Rozrywka i wypoczynek » Sport

Fitness po pięćdziesiątce w Rzeszowie

Fitness po pięćdziesiątce w Rzeszowie
Zobacz więcej zdjęć »
Od kwietnia mieszkanki Rzeszowa będą mogły uczestniczyć w zajęciach ruchowych w ramach programu „PRO Kobieta 50+”.

Zapisy na zajęcia, których celem jest zachęcenie kobiet po 50. roku życia do aktywności ruchowej, są przyjmowane do piątku 2 kwietnia 2010 r. Cykl ćwiczeń rusza na początku kwietnia.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przez cztery miesiące, w dwóch grupach, panie będą uprawiały gimnastykę prozdrowotną, Nordic Walking oraz Aqua Fitness. Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy rekreacji ruchowej. Udział w nich kosztuje symboliczne 10 zł miesięcznie - drobna opłata ma na celu skłonienie uczestniczek do regularnej aktywności fizycznej i nie opuszczania zajęć. Organizatorem programu aktywizacji ruchowej „PRO Kobieta 50+" jest Europejskie Stowarzyszenie Promocji Aktywności Ruchowej 50+ (ESPAR 50+), zaś partnerem Emporia Telecom. Program „PRO Kobieta 50+" został stworzony, aby promować zdrowy styl życia, ze szczególnym uwzględnieniem aktywności sportowej, jako czynnika warunkującego zdrowie kobiet po 50. roku życia. Ma on skłonić je do działań poprawiających kondycję fizyczną i psychiczną, a w konsekwencji do poprawy jakości życia.

- Przekroczenie pięćdziesiątego roku życia to dla każdej kobiety trudny okres, ze względu na zachodzące zmiany hormonalne, psychiczne, jak i te w budowie ciała. Z badań wynika także, że właśnie w tym wieku istotnie pogarsza się stan zdrowia. Aby temu zapobiec, ważny jest zdrowy styl życia, a w nim odpowiednia aktywność fizyczna. Zależy nam na aktywizowaniu kobiet 50+, ponieważ mając przed sobą co najmniej 30 lat życia (obecnie średnia długość życia kobiet w Polsce wynosi 81 lat), powinny zrobić wszystko, aby lata te mogły być okresem spełnienia marzeń oraz sprawnego, samodzielnego oraz satysfakcjonującego życia - mówi dr hab. prof. Ewa Kozdroń, Prezes ESPAR 50+.

Zajęcia w ramach „PRO Kobieta 50+" odbędą się w Rzeszowie, Warszawie, Suwałkach i Szamotułach. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Patronat nad nim objęli Adam Giersz, Minister Sportu i Turystyki oraz Elżbieta Radziszewska, Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania. Program zajęć w Rzeszowie:

Nordic Walking (Rzeszów nad Wisłokiem, okolice Lisiej Góry)
GRUPA I - czwartki, 11:00
GRUPA II - czwartki, 12:30

Gimnastyka prozdrowotna (hala Stal Rzeszów ul. Hetmańska 69)
terminy wkrótce na stronie www.espar50.org

Aqua Fitness (pływalnia WSK przy ul. Matuszczaka 9) - poniedziałki, 11:00

Zapisy (trwają do piątku 2 kwietnia): Anna Łyczko, e-mail: alyczko@espar50.org tel. 606 686 620
Informacje o firmie emporia:

Emporia Telecom to założona w 1991 roku prywatna firma, która opracowuje, produkuje i sprzedaje telefony komórkowe dla konsumentów w wieku 60 lat i powyżej. Emporia Telecom jest synonimem prostej komunikacji bez barier. Zamiast natłoku funkcji klienci zyskują łatwiejsze kontakty z bliskimi. Dział badań i rozwoju emporia, zatrudniający jedną trzecią ze 100-osobowego personelu firmy, wykorzystuje technologię do uproszczenia skomplikowanych procesów, aby komunikacja była przystępna dla każdego. Wszystko to wyłącznie po to, by zaspokoić potrzeby pokolenia seniorów. Emporia Telecom, austriacka firma z siedzibą w Linz, to globalny lider rynkowy i technologiczny w segmencie telefonów komórkowych dla starszych osób. Produkty emporia dostępne są już w 30 krajach.
Kontakt dla mediów

Agnieszka Sabat
Senior Account Executive
Agencja 21
tel. +48 22 511 13 85
E-mail: agnieszka.sabat@agencja21.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

agencja21

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »