Rozrywka i wypoczynek » Sport

Europejski Futbol

Europejski Futbol
Zobacz więcej zdjęć »
Europejski futbol zarówno ten klubowy jak i reprezentacyjny stoi na bardzo wysokim poziomie i jest prawdziwym rarytasem dla fanów. Mecze takich drużyn jak Barcelona w Pucharze UEFA czy Holandia w Mistrzostwach Europy to coś, co każdy kibic ogląda z przyjemnością.

W grudniu na antenie ESPN Classic będzie można zobaczyć specjalny cykl programów ukazujący uroki europejskiej piłki nożnej. Kontynuując serię Mistrzowie Europejskiego Futbolu poznamy kolejne kluby, które zapisały się w historii.Pierwsza drużyna, której przyjrzymy się bliżej to Real Madryt, zespół, który został założony w 1902 roku. Real reprezentował Hiszpański Związek Piłki Nożnej, dzięki czemu w 1904 roku stał się jednym z założycieli FIFA. To Real w 1955 roku wygrał pierwszą edycję Pucharu Europy, a w 2000 roku otrzymał od FIFY tytuł najlepszego klubu XX wieku! Jesteście ciekawi jak Biali osiągnęli największe sukcesy w świecie piłki nożnej? Oglądajcie w grudniu ESPN Classic! Pokażemy najlepsze mecze w historii klubu.

Inny klub, który zostanie wzięty w grudniu pod lupę to Bayern Monachium. Historia tej drużyny sięga 1900 roku! Od momentu założenia udało im się zdobyć niezwykle silną pozycję na arenie międzynarodowej, a w swoim kraju nie mają sobie równego. 22 razy zdobyli Mistrzostwo Niemiec i 15 razy Puchar Niemiec.

Ajax Amsterdam jest najbardziej utytułowaną holenderską drużyną, która zdobyła wszystkie możliwe europejskie trofea. W ich przypadku skupimy się na latach 70-tych, kiedy to ówczesny zespół wywalczył potrójną koronę.

Manchester United, który od 1938 roku praktycznie nieprzerwanie utrzymuje się w najwyższej klasie rozgrywkowej Anglii będzie kolejną gwiazdą programu.

Ponadto w ramach serii pokażemy program The Magic of the UEFA Euros, którą stworzyła sama UEFA. Grudzień to prawdziwa uczta dla fanów piłki nożnej!

Zapraszamy w poniedziałki i piątki o godzinie 22:00, 22:30, 23:00 i 23:30 (od 5 do 23 grudnia).

Największe emocje, najważniejsze wydarzenia - to musi być ESPN Classic!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Shi events

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »