Technologie » Internet

Flirtowanie online - czy jest całkiem bezpieczne?

Flirtowanie online - czy jest całkiem bezpieczne?
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, opublikował w autorskiej Encyklopedii Wirusów VirusList.pl nowy artykuł pt.: "Flirtowanie online - czy jest całkiem bezpieczne?".

Tekst autorstwa Piotra Kupczyka, dyrektora działu prasowego w Kaspersky Lab Polska, w przystępnym języku tłumaczy, jakie cyberzagrożenia mogą na nas czekać na portalach randkowych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

 

Z braku czasu, z powodu nieśmiałości czy z potrzeby większego wyboru - coraz więcej singli szuka miłości online. W Europie 40% wszystkich żyjących w pojedynkę odwiedza strony i portale randkowe. W samych tylko Niemczech, Austrii i Szwajcarii około 12 milionów osób korzysta z tej formy flirtu. Jednak popularność portali randkowych przyciąga również tych, którzy szukają czegoś innego niż szczęścia, jakie daje bycie we dwoje. Jak pokazuje badanie, przez Internet kłamiemy częściej niż w realnym życiu.

80% informacji podawanych przez mężczyzn i 35% informacji przekazywanych przez kobiety jest nieprawdziwych, od fałszywych zdjęć po całkowicie fikcyjne profile. Patrząc na maila trudno powiedzieć, czy rzeczywiście został wysłany przez dwudziestokilkuletnią studentkę o blond włosach czy robota pocztowego próbującego załadować na Twój komputer szkodliwy program. Ryzyko wzrasta wraz z pikanterią tematu. W tak zwanej "branży dla dorosłych" portale skierowane do osób poszukujących spotkań erotycznych są znanymi źródłami oprogramowania crimeware.

Badanie przeprowadzone w maju 2008 roku pokazało, że 31% portali internetowych dla dorosłych zawierało pewną formę niebezpiecznej zawartości. Bez oprogramowania bezpieczeństwa - i zdrowego rozsądku - cyberprzestępca mógłby przejąć kontrolę nad Twoim komputerem w ciągu kilku chwil.

"Nawet gdy szybkie medium, jakim jest Internet, skłania nas do szybkiego uwodzenia, nie traćmy czujności", mówi Piotr Kupczyk, dyrektor działu prasowego w Kaspersky Lab Polska. "Stosujmy aktualne oprogramowanie, nie zapominając o zdrowym rozsądku. W końcu odrobina powściągliwości podczas flirtu jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła. Poza tym, tylko my - a nie nasze komputery - mamy decydować, czy chcemy oddać swoje serce tej wdzięcznie uśmiechającej się osobie ze zdjęcia."

Pełny artykuł jest dostępny w Encyklopedii Wirusów VirusList.pl prowadzonej przez Kaspersky Lab:http://www.viruslist.pl/analysis.html?newsid=561.

Artykuł można wykorzystać dowolnie, z zastrzeżeniem podania jako źródła firmy Kaspersky Lab. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »