Rozrywka i wypoczynek » Sport

ESPN Classic składa hołd Joe Frazier’owi.

ESPN Classic składa hołd Joe Frazier’owi.
Zobacz więcej zdjęć »
7 listopada br. zmarł wielki sportowiec, legenda boksu – Joe Frazier. 67-letni były pięściarz zmarł w hospicjum w Filadelfii. Swoją ostatnią walkę przegrał z nowotworem wątroby.

Joseph William urodził się 12 stycznia 1944 roku w Beaufort w Stanach Zjednoczonych. W boksie zawodowym zadebiutował w 1965 roku zdobywając złoty medal w czasie Olimpiady w Tokio. W latach 1970-1973 był niezwyciężonym Mistrzem Świata. W 1971 roku stanął w ringu z Muhammadem Alim. Nie dość, że Joe obronił swój tytuł (wygrał walkę punktami), to został też pierwszym bokserem w historii, który wygrał z Alim. Walkę obejrzało 300 mln ludzi na całym świecie! Było to niekwestionowane starcie gigantów. W 1973 roku Joe stracił tytuł Mistrza – został mu odebrany przez George’a Foremana na Jamajce. 1974 rok to kolejne spotkanie z Alim – tym razem to Muhammad święcił triumfy. Rok później królowie boksu spotkali się ponownie w walce, która przeszła do historii boksu jako Thrilla in Manila. Była to najcięższa walka w dorobku obydwu panów, jednak to Frazier przegrał. Poddał go trener, Eddie Futch, w obawie o jego życie! Jak się później okazało Ali też chciał się poddać, był tak wycieńczony, że po ogłoszeniu wyniku zemdlał.

Po porażce w walce z Foremanem w 1976 roku „Smokin’ Joe” wycofał się  z boksu. Na ring powrócił w 1981 roku remisując w swojej ostatniej walce w karierze z Jumbo Cummingsem.

W sumie stoczył 37 walk zawodowych z czego wygrał 32, a 1 zremisował.

 

ESPN Classic chce złożyć hołd tej wielkiej gwieździe boksu i przypomnieć najlepsze walki jakie stoczył Frazier.

W piątek 11 listopada o godzinie 20:00 zostanie wyemitowane starcie Joe’a z Oscarem Bonaveną, a o 21:00 będziemy mogli przypomnieć sobie walkę Thrilla in Manila.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów niezwyciężonego pięściarza na wspomnienie jego najlepszych chwil!

 

 

 

11 listopada br. o godzinie 20:00 i 21:00.

 

Największe emocje, najważniejsze wydarzenia – to musi być ESPN Classic!

 

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Shi events

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »