanie wysokiej trwałości. Dzięki obsłudze rozdzielczości do 1440 x 1440 dpi drukarka SC-S70610 pozwala uzyskać wydruki wyróżniające się wspaniałą wyrazistością, najdrobniejszymi detalami i łagodnymi przejściami tonalnymi. Drukarka może pracować z szybkością do 27,3 m2 na godzinę w szybkim trybie 8-kolorowym i 4,1 m2 na godzinę z aktywnym atramentem metalicznym – jest to znacznie szybciej, niż większość konkurencyjnych drukarek.

Zestaw wkładów atramentowych UltraChrome GSX oprócz standardowych kolorów CMYK zawiera także jasna magente (LM), jasny cyjan ( LC ), jasnoczarny (LK) i pomarańczowy, co powoduje, że gama kolorów drukarki SureColor SC-S70610 jest najszersza z całej serii SureColor. W 10-kolorowej wersji drukarki występuje jeszcze atrament biały i metaliczny, co zwiększa wszechstronność zastosowań i zakres uzyskiwanych efektów. W obu modelach osiągnięcie bardzo płynnych gradacji odcieni i przejść tonalnych osiągane jest poprzez użycie jasnych atramentów, w tym jasnoczarnego zapewniającego doskonałe, neutralne odcienie szarości. Nowatorski skład atramentu sprawia, że wydruki - bez laminowania* - wytrzymują działanie światła przez trzy lata ekspozycji na zewnątrz.

„Nowy model z naszej wielokrotnie nagradzanej serii SureColor, czyli SC-70610, umożliwia  użytkownikom dbającym o najwyższą jakość niezawodnie i ekonomicznie drukować soczyste kolory, pełne biele i uzyskiwać różne metaliczne efekty specjalne na folii przezroczystej i winylowej, płótnie, papierze fotograficznym i innych popularnych podłożach. Powiększa to znacznie swobodę kreacji, a zarazem atrakcyjność rynkową, bez uszczerbku dla wydajności” – mówi Tomasz Kuciński, Pro Graphic manager w polskim oddziale Epson.

Drukarka SC-S70610 może drukować wszystko, od dekoracji stoisk wystawienniczych, rollupów, plakatów, transparentów, tekstyliów, kasetonów i materiałów eksponowanych w punkcie sprzedaży po folie do oklejania samochodów, tapety i etykiety. Jej wydajność podnoszą dodatkowo ergonomiczne rozwiązania, które pozwalają pracować z krótszymi przestojami i zoptymalizować zużycie materiałów. Przykładowo, z tyłu drukarki znajduje się mechanizm podnośnika, dzięki któremu do załadowania nowej rolki z nośnikiem wystarczy jedna osoba. Aby było jeszcze wygodniej, dźwignia ładowania nośnika jest dostępna zarówno od przodu, jak i od tyłu drukarki. Użytkownik może regulować podawanie nośnika podczas drukowania bez zatrzymywania i ponownego uruchamiania drukarki.

Atrament UltraChrome GSX jest bezzapachowy i nie zawiera niklu, dzięki czemu drukarka SC-S70610 mniej szkodzi środowisku i nadaje się do użytku w zwykłym pomieszczeniu biurowym, nie wymaga dodatkowej wentylacji. Energooszczędność spełniająca wymagania normy ENERGY STAR powoduje dodatkowe obniżenie kosztów eksploatacji i zmniejszenie oddziaływania przez nią na środowisko.

Drukarka Epson SureColor SC-S70610 będzie dostępna od września w cenie:

Epson SureColor SC-S70610 (8C) (C11CC20401A0 )  - 22.995 € Netto
Epson SureColor SC-S70610 (10C) (C11CC20401A1) – 23.295 € Netto

 

Najważniejsze cechy

Wysokiej jakości 10-kolorowa drukarka obsługująca równocześnie atrament pomarańczowy, jasnoczarny, biały i metaliczny
Dostępny jest także model 8-kolorowy bez atramentu białego i metalicznego

Atrament Epson UltraChrome GSX oferuje najszerszą gamę kolorów ze wszystkich atramentów do serii drukarek SureColor Epson

Jasne atramenty zapewniają bardzo płynne gradacje odcieni i przejść, a jasnoczarny atrament pozwala uzyskać neutralne odcienie szarości (bez żadnej dominanty barwnej)

Sprawdzona głowica drukująca  Micro Piezo TFP pozwalająca na precyzyjne uformowanie różnej wielkości kropli i uzyskanie wysokiej trwałości wydruku

Trwałe wydruki — wytrzymują działanie światła przez trzy lata ekspozycji na zewnątrz bez laminowania*

Rozdzielczość wydruków do 1440 x 1440 dpi

Drukuje na różnych nośnikach powlekanych i niepowlekanych o szerokości do 162,6 cm (64 cale)

Układ do ładowania rolki z nośnikiem przez jednego operatora

Dźwignia ładowania nośnika jest dostępna zarówno od przodu, jak i od tyłu drukarki

Automatyczne naprężanie podłoża

Łatwe ustawianie podłoża za pomocą automatycznej optymalizacji wydruku dla różnych nośników

Szybkość drukowania transparentów do 27,3 m2 na godzinę (tryb szybki) i 18,4 m2 na godzinę (tryb produkcyjny)

Ulepszony atrament UltraChrome GSX jest oznaczony skandynawską ekoetykietą z łabędziem, jest bezzapachowy, nie wymaga wentylacji i może być używany w pomieszczeniu biurowym

Energooszczędność spełniająca wymagania normy ENERGY STAR zapewnia ekonomiczną eksploatację i minimalne oddziaływanie na środowisko

Opcjonalny układ podawania do ciężkich rolek o masie do 80 kg

Dodatkowy układ suszenia przyspieszający suszenie wydruków w instalacjach o bardzo wysokiej przepustowości lub w przypadku stosowania atramentu białego i metalicznego

 

* Zgodnie ze standardami badań firmy Epson: ISO 18930. Nie stanowi gwarancji ani obietnicy trwałości wydruków, która może być inna zależnie od podłoża, zastosowania i warunków otoczenia.

 

 

Informacje o  firmie Epson

Epson jest globalnym liderem w dziedzinie obrazowania i innowacji. Epson dąży do tego, by przekraczać oczekiwania klientów, tworząc kompaktowe, energooszczędne i precyzyjne technologie. Oferta produktów firmy obejmuje drukarki oraz projektory 3LCD do zastosowań biznesowych  i domowych, a także inne urządzenia elektroniczne i ciekłokrystaliczne.

Grupa Epson, kierowana przez Seiko Epson Corporation z Japonii, zatrudnia na świecie prawie 78 tys. pracowników w 99 spółkach. Epson szczyci się stałym wkładem w glo­­balną ochronę środowiska, a także w funkcjonowanie społeczności, w których działa. http://global.epson.com

Epson Europe

Epson Europe BV z Amsterdamu to regionalna centrala grupy odpowiedzialna za Europę, Środkowy Wschód, Rosję i Afrykę. Zatrudniający 1.594 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2010 osiągnął sprzedaż 1.583 mln euro www.epson.eu

Wizja środowiskowa 2050http://eco.epson.com

 

Dodatkowych informacji udzielają:

Epson Europe BV                                                 

Oddział w Polsce                                                 

Dorota Wódka-Kot                                              

Obsługa Prasowa i PR:

INDALO Public Relations, ul. Grochowska 341/281A, 03-822 Warszawa komórka: 501 772 619  zbigniew.blewonski@indalo.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »