Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Fenomen chińskiej medycyny – coraz bardziej doceniany w Polsce!

W obliczu rosnącej liczby problemów zdrowotnych, z jakimi przychodzi się zmierzyć współcześnie żyjącemu człowiekowi, coraz większego znaczenia zaczyna nabierać medycyna chińska, gdyż w wielu przypadkach jej metody stanowią jedyną drogą powrotu chorych do zdrowia.
 

Medycyna wschodnia liczy sobie już około 3 tysięcy lat, a spośród innych sposobów leczenia wyróżnia ją to, że traktuje człowieka całościowo, skupiając się na jego kompleksowym leczeniu. W swoich metodach wykorzystuje między innymi akupunkturę, qi gong (zestaw ćwiczeń zdrowotnych), akupresurę, a także ziołolecznictwo. Uważa się, że zachowanie zdrowia możliwe jest dzięki utrzymaniu równowagi dwóch energii znajdujących się w naszym organizmie, nazwanych yin i yang. Duży nacisk kładzie się też na profilaktykę, traktując chorobę jako efekt prowadzenia złego stylu życia. Istotną kwestią jest to, że medycyna chińska nie stoiw sprzeczności z medycyną zachodnią. Oba podejścia, konwencjonalne i naturalne, wzajemnie się uzupełniają
i współdziałają ze sobą.

 

Dzięki wykwalifikowanemu zespołowi międzynarodowych przedstawicieli Dr Zhi Gang Sha, stosowane przez niego metody uzdrawiania mogą dotrzeć do ludzi na całym świecie, pomagając w walce z dręczącymi ich dolegliwościami. Do grona mających możliwość poznania niezwykłych technik samouleczania dołączą Polacy, gdyż reprezentanci Dr Zhi Gang Sha w najbliższym czasie odwiedzą nasz kraj. Prawdopodobnie dla wielu osób spotkanie to będzie stanowiło początek nowego, lepszego życia.

Dr Zhi Gang Sha jest jednym z najbardziej uznawanych i cenionych przedstawicieli tradycyjnej medycyny chińskiej na świecie, wykorzystującym w swoich praktykach osiągnięcia współczesnej medycyny zachodniej. Dzięki wyjątkowym umiejętnościom oraz stosowaniu innowacyjnych metod leczenia odmienił życie tysiąca ludzi, uzdrawiając ich zarówno fizycznie, jak i duchowo. Przez wiele lat współpracował także ze Światową Organizacją Zdrowia w Pekinie oraz pełnił funkcję osobistego lekarza wielu najważniejszych polityków w Chinach, na Tajwanie, a także Filipinach. W 2006 roku został uhonorowany nagrodą Komisji Pamięci Martina Luthera Kinga Juniora
za wybitną pracę na rzecz szerzenia pokoju i uzdrawiania.

 

Na przestrzeni ostatnich kilku lat w Polsce daje się zaobserwować coraz większe zainteresowanie tradycyjną medycyną chińską. Rosnąca popularność tej dziedziny spowodowana jest prawdopodobnie faktem, że metody stosowane przez praktyków medycyny zachodniej nie są w stanie rozwiązać wielu problemów zdrowotnych dotykających współcześnie żyjących ludzi. Szybkie tempo życia oraz presja odnalezienia się w otaczającej nas rzeczywistości bardzo często skutkuje pojawieniem się u wielu osób szeregu dolegliwości, zarówno psychicznych, jak i fizycznych. Medycyna konwencjonalna, pomimo jej ciągłego rozwoju, nie zawsze znajduje sposoby na poradzenie sobie z dotykającymi nas ówcześnie przypadłościami. Dlatego też, coraz więcej osób sięga po techniki lecznicze tradycyjnej chińskiej medycyny, odnajdując w nich ukojenie dla swych dolegliwości.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Shi events

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »