Firma » Biznes

Europejski Kongres Gospodarczy po raz ósmy zagości w Katowicach

Europejski Kongres Gospodarczy po raz ósmy zagości w Katowicach
Zobacz więcej zdjęć »
Wskazywanie nowych kierunków myślenia o przyszłości Europy i włączanie w publiczny dyskurs tematów, w których tkwi jeszcze nie w pełni odkryty potencjał – przyświecają tworzeniu agendy największej konferencji biznesowej Europy Centralnej.

Ósma edycja organizowanego przez Grupę PTWP Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress – EEC) odbędzie się w dniach 18-20 maja 2016 r. w Katowicach.

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach jest trzydniowym cyklem debat z udziałem kilku tysięcy gości z krajów europejskich, a także z Azji i Afryki. Wśród gości wydarzenia każdego roku znajdują się komisarze unijni, politycy i dyplomaci, globalni inwestorzy i menedżerowie największych firm.

– Przy wydarzeniu o tej randze i skali, szczególną troską organizatorów jest perfekcyjne opracowany zakres tematyczny. Dbamy o aktualność i adekwatność zagadnień debat wobec sytuacji w Europie, Polsce i świecie. Kongres ma także ambicję wskazywania nowych kierunków myślenia o przyszłości kontynentu, a także włączania w publiczny dyskurs tematów, których wagi czasem się nie docenia. Poprzednie edycje dowiodły, że Kongres spełnia także i tę rolę – mówi Wojciech Kuśpik, inicjator EEC, prezes Grupy PTWP.

W agendzie Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2016 znajduje się około 100 debat ujętych w kilkunastu blokach tematycznych. Merytoryczny program trzydniowego wydarzenia powstał w konsultacji z ekspertami, przedsiębiorcami, w toku wymiany poglądów i uwag, aktualizacji i rozwijania wybranych wątków.

Tematy ósmej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego kierują ku nowym obszarom, agenda zawiera także sesje poświęcone kwestiom wymagającym konsekwentnej kontynuacji, poszerzenia o nowe konteksty, naświetlania z innych stron. Przykładem takiego zagadnienia są np. wzajemne powiązania energetyki i jej zaplecza surowcowego z przemysłem i polityką klimatyczną. Zarysowane w ostatnich miesiącach nowe scenariusze dla świata i Europy gwarantują, że będzie to ciekawa, choć niełatwa, dyskusja.

Wśród nowych nurtów, które poruszą uczestnicy trzydniowego spotkania w Katowicach, znajdują sesje dotyczące digitalizacji i różnych aspektów cyfrowej rewolucji w gospodarce. W odpowiedzi na wydarzenia minionego roku, dyskusji poddany zostanie także wpływ sytuacji geopolitycznej w Europie i świecie na bezpieczeństwo oraz na przyszłość europejskiej integracji i szanse globalnej ekspansji gospodarczej.

Innowacyjność i będący jej nośnikiem młody biznes to kolejny spośród najważniejszych wątków Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2016, który kontynuuje swoje otwarcie na ludzi młodych, ambitnych i kreatywnych. Start-upowy boom jest zjawiskiem o dużym potencjale i dalekosiężnych skutkach gospodarczych.

– Kontynuować będziemy też międzynarodowe fora i spotkania gospodarcze, poszerzając listę kierunków geograficznych, zagranicznych gości i proponowanych tematów. Do końca stycznia oczekujemy jeszcze na ostatnie sugestie i komentarze dotyczące agendy VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego – mówi Wojciech Kuśpik. – Tematyka Kongresu jest ramą, która – po wypełnieniu przez naszych gości, panelistów i moderatorów – przyniesie pełny obraz gospodarki wzbogacony o kontekst społeczny i polityczny – podsumowuje Wojciech Kuśpik.

VII Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w dniach 18-20 maja 2016 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ImagoPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »