Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Ferie pełne rozrywki w Śląskich Atrakcjach

Ferie pełne rozrywki w Śląskich Atrakcjach
Zobacz więcej zdjęć »
Każdy, kto poszukuje wrażeń w czasie ferii zimowych, powinien odwiedzić Europę Centralną. Gliwickie centrum handlowe to największy w całym regionie Śląska kompleks rodzinnych rozrywek. W jednym miejscu czekają nietypowe i unikatowe na skalę całego kraju Śląskie Atrakcje.

Ferie zimowe to doskonała okazja do rodzinnych dłuższych i krótszych wycieczek oraz skorzystania z różnorodnych rozrywek. Szukając pomysłów na atrakcyjne i wartościowe spędzenie czasu, warto zajrzeć do Europy Centralnej, gdzie znajduje się wiele znanych na skalę całego kraju, punktów rozrywkowych pod hasłem „Śląskie Atrakcje”.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Jedną z najpopularniejszych atrakcji gliwickiego centrum jest niewątpliwie Funzeum, które zostało uznane Top atrakcją Śląska 2022. Na powierzchni 4 tys. metrów kwadratowych mieści się kilkadziesiąt multisensorycznych eksponatów i instalacji wchodzących w skład wystaw „Kolor i Światło”. Siedem monochromatycznych pokoi, gra światłem i kolorem czy ciemna, tajemnicza strefa fluo, to tylko część atrakcji, jakie czekają na odwiedzających. W ostatnim czasie Funzeum zostało poszerzone także o nowe interaktywne instalacje edukacyjne.


Ponadto pod dachem Europy Centralnej mieści się znane na cały kraj Kolejkowo. Jest to największa w Polsce makieta kolejowa, prezentująca odwzorowane w najdrobniejszych szczegółach miejsca, postaci, a także architektoniczne perełki Śląska. Teraz w gliwickim Kolejkowie można zobaczyć kilka nowości, np. Miasto z Piernika, powstającą makietę lotniska w Pyrzowicach oraz zupełnie nową makietę przedstawiającą górski krajobraz, a w nim m.in. rzeczywiste miejsca ze Śląska jak Baranią Górę, Trzy Kopce, Telesforówkę i Wiślańską Niagarę.

Poszukiwaczom bardziej aktywnych form wypoczynku z pewnością spodoba się kryty park trampolin i rozrywki House of Air.  Poszaleć tu można w kilku strefach dedykowanych dorosłym i dzieciom w różnym wieku, a to wszystko pod nadzorem doświadczonych instruktorów.

Natomiast na miłośników adrenaliny i szaleństwa za kierownicą, czeka zabawa w Akademii Driftingu oraz Sim Racing. Elektryczne gokarty Crazy Carts i specjalny tor, umożliwiają jazdę w poślizgu
i wykonywanie różnych nietypowych manewrów, jak np. jazda tyłem lub nawet bokiem. Zaś Sim Racing to symulatory wyścigowe, w realistyczny sposób imitujące świat prawdziwych wyścigów.

Fani Lego powinni obowiązkowo wpisać na listę planów Wystawę Budowli z Klocków LEGO, gdzie można spotkać i zrobić sobie zdjęcie np. z Robertem Lewandowskiim, Łukaszem Piszczkiem, Krzysztofem Zalewskim czy Harrym Potterem – oczywiście w wersji LEGO. Czekają tu również imponujące obiekty jak np. gigantyczne, niemal 7-metrowe budowle, odwzorowujące nieistniejące już budynki wieżowców World Trade Center.

W Europie Centralnej znajdą coś dla siebie także fani dinozaurów i zwierząt. Dino World, czyli wystawa interaktywnych prehistorycznych stworów  z pewnością zrobi wrażenie zarówno na młodszych, jak i starszych dzieciach. Kilkumetrowe kopie dinozaurów poruszają się, mrugają oczami, oddychają i wydają dźwięki, zupełnie jak prawdziwe.  Zaś na największej w regioniwystawie akwarystycznej Silesia Exotic, spotkać można rzadkie, sprowadzane z całego świata okazy zwierząt egzotycznych i ryb słodkowodnych.

To tylko niektóre punkty rozrywkowe, które można znaleźć w gliwickim centrum. W Europie Centralnej mieści się także największa kolekcja obrazów 3D. Interaktywna galeria przestrzennych obrazów, jest okazją do zrobienia niepowtarzalnych zdjęć w niecodziennych okolicznościach.  Zaś na najmłodszych każdego dnia czeka bezpłatna strefa zabaw Figle Migle.

Europa Centralna nie jest typowym centrum handlowym, a wyjątkowo rozrywkowym punktem na mapie Gliwic, Śląska i całego regionu. Wybierając się tu w czasie ferii zimowych, można za jednym razem odwiedzić kilka unikatowych atrakcji i doświadczyć przy tym wielu niezapomnianych wrażeń.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

WartoZobaczyć

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »