Technologie » Komputery

Firma DBW Communication z Rzymu nabywa nowy system Sony do rejestracji i zapisu obrazu 4K

Firma DBW Communication z Rzymu nabywa nowy system Sony do rejestracji i zapisu obrazu 4K
Zobacz więcej zdjęć »
Po testach technologii 4K HDR (High Dynamic Range — duży zakres dynamiczny) w czasie meczu Juventusu z Lazio w finale Pucharu Włoch w 2015 r. firmy Sony i DBW Communication postanowiły po raz pierwszy utrwalić w taki sam sposób spektakl operowy.

Arcydzieło Gioacchina Rossiniego, opera komiczna „Cyrulik sewilski”, została pierwszym przedstawieniem operowym sfilmowanym w technologii 4K HDR. Spektakl miał premierę w lipcu bieżącego roku na scenie historycznego Teatro Regio w Turynie — jednego z najważniejszych na świecie i największych we Włoszech teatrów operowych. Do nagrywania użyto kamer PMW-F55 firmy Sony rozmieszczonych w ośmiu punktach i wyposażonych w stałoogniskowe obiektywy 4K — takie same, jakich używał Jacques Audiard w swoim najnowszym filmie „Dheepan”, uhonorowanym Złotą Palmą na ostatnim festiwalu w Cannes.

Firma DBW Communication zawsze stawia na najnowocześniejsze technologie audiowizualne. Potwierdzeniem tego jest niedawny zakup czterech nowych systemów kamerowych HDC-4300 firmy Sony z przetwornikami obrazu 4K złożonymi z trzech matryc typu 2/3". Dzięki temu DBW dysponuje obecnie łącznie 14 kamerami 4K, które mogą pracować w trybie produkcji na żywo dzięki adapterowi transmisji światłowodowej 4K CA-4000 oraz procesorowi pasma podstawowego BPU-4000. Firma zakupiła także dwa serwery Sony PWS-4400, będące flagowymi produktami z nowej generacji rozwiązań do produkcji na żywo w technologii 4K/HDR. Serwery umożliwiają nagrywanie obrazu w trybie HFR (dużej liczby klatek na sekundę) i HDR.

Technologia HDR reprodukuje szerszy zakres jasności, dzięki czemu zwiększa kontrast obrazu i poprawia wygląd wszystkich jego partii. Czarne, ukryte w cieniu fragmenty są wyraźniejsze, biel jaśniejsza, a kolory — bardziej naturalne. HDR pozwala więc widzom podziwiać żywsze barwy, dostrzegać więcej szczegółów i cieszyć się niespotykaną dotąd głębią oraz rozdzielczością obrazu. W przypadku opery technologia HDR umożliwia producentom wierne oddanie jej walorów estetycznych, w tym także oświetlenia, dekoracji czy kostiumów. Filmowanie spektaklu operowego w HDR oznacza, że widzowie mogą czuć się uczestnikami wydarzeń rozgrywających się na scenie. Firma Sony wprowadza obsługę materiałów HDR w całej gamie swoich produktów, aby zapewnić widzom bogatsze doświadczenia w odbiorze dowolnych treści.

— Nowa produkcja, którą stworzyliśmy we współpracy z RAI Com, przyniosła nam ogromną satysfakcję — komentuje Stefano Rebechi, dyrektor generalny DBW Communication. — Po sfilmowaniu w HDR pierwszego wydarzenia, meczu finałowego Pucharu Włoch, produkcja „Cyrulika sewilskiego” była kolejnym pionierskim projektem naszej firmy.

— Współpraca DBW i Sony po raz kolejny przyniosła znakomite efekty — podkreśla Benito Manlio Mari z Sony Professional Europe. — Nagranie tego spektaklu wyraźnie pokazało zalety technologii HDR, która niewątpliwie jest kolejnym krokiem w rozwoju produkcji treści. Możliwość rejestrowania obrazu także w części widma niewidocznej dla ludzkiego oka, obrazu o znacznie szerszej skali jasności, zawierającego pełniejszą informację o kolorze otwiera nową przestrzeń dla działań artystycznych i nowe możliwości twórczej ekspresji.

 

Informacja o Sony

Sony Professional Solutions Europe to dział Sony Europe będący czołowym dostawcą rozwiązań AV/IT dla firm z różnych sektorów, w tym m.in. mediów i nadawców medialnych, wideomonitoringu, dystrybucji, transportu czy obsługi imprez. Firma oferuje przedsiębiorstwom i ich klientom najwyższej jakości produkty, systemy i aplikacje do tworzenia, obróbki i rozpowszechniania cyfrowych treści audiowizualnych.  Owocem 25-letniego doświadczenia jest możliwość dostarczania klientom innowacyjnych, najlepszych na rynku produktów. Dział Sony Professional Services zajmuje się integracją systemów i umożliwia swoim klientom korzystanie z wiedzy oraz doświadczenia specjalistów w całej Europie. Sony współpracuje z siecią partnerów technologicznych, dostarczając kompleksowe rozwiązania w pełni odpowiadające oczekiwaniom klientów i pozwalające im osiągać sukcesy. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.sony.pl/pro   

 

Obserwuj nasz profil w serwisie Twitter: @SonyCineAltaEU

                                                                                  
Kontakt dla prasy:
malgorzata.blachnio@indalo.pl, tel. +48 509 047 721Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »