Technologie » Telekomunikacja

Ericsson wybrany do zarządzania w sieci dostępowej 3G dla T-Mobile i 3 UK

Ericsson wybrany do zarządzania w sieci dostępowej 3G dla T-Mobile i 3 UK
Zobacz więcej zdjęć »
Mobile Broadband Network Limited (MBNL), spółka joint venture z rozłożonymi po połowie udziałami, utworzona przez 3UK oraz T-Mobile UK do zarządzania integracją sieci 3G obu operatorów, zawarła z firmą Ericsson czteroletni kontrakt Managed Services.

Na mocy umowy Ericsson będzie odpowiedzialny za operacje i utrzymanie skonsolidowanej sieci operatorów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

T-Mobile oraz 3 zawarli porozumienie dotyczące współdzielenia infrastruktury sieci w styczniu 2008 stawiając sobie za cel stworzenie do roku 2010 najlepiej rozbudowanej sieci 3G w całej Wielkiej Brytanii. Dzięki tej współpracy możliwe będzie uzyskania pokrycia sieci 3G w skali niemal całego kraju oraz wyraźnie wzmocnienie sygnału wewnątrz budynków. Umowa przyczyni się również do znaczących oszczędności oraz wywarcia pozytywnego wpływu na środowisko naturalne, włączając w to wycofanie z użytku około 5,000 stacji bazowych.

Na podstawie umowy Ericsson weźmie odpowiedzialność za operacje oraz zarządzanie sieciami 3G obu firm oraz siecią 2G T-Mobile. 4-letni kontrakt umożliwi Mobile Broadband Network Limited (MBNL), kontrolę kosztów operacyjnych i dostarczanie serwisów wyższego rzędu w czasie, gdy konsolidacja sieci 3G wkracza w fazę masowych wdrożeń.
Pierwsze zintegrowane stacje bazowe zostały oddane do użytku wczesnym lutym 2008. Od tego czasu MBLN przeprowadził pilotaż w Leeds oraz Bradford, który potwierdził sukces technologii współdzielenia stacji bazowych. Obecnie MBLN jest zaangażowany w konsolidację radiowych sieci dostępowych na terytorium Wielkiej Brytanii.

Około 80 pracowników z firmy T-Mobile zostało przeniesionych do firmy Ericsson, oznacza to dalsze wzmocnienie możliwości w obszarze Managed Services istniejących w Wielkiej Brytanii. W tym kraju Ericsson realizuje oddzielny kontrakt outsourcingu telekomunikacyjnego z T-Mobile oraz 3. T-Mobile oraz 3 są globalnymi klientami firmy Ericsson.

Emin Gurdenli, Chief Technology Officer T-Mobile UK, powiedział: "Zaangażowanie firmy Ericsson do tego projektu oznacza w kolejny wyraźny krok w kierunku potwierdzenia naszego zaangażowania na rzecz stworzenia i operowania najlepiej rozbudowaną siecią 3G w Wielkiej Brytanii. Partnerowanie z uznanymi i postępowymi organizacjami usługowymi wzmacnia nasz zamiar dostarczania wysokiej jakości, szerokopasmowych usług przesyłania danych klientom w Wielkiej Brytanii.

Mats Granryd, Managing Director, Ericsson UK, powiedział: "Jesteśmy zadowoleni i dumni z uzyskania możliwości zarządzania radiową siecią dostępową dla MBNL. To bardzo ekscytujący i znaczący projekt i jesteśmy całkowicie zaangażowani w realizację naszej roli w w osiąganiu sukcesu przez firmy tworzące MBNL."

Graham Baxter, CTO, 3 UK, powiedział: "Wdrożenie naszej skonsolidowanej sieci szerokopasmowej gwałtownie się rozwija. Posiadanie firmy Ericsson jako wiarygodnego partnera operującego sieciami dostępowymi będzie ważnym czynnikiem przybliżającym realizację naszego celu, jakim jest dostarczanie niezawodnych usług wysokiej klasy."

O ofercie Managed Services firmy Ericsson

Ericsson posiada najbardziej obszerną ofertę w zakresie zarządzania siecią telekomunikacyjna klienta (managed services). Oferta ta obejmuje usługi począwszy od zaprojektowania, budowy, operowania, bieżącego zarządzania siecią klienta, włączając w to usługi dla użytkownika końcowego, systemy wsparcia dla biznesu do zapewniania pokrycia sieci oraz zwiększanie przepustowości sieci na żądanie.
Jako niekwestionowany lider w zarządzaniu sieciami telekomunikacyjnymi klientów Ericsson począwszy od 2002 roku oficjalnie ogłosił ponad 100 kontraktów managed services z operatorami na całym świecie. W ramach zawartych dotychczas kontraktów Ericsson zarządza sieciami, które łącznie obsługują ponad 225 milionów abonentów na całym świecie.

Ericsson jest wiodącym na świecie dostawcą usług i serwisów dla operatorów telekomunikacyjnych. Będąc liderem rynku technologii komórkowych 2G i 3G, dostarcza usługi komunikacyjne i zarządza sieciami, które służą ponad 195 milionom użytkowników. Portfolio firmy zawiera infrastrukturę sieci stałych i mobilnych, Internet szerokopasmowy oraz rozwiązania multimedialne dla operatorów, firm i deweloperów. Spółka Sony Ericsson zapewnia konsumentom spersonalizowane telefony komórkowe.

Ericsson realizuje wizję „komunikacji dla wszystkich" poprzez innowacje, technologie i zrównoważone rozwiązania biznesowe. Firma jest obecna w 185 krajach, w 2007 roku ponad 70.000 pracowników wygenerowało dochód wysokości 27,9 miliardów USD (189 miliardów SEK). Założona w 1876 roku z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji, firma Ericsson jest obecna na giełdach Sztokholmu i NASDAQ.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

promo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »