Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Festiwal Czekolady i Słodkości w Atrium Biała

Festiwal Czekolady i Słodkości w Atrium Biała 22-24 września 2023 | Gratka dla miłośników słodyczy

Smakosze czekolady przybywajcie! Łasuchów cukierniczych wyrobów i nie tylko zapraszamy w dniach 22-24 września do Atrium Biała na najsłodszy weekend tego roku! Przez trzy dni w białostockiej galerii odbywać się będzie Festiwal Czekolady i Słodkości. Przed odwiedzającymi zaprezentują się czekoladowi producenci z całego kraju, a także najlepsi rzemieślnicy z różnorodną ofertą, którzy wystawią się w Strefie Kawy, Lodów Kraftowych i Rękodzieła. Festiwalowy program pęka w szwach od atrakcji! Najmłodsi będą mogli wziąć udział w słodkich warsztatach, za to klubowicze #maszokazje skosztować pyszności z Wielkiej Fontanny Czekolady.

 

Festiwal Czekolady i Słodkości to projekt, który powstał z miłości do czekolady, aby w unikalny sposób promować polskie manufaktury oraz krzewić kulturę jedzenia czekolady. Wydarzenie organizowane jest w różnych miastach przez większość roku, dzięki czemu lokalna społeczność może nie tylko rozkoszować się czekoladą, ale też degustować słodycze z różnych regionów Polski i zakątków świata. Tym razem Festiwal Czekolady i Słodkości zawita do Białegostoku, a miejscem jego organizacji będzie Atrium Biała. Przez trzy dni klienci galerii jak i mieszkańcy będą mogli bezpłatnie wziąć udział w czekoladowym wydarzeniu.

 

Czekoladowo-kawowy weekend i nie tylko…

Od piątku do niedzieli (22-24 września) swoje oferty zaprezentują wytwórcy ręcznie wyrabianej czekolady oraz słodyczy z całej Polski, wśród nich: Owocówka - Świeże owoce w czekoladzie, Gang Czekoladożerców, Manufaktura u Dziwisza, Owoce w Czekoladzie, Świat Czekolady Roberta Dybalskiego, Narzędzia z Czekolady, Słodki Grek – Prosto z Grecji, Karmello, Angelina Chocolate, Manufaktura Lizaków czy Słodycze Tureckie. Będzie można również skosztować wielu innych smakołyków i podziwiać kunszt rzemieślniczy w Strefie Lodów Kraftowych, Strefie Polskich Palarni Kawy oraz Strefie Rękodzieła.

 

Stoiska wystawców dostępne będą przez 3 dni, w piątek i w sobotę w godzinach od 11.00 do 19.00, natomiast w niedzielę – 11.00-18.00. Poza częścią wystawowo-degustacyjną nie zabraknie też słodkich akcentów dla najmłodszych!

 

Warsztaty dla miłośników słodyczy

W piątkowe popołudnie (22 września) organizatorzy zapraszają dzieci w godzinach 16.00-19.00 na malowanie czekoladowego muralu. Również w drugim i trzecim dniu festiwalu odbywać się będą kreatywne warsztaty i zabawy. W sobotę i niedzielę (23 i 24 września) od 11.00 do 18.00, najmłodsi mogą wziąć udział w tworzeniu słodkiego muralu z czekolady. Natomiast fani chrupiących wafli będą mogli poddać się zajęciu malowania czekoladowych buziek na andrutach (12.00-13.30). Na warsztat pójdzie też masa cukrowa, z której uczestnicy będą tworzyć figurki zwierząt (13.00-14.30). A dla miłośników czekolady cukiernicy z Gangu Czekoladożerców zaplanowali warsztaty z robienia własnych słodkich tabliczek* (13.00 – 16.00). Przed nimi także dekorowanie pierników lukrem królewskim (14.30-16.00) oraz robienie czekoladowych lizaków w ulubionych kształtach i kolorach (16.00-17.30).

 

Ponadto w sobotę, w godzinach 13.00-17.00 na klubowiczów #maszokazje czekać będzie Wielka Fontanna Czekolady. Warunkiem dołączenia do zabawy i odebrania porcji słodkiej czekolady, jest okazanie oraz aktywowanie kuponu #maszokazje.

 

Miejscem organizacji Festiwalu Czekolady i Słodkości będzie teren zewnętrzny Atrium Biała od strony restauracji i molo. Na warsztaty oznaczone (*) obowiązują wcześniejsze zapisy, natomiast do udziału w pozostałych zajęciach wystarczy zgłosić się bezpośrednio na miejscu. Więcej informacji dla chętnych na stronie galerii.

 

Wszystkich małych i dużych wielbicieli słodyczy zapraszamy na Festiwal Czekolady i Słodkości. Przed nami trzy dni wypełnione łakociami i niespodziankami. Czekać na Was będą producenci czekolady, twórcy słodyczy i lodów rzemieślniczych, a także wielu innych wystawców z unikalnymi ofertami. Organizatorzy zaplanowali w tym czasie również mnóstwo atrakcyjnych warsztatów. Będzie możliwość spróbowania przeróżnych słodyczy, ale też okazja, aby zakupić wyjątkowe specjały dla bliskiej osoby bądź do domu. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś pysznego i pasującego do swojego gustu - zaprasza Justyna Doroszkiewicz, dyrektor Atrium Biała.

 

Więcej informacji na stronie https://atrium-biala.pl oraz na profilu Fb:https://www.facebook.com/AtriumBiala.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MonikaG.

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 13 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »