Technologie » Komputery

Firma Schneider Electric otworzyła superlaboratorium dydaktyczne na Politechnice Opolskiej

Firma Schneider Electric otworzyła superlaboratorium dydaktyczne na Politechnice Opolskiej
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Schneider Electric, specjalista w zarządzaniu energią elektryczną, przekazała Politechnice Opolskiej, osiem stanowisk umożliwiających studentom zapoznanie się z najnowszymi rozwiązaniami.

Projekt wyposażenia laboratorium Automatyki i Układów Programowalnych został zrealizowany przy współpracy z firmą Projekt Opole.

Efektem jest nie tylko wyposażenie superlaboratorium w profesjonalny sprzęt, współpraca dydaktyczna między specjalistami Schneider Electric i firmy Projekt Opole, a studentami, ale również udział obu firm w dostosowaniu programu nauczania politechniki do wymogów rynku pracy.

„Nasza firma od zawsze inwestuje w edukację i młodych ambitnych ludzi. Współpraca z Politechniką Opolską jest dla nas dodatkowo inwestycją w przyszłe kadry. W ramach realizowanego projektu, mamy zaplanowane m.in. staże dla najlepszych studentów.”

- powiedział Adam Grochala, Viceprezes Pionu Przemysłu Schneider Electric Polska, podczas uroczystego otwarcia laboratorium.

I to według mnie jest największa wartość naszego partnerstwa - dodała prof. Krystyna Macek-Kamińska, prorektor ds. studentów Politechniki Opolskiej. - To, na czym najbardziej zależy politechnice, to wypuszczenie na rynek pracy absolwentów, którzy będą wyposażeni nie tylko w wiedzę teoretyczną, ale i spore umiejętności.

Koszt sprzętu przekazanego do laboratorium Automatyki i Układów Programowalnych Politechniki Opolskiej to około 60 tysięcy złotych.

 

O Schneider Electric

Schneider Electric, globalna firma specjalizująca się w zarządzaniu energią elektryczną, oferuje swoim klientom
 w ponad 100 krajach świata zintegrowane rozwiązania w wielu różnorodnych segmentach rynku. Firma zajmuje wiodącą pozycję w dziedzinie energetyki i infrastruktury, procesów przemysłowych, systemów automatyki budynków i centrów przetwarzania danych, a także posiada silną pozycję i bogatą ofertę dla budownictwa mieszkaniowego. Koncentrując się na rozwiązaniach, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa, niezawodności, wydajności i efektywności energii w roku 2011 grupa uzyskała 22,4 mld Euro przychodów
ze sprzedaży. Ponad 130 000 pracowników Schneider Electric aktywnie angażuje się w to, aby pomagać zarówno jednostkom, jak i organizacjom „Korzystać w pełni ze swojej energii”.

www.schneider-electric.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »