Technologie » Telekomunikacja

Ericsson uwalnia netbooki od modemów USB i kabli

Ericsson uwalnia netbooki od modemów USB i kabli
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Ericsson wprowadziła na rynek swój najnowszy mobilny moduł szerokopasmowy zaprojektowany specjalnie do mini-laptopów zwanych również netbookami, aby zapewnić użytkownikom jeszcze większą swobodę.

Nowy moduł ma fabryczny certyfikat zgodności operacyjnej z wieloma największymi sieciami na świecie i pozwala producentom szybko wyposażać netbooki w zintegrowaną technologię łączności bezprzewodowej.

„Netbooki całkowicie zmieniają sposób myślenia użytkowników o Internecie i bezprzewodowej łączności szerokopasmowej" - powiedział Mats Norin, wiceprezes działu mobilnych modułów szerokopasmowych w firmie Ericsson. „Pozwalają użytkownikom słuchać muzyki, oglądać filmy i zdjęcia itd. w podróży. Dzięki połączeniu naszego ekonomicznego mobilnego rozwiązania szerokopasmowego z przystępną ceną netbooków firma Ericsson umożliwia korzystanie z łączności bezprzewodowej praktycznie każdemu".

Wbudowany mobilny moduł szerokopasmowy Ericsson F3307 uwalnia netbooki od innych kłopotliwych interfejsów, takich jak klucze sprzętowe, oraz zapewnia użytkownikom bezpośredni dostęp do Internetu za pomocą czołowej mobilnej technologii szerokopasmowej HSPA, z której korzysta ponad 1 mld abonentów w ponad 100 krajach całego świata.

Nowy moduł został przystosowany do współpracy z netbookami - łączy wysoką wydajność, prostotę i niskie zużycie energii z przystępną ceną, co jest atrakcyjne dla producentów. Ericsson przetestował również fabrycznie swoje moduły pod kątem zgodności z sieciami telefonii komórkowej w ponad 75 krajach, pozwalając producentom netbooków na skrócenie fazy wprowadzania produktów na rynek poprzez przyspieszenie procesu końcowej certyfikacji i umożliwiając ich szybsze wprowadzenie do sprzedaży.

Ponadto Ericsson współpracuje ściśle z firmą Intel, sprawdzając zgodność operacyjną mobilnego modułu szerokopasmowego F3307 z opracowaną przez Intela platformą netbooków następnej generacji Pine Trail-M.

„Wbudowany mobilny moduł szerokopasmowy pomaga zapewnić łączność w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, czego wymagają użytkownicy" - powiedział Erik Reid, dyrektor ds. marketingu w dziale platform mobilnych Intela (Intel Mobile Platforms Group). „Współpracując ściśle z firmą Ericsson, dzięki naszej nowej platformie netbooków następnej generacji Pine Trail-M pozwalamy producentom lepiej zaspokajać potrzeby rynku oraz szybciej wprowadzać produkty na rynek przez nowe kanały, takie jak operatorzy telefonii komórkowej".

Firma Ericsson szacuje, że w latach 2009-2014 sprzedaż netbooków przekroczy 300 mln sztuk, z czego większość będzie wyposażona w możliwości bezprzewodowej komunikacji szerokopasmowej. Wielu operatorów już teraz oferuje netbooki wyposażone w bezprzewodową technologię szerokopasmową, a do 2011 r. ponad 30% netbooków będzie sprzedawanych przez operatorów.

Ericsson jest wiodącym na świecie dostawcą usług i serwisów dla operatorów telekomunikacyjnych. Będąc liderem rynku technologii komórkowych 2G i 3G, dostarcza usługi komunikacyjne i zarządza sieciami, które służą ponad 195 milionom użytkowników. Portfolio firmy zawiera infrastrukturę sieci stałych i mobilnych, Internet szerokopasmowy oraz rozwiązania multimedialne dla operatorów, firm i deweloperów. Spółka Sony Ericsson zapewnia konsumentom spersonalizowane telefony komórkowe.

Ericsson realizuje wizję „komunikacji dla wszystkich" poprzez innowacje, technologie i zrównoważone rozwiązania biznesowe. Firma jest obecna w 175 krajach, w 2008 roku ponad 70.000 pracowników wygenerowało dochód wysokości 27 miliardów USD (209 miliardów SEK). Założona w 1876 roku z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji, firma Ericsson jest obecna na giełdach OMX Nordic Exchange Stockholm i NASDAQ.

Informacje o mobilnych modułach szerokopasmowych Ericsson

Jako lider w dziedzinie bezprzewodowych technologii szerokopasmowych, posiadający wyjątkowo bogatą wiedzę specjalistyczną w tym zakresie, firma Ericsson oferuje kompleksowe rozwiązanie do mobilnej komunikacji szerokopasmowej przeznaczone dla producentów komputerów PC i innych urządzeń. Rozwiązanie to obejmuje oprogramowanie, wsparcie techniczne i prawa własności intelektualnej. Ericsson od dawna współpracuje z wieloma globalnymi operatorami komunikacyjnymi na całym świecie. Dzięki swojej ugruntowanej pozycji na tym rynku może ułatwić nabywcom mobilnych modułów szerokopasmowych zdobycie niezbędnych certyfikatów sieciowych i zatwierdzeń.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »