Technologie » Internet

EUROPEJSKI.PL laureatem prestiżowych nagród AWWWARDS i FWA Award

Strona europejski.pl, opowiadająca o historii i powrocie ikony Warszawy - dawnego Hotelu Europejskiego, otrzymała dwa wyróżnienia w międzynarodowych konkursach AWWWARDS oraz FWA. Nagrody te są przyznawane przez grono profesjonalistów dla najbardziej kreatywnych i innowacyjnych projektów.

AWWWARDS to przyznawane od 2009 roku wyróżnienia dla kreatywności w podejściu do projektowania stron internetowych. Co wyróżnia te nagrody, to fakt, że przyznawane są one przez cyklicznie zmieniające się międzynarodowe jury, składające się wyłącznie z profesjonalistów w dziedzinie user experience, product experience, web design. Tym samym, projekty oceniane są obiektywnie, bezstronnie i z niezmiennie świeżym i krytycznym spojrzeniem. Obecnie w jury zasiadają m.in. Mikha Makhoul – Experience Designer w Porsche, Jon Vlasach – Interactive Art Director, Apple czy Jenny Gove – Lead UX Researcher, Google.

Strona www.europejski.pl została oceniona w czterech kategoriach: projektu graficznego, wygody użytkowania, kreatywności i zawartości. Najwyższe noty wirtualna odsłona Europejskiego zebrała za aspekty wizualne. Dzięki wyjątkowemu połączeniu historycznych szkiców z nowoczesnymi metodami animacji 3D, uzyskano pomost między tym, czym Hotel Europejski był dla Warszawy przez ostatnie 160 lat i czym staje się dziś, w XXI w. Zabieg ten został dodatkowo wzmocniony angażującą treścią, która jest przewodnikiem użytkownika po pełnej zaskakujących epizodów historii budynku. Jednocześnie strona jest prawdziwą wizytówką Warszawy, pokazującą stolicę Polski jako kulturalne i biznesowe serce tej części Europy.

„Przez lata w progach Hotelu Europejskiego tworzyli wybitni polscy artyści, dzisiaj chcemy uhonorować ten dorobek m.in. budując kolekcje sztuki współczesnej, która znajdzie się w hotelowych wnętrzach. Kultura i sztuka są wpisane w DNA Europejskiego, dlatego tworząc stronę internetową zależało nam, aby była nie tylko funkcjonalna i nowoczesna, ale także aby była dziełem sztuki. Nagrody, są sygnałem, że wraz z agencją BrightMedia udało się nam to osiągnąć.” – skomentował Julien Barbotin-Larrieu, Prezes Zarządu H.E.S.A.

Kolejnym wyróżnieniem, które otrzymała strona europejski.pl jest Favourite Website Of the Day. Misją FWA jest odkrywanie i promowanie najlepszych stron internetowych na świecie, które przesuwają granicę tego, jak myślimy o przekazywaniu informacji w Internecie – treścią, grafiką, funkcjonalnością. Co niezwykłe, konkurs ten jest rozstrzygany każdego dnia tak, by odzwierciedlać dynamicznie zmieniające się trendy na świecie. Jednocześnie oznacza to, że przed 200 osobowym Jury rywalizują ze sobą projekty nadsyłane z całego świata. Projekt Europejskiego został wyróżniony jako odkrywczy w dziedzinie web design’u.

„Tworzenie strony dla takiej ikony jak Europejski to wyjątkowe wyróżnienie. Cieszymy się, że mogliśmy je zrealizować. Od samego początku czuliśmy dodatkową odpowiedzialność, mając świadomość tego, jacy artyści tworzyli w tym wspaniałym budynku – wspominając choćby Witkacego. Zależało nam przede wszystkim na oddaniu niepowtarzalnego klimatu tego miejsca, by w konsekwencji strona wyróżniała się na tle produkcji międzynarodowych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów, jakie osiągnęliśmy.”  - podsumowuje projekt Ewa Przybylak, BrightMedia.

W tym roku, 160 letni Europejski, w nowej odsłonie powraca na mapę Warszawy. W budynku znajdzie się luksusowy hotel Raffles Europejski Warsaw, powierzchnie biurowe klasy A+ zlokalizowane na dwóch ostatnich piętrach oraz elegancka przestrzeń butikowa z witrynami na najbardziej reprezentacyjnej ulicy Warszawy – Trakt Królewski. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt dla mediów:

Michał Nowak
Telefon: 604 220 971
Adres mailowy: michal.nowak@okpr.pl

Firma OKAERI CONSULTINGRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Okaeri Consulting

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »