Firma » Biznes

Flagowe projekty Capital Park przechodzą na zieloną energię

Flagowe projekty Capital Park przechodzą na zieloną energię
Zobacz więcej zdjęć »
Grupa Capital Park rozpoczęła proces zasilania swoich inwestycji wyłącznie z energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. Od 1 stycznia 2024 roku Fabryka Norblina, Royal Wilanów oraz dwa street malle Vis à Vis korzystają w 100% z zielonej energii.

Łączna powierzchnia wszystkich projektów, które są zasilane z OZE wynosi ponad 110.000 mkw. Dostawcą energii jest Enefit, a w procesie jej zakupu firmie Capital Park doradzał zespół Westbridge Advisory.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Capital Park podjął decyzję o zakupie 100% zielonej energii przyczyniając się tym samym do zmniejszenia negatywnego wpływu swoich nieruchomości na środowisko. Grupa aneksowała dotychczasową umowę z Enefit, której przedmiotem była dostawa konwencjonalnej energii elektrycznej. Dzięki temu flagowe inwestycje Grupy – Fabryka Norblina, Royal Wilanów oraz projekty handlowe street mall Vis à Vis w Radomiu i na warszawskim Wilanowie – od początku 2024 roku zasilane są wyłącznie energią pochodzącą z odnawialnych źródeł.

 

- Jesteśmy świadomi rosnącego znaczenia działań proekologicznych w biznesie oraz wpływu jaki na środowisko wywierają projekty nieruchomościowe. Nasze zaangażowanie w korzystanie wyłącznie z zielonej energii to wyraz troski o środowisko i przyszłe pokolenia dlatego sukcesywnie będziemy wprowadzać ekologiczne rozwiązania energetyczne także w naszych pozostałych  inwestycjach mówi Marcin Juszczyk, członek zarządu, CIO/CFO w Grupie Capital Park.

 

Brokerem i doradcą Capital Park w procesie zakupu zielonej energii była firma Westbridge Advisory, która na bieżąco doradza Grupie w zakresie dostaw energii elektrycznej, optymalizacji kosztów oraz realizacji celów związanych ze zrównoważonym rozwojem.

 

Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z właścicielem, inwestorem czy zarządcą nieruchomości - taksonomia Unii Europejskiej czyni dla nich optymalizację energetyczną nieruchomości absolutną koniecznością z punktu widzenia konkurencyjności projektów – komentuje Danuta Grzywacz, Country Head Poland w Westbridge. Cieszymy się, że Capital Park zdecydował się na rozpoczęcie procesu przechodzenia na zieloną energię dla swoich projektów i że udało nam się skutecznie wesprzeć kolejnego gracza na rynku nieruchomości pod kątem działań z zakresu zrównoważonego rozwoju.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KasiaBeyond

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »