Technologie » Komputery

Firma Kaspersky uznana za jednego ze 100 największych innowatorów na świecie

Firma Kaspersky uznana za jednego ze 100 największych innowatorów na świecie
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Kaspersky została uznana za jednego ze 100 największych innowatorów w kategorii oprogramowania wg rankingu „Derwent Top 100 Global Innovators 2020”.

Ten coroczny raport firmy Clarivate Analytics, globalnego lidera w zakresie dostarczania szczegółowych danych oraz analizy w celu przyspieszenia tempa wprowadzania innowacji, wskazuje najbardziej innowacyjne organizacje na świecie, które z powodzeniem tworzą wartościowe, opatentowane wynalazki, a także posiadają potencjał komercjalizacyjny w oparciu o zasięg rynkowy i wpływ na inne wynalazki.

Firma Kaspersky znalazła się w rankingu Derwent Top 100 Global Innovators 2020 wraz z innymi podmiotami o ugruntowanej pozycji, takimi jak Amazon, Facebook, Google, Microsoft czy Oracle. Realizując swą misję budowy bezpieczniejszego świata, firma wniosła znaczący wkład do branży cyberbezpieczeństwa poprzez ciągłe rozwijanie i patentowanie nowych technologii bezpieczeństwa IT. Z biegiem lat Kaspersky stał się liderem technologicznym, oferując wszechstronne i zaawansowane portfolio rozwiązań i usług bezpieczeństwa, pracując nad najnowocześniejszymi technologiami, które są unikatowe na rynku i chronią użytkowników domowych, duże korporacje, rządy, przemysł oraz infrastrukturę.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W 2019 roku portfolio firmy liczyło blisko 900 patentów przyznanych w Stanach Zjednoczonych, Europie, Chinach, Japonii oraz Rosji. Spośród najnowszych wynalazków warto wspomnieć o technologiach w zakresie wykrywania i reagowania na zagrożenia na punktach końcowych (Endpoint Detection and Response, EDR), systemach zarządzania informacjami i zdarzeniami zabezpieczeń (SIEM), wykorzystywaniu technologii uczenia maszynowego oraz technologii piaskownicy (patent dla systemu i metody analizy plików pod kątem szkodliwego kodu w wirtualnej maszynie). Te i wiele innych opatentowanych technologii jest wykorzystywanych w rozwiązaniach firmy Kaspersky, takich jak Kaspersky Anti Targeted Attack (KATA), Kaspersky Endpoint Detection and Response (KEDR), Kaspersky Industrial Cybersecurity for Nodes oraz innych.

Dzięki ciągłemu dążeniu do innowacyjności oraz wdrażaniu nowych technologii i rozwiązań firma Kaspersky wyprzedza o krok konkurencję, a jej rozwiązania należą do najczęściej testowanych i wyróżnianych w niezależnych testach i przeglądach.

Firma Kaspersky przywiązuje ogromną wagę do patentowania technologii w ramach swojej innowacyjnej strategii rozwoju i sukcesywnie tworzy solidne portfolio ochrony, już drugi rok z rzędu uzyskując miano jednego z największych innowatorów według rankingu „Derwent Top 100 Global Innovators”. Firma zdołała osiągnąć tak wysoką pozycję dzięki skutecznemu połączeniu swojej misji, strategii oraz utalentowanego zespołu. Nadal będziemy wspierać naszych badaczy w zakresie rozwoju pomysłów w celu rozszerzania zakresu opatentowanych wynalazków, a tym samym wprowadzenia większej liczby innowacji oraz zapewniania najlepszych w swojej klasie technologii i rozwiązań. Jestem przekonana, że staną się one liderami w różnych rankingach – powiedziała Nadieżda Kaszczenko, zastępca dyrektora ds. prawnych oraz dyrektor ds. własności intelektualnej oraz prawa antymonopolowego w firmie Kaspersky.

Jewgienij Kasperski, dyrektor generalny firmy Kaspersky, powiedział: To ogromny zaszczyt znaleźć się wśród największych innowatorów według rankingu „Derwent Top 100 Global Innovators” wraz z innymi liderami. Dziękuję naszym najlepszym w swojej klasie badaczom za nieustające innowacje oraz naszemu zespołowi prawnemu, który ciężko pracuje nad tym, aby chronić nasze technologie oraz uzyskać prawa patentowe w różnych regionach. Podczas gdy oś naszej działalności przesuwa się z cyberbezpieczeństwa w kierunku szerszej koncepcji cyberodporności, nadal będziemy przodować pod względem innowacji oraz tworzenia wyższych standardów branżowych na przyszłość.

Nieubłagane tempo powstawania pomysłów na świecie oznacza wzmożoną rywalizację pomiędzy innowatorami, w związku z czym coraz trudniej jest utrzymać się na szczycie – powiedział Jeff Roy, dyrektor Grupy IP, Clarivate Analytics. Gratulujemy innowatorom, którzy znaleźli się w rankingu Top 100 Global Innovators za budowanie kultury generowania nowych pomysłów, konsekwentne przekształcanie pomysłowości w nową wartość oraz osiąganie doskonałości w badaniach i tworzeniu własności intelektualnej.

Specjaliści przygotowujący omawiany ranking monitorują innowacje w oparciu o cztery wskaźniki:

  1. Liczba: w okresie ostatnich pięciu lat organizacja musiała mieć co najmniej 100 opatentowanych wynalazków (i łącznie ponad 500 wniosków patentowych).
  2. Wpływ: zakres wpływu patentów i wykorzystanie ich przez innych producentów w okresie ostatnich pięciu lat.
  3. Sukces: współczynnik powodzenia w uzyskiwaniu patentów.
  4. Globalizacja: stopień inwestowania przez zgłaszającego wniosek patentowy we własny wynalazek śledzony poprzez proces występowania o ochronę patentową w urzędach patentowych na wszystkich czterech kluczowych rynkach, tj. Chiny, Europa, Japonia oraz Stany Zjednoczone.

Raport dot. rankingu „Derwent Top 100 Global Innovators 2020” oraz pełna lista organizacji z pierwszej setki są dostępne na stronie https://clarivate.com/derwent/top100innovators. 

Informacje o Derwent

Derwent™, firma należąca do Clarivate Analytics, wspiera cykl życia innowacji – począwszy od pomysłu po wprowadzenie na rynek – przy pomocy godnych zaufania danych, aplikacji oraz usług patentowych, w tym Derwent Innovation™, Derwent World Patents Index™, Derwent Patents Citation Index™ oraz Derwent Data Analyzer™. Firma tworzy rozwiązania przeznaczone dla wynalazców, rzeczników patentowych oraz specjalistów w zakresie licencjonowania w startupach oraz w największych na świecie firmach innowacyjnych, prawników w czołowych praktykach w zakresie własności intelektualnej oraz ekspertów patentowych w ponad 40 urzędach patentowych. Rozwiązania Derwent są wykorzystywane do monitorowania trendów technologicznych oraz krajobrazu konkurencji, ścigania sądownego w zakresie patentów, monetyzacji oraz licencjonowania aktywów oraz wspierania czynności procesowych. Więcej informacji można uzyskać na stronie https://clarivate.com/derwent. 

Informacje o Clarivate Analytics

Clarivate Analytics™ to globalny lider w dziedzinie wiarygodnych danych i analizy umożliwiających zwiększenie tempa wprowadzania innowacji. Firma stworzyła jedne z najbardziej zaufanych marek obejmujących cały cykl życia innowacji, w tym Web of Science™, Cortellis™, Derwent™, CompuMark™, MarkMonitor™ oraz Techstreet™. Obecnie misją Clarivate Analytics™ jest pomaganie klientom w skróceniu czasu od powstania nowego pomysłu do rewolucyjnej innowacji. Dalsze informacje są dostępne na stronie https://clarivate.com.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »