Firma » Biznes

ESPN Classic: Nowe Oblicze Legend

ESPN Classic: Nowe Oblicze Legend
Zobacz więcej zdjęć »
W dniu dzisiejszym kanał ESPN Classic odsłoni swoje nowe, udoskonalone oblicze. Zmieniona została także strategia programowa, a nowe treści będą bardziej nowoczesne i innowacyjne.

Wszystko to dopełni już istniejącą ramówkę pełną wspomnień z najciekawszych momentów z historii sportu.

Ross Hair, Dyrektor Zarządzający ESPN na Europę, Bliski Wschód i Afrykę powiedział: „Przez prawie dekadę obecności i rozwoju ESPN Classic w Europie udało nam się zapracować na miejsce w umysłach fanów sportu. Poprzez odświeżony wizerunek chcemy pokazać, że nasz kanał jest miejscem, w którym fani mogą znaleźć wszystko co związane jest z celebracją kultury, legend i całego sportowego dorobku. W połączeniu z ulepszonym programem, nową treścią i wizją, ESPN. Classic silniej zaznaczy swoją pozycję na tym rynku. Teraźniejsza strategia kanału zakłada bowiem stworzenie ciągłości pomiędzy kanałami i markami z naszego portfolio".

Nowy oblicze ESPN Classic zawierać będzie:

· Nową szatę graficzną opartą na dynamicznej sztuce współczesnej, tworzonej przez piątkę światowych artystów;

· Nową muzykę stworzoną przez Si Begga (producenta i Dj'a muzyki elektronicznej) we współpracy z Hear No Evil;

· Nowy program, w tym 80 godzin sportowych materiałów archiwalnych należących do BBC;

· Ulepszoną strategię programową;

Nowa szata graficzna - Nowe oblicze

Nowa szata graficzna i tożsamość artystyczna podkreśli ikony sportu, które nie tylko są głównymi postaciami przejmujących historii i wydarzeń, ale również charakteryzują pewien etos ESPN Classic. Steve Miller Dyrektor Kreatywny ESPN EMEA miał za zadanie wprowadzić trochę dynamiki i nowoczesności w ilustrowanie najciekawszych historii. ESPN Classic pozyskało pięciu artystów, tj.: Andreas Preis, Jama Noor, Florian Nicolle, Aj Dimarucot, Federico Carra by sfotografowali grupę 20 sławnych atletów i kluczowe chwile ich życia. Każdy z artystów został poproszony o stworzenie unikalnych portretów 4 sportowców. Portretów, które przez swoją dynamikę i oryginalność ukażą pewną historię. Wszystko to stworzone po to by na nowo przeżyć wielkie powroty, kontrowersje, indywidualności, wysiłki i wygrane z historii sportu, których nigdy się nie zapomni i o których nigdy nie przestanie się mówić. Artyści pochodzący z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji i Filipin zostali wybrani przez ESPN by wnieść swoją własną wrażliwość artystyczną oraz indywidualny styl do tego projektu. Wyniki ich pracy stworzyły podstawę szaty graficznej, a pokazywane wraz z animowanymi motywami tworzą harmonijną całość z ramówką kanału.

ESPN wynajął Hear No Evil, oraz Si Begga - producenta i Dj'a muzyki elektronicznej, który występował na całym świecie, do stworzenia współczesnej i inspirującej muzyki. Pięć oryginalnych kompozycji, reprezentujących nie tylko konkretne motywy, ale również osiągnięcia legend sportu, stworzyło jedną całość z prezentowanymi na antenie animacjami i grafikami.

Nowy Programing

ESPN Classic za sprawą porozumienia z BBC otrzymał prawa do emisji 80-ciu godzin materiałów archiwalnych z Pucharu Anglii, futbolu międzynarodowego, wyścigów Formuły 1, krykieta, międzynarodowych rozgrywek rugby, wyścigów konnych oraz filmów dokumentalnych BBC. Dodatkowo nigdy nie prezentowane na antenie ESPN Classic: Finał Mistrzostw Świata z 1966 roku pomiędzy Anglią a Niemcami (z oryginalnym komentatorem BBC), 10 Wielkich Rodaków - Historia drużyny Wielkiej Brytanii na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie (skupiająca się na 19-tu złotych medalistach), oraz Najlepsze momenty z Mistrzostw Świata w Krykiecie z 1975, 1979 i 1983 w tym wywiady z kapitanami zwycięskich drużyn.

Dodatkowo ESPN Classic podpisał niedawno umowę na emisję ponad 30-tu godzin materiałów z archiwum UEFA a wszystko to by rozgrzać Was przed Euro 2012. Zostały nabyte prawa do materiałów z Barclays Premier League, Aviva Premiership Rugby, Rajdowych Mistrzostw Świata oraz UFC, które będzie można oglądać na antenie ESPN. Nowa ramówka będzie dodatkiem do nadchodzących wydarzeń takich jak: Mistrzostwa Świata w Rugby, Wimbledon, tenisowy turniej Open, Puchar Anglii, Premier League, Euro 2012 czy Igrzyska Olimpijskie 2012.

ESPN Classic pokaże tej wiosny wiele nowości takich jak „Legendy Barclays Premier League" - czyli seria programów poświęconych największym legendom Premier League a wszystko to we współpracy z Bite Yer Legs Productions. Seria ta będzie poświęcona nie tylko bramkom, trikom, wślizgom czy paradom bramkarskim ale również będzie formą hołdu dla osobowości i stylu jednej z najlepszych lig świata. Każdy z 10-ciu programów będzie poświecony jednej legendzie, zaś jej historia zostanie przedstawiona za pomocą materiałów archiwalnych, wywiadów i grafik. „Oficjalna historia Euro UEFA" to seria poświęcona najpiękniejszym momentom i przepięknym bramkom. „Najpiękniejsze momenty" to blok programowy zawierający kolekcję programów tematycznych celebrujących najlepsze chwile w historii sportu, wzbogacony o dodatkowe treści i materiały archiwalne. Pośród nich są „Mistrzostwa Świata w Krykiecie" z 1992 roku odbywające się w Australii, „10 Najlepszych Momentów Olimpijskich", „Mistrzostwa Wimbledonu - 10 Najlepszych Meczy", „Spotkanie z Muhammaem Ali", „Mistrzostwa Świata w Rugby -Zwycięzcy 2003 r.: Anglia", „Najlepsze mecze Mistrzostw Świata: Anglia v Niemcy z 1966 r." oraz „Formuła 1 Retro" z 1976 r. ESPN Classic będzie nadal emitował serię dokumentów "30 na 30" czyli 30 filmów z jednymi z najlepszych narratorów.

Dodatkowo odnowione zostały umowy dzięki, którym ESPN Classic będzie transmitować na 5-ciu różnych antenach by stworzyć ramówkę dopasowaną do potrzeb odbiorców. Dla przykładu Międzynarodowa Koszykówka FIBA transmitowana będzie w paśmie europejskim, a włoski kanał ESPN Classic wciąż będzie w posiadaniu praw do archiwów włoskiej Seria A razem z nowym dokumentem pokazującym AC Milan i La Via del Ring od wewnątrz. Ponadto całe biblioteki programów takich jak Igrzyska Olimpijskie, sporty motorowe, Formuła 1, DTM i więcej. Wszystko to poddane selekcji i rozdzielone pomiędzy 5-cioma antenami tak by dopasować swoją zawartość do lokalnych potrzeb widzów.

Udoskonalona Strategia Programowa

ESPN Classic ma nową, udoskonaloną strategię programową, a wszystko za sprawą Jeroena Oerlemansa Vice President i Channel Manager ESPN EMEA oraz nowego Senior Director of Programming, ESPN EMEA, Simona Pottera. Kanał skupi się na opowiadaniu historii i łączeniu sportowych dokonań oraz wiedzy z nowoczesnym wizerunkiem sportu. Specjalnie wyselekcjonowany materiał filmowy i całe bloki programowe będą swego rodzaju wprowadzeniem oraz rozgrzewką przed zbliżającymi się wielkimi wydarzeniami sportowymi.

Dodatkowo zainwestowane pieniądze pozwolą na bliższą współpracę pomiędzy kanałami, a innymi produktami z naszego portfolio, a wszystko to by jeszcze lepiej dopasować zawartość programową do potrzeb konkretnych odbiorców.

www.espnclassic.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Shi events

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »