Dom » Budownictwo

Folia na poliwęglan

Folia na poliwęglan
Zobacz więcej zdjęć »
Nowa folia przeciwsłoneczna Warsfoll należąca do rodziny Armorlite®Exclusive to jedyna na polskim rynku folia przeznaczona do stosowania wyłącznie na poliwęglanie, plexi oraz Lexanie.

Krótko o poliwęglanie - Z rodziny tworzyw sztucznych na wyróżnienie zasługuje poliwęglan, często określany mianem zamiennika szkła. Poliwęglan jest tworzywem przepuszczającym światło, charakteryzującym się dużą odpornością mechaniczną, termiczną, a przy tym lekkością. Wykorzystuje się go w świetlikach dachowych, łukowych, zadaszeniach, daszkach, wypełnieniach drzwi i okien. Zastosowanie poliwęglanu jest praktycznie nieograniczone ze względu na możliwości formowania na ciepło i na zimno.

Wadą poliwęglanu jest duża podatność na nagrzewanie się. Przepuszcza do wnętrza ciepło podczas upalnych dni, powodując intensywne nagrzewanie się pomieszczeń.

Sposób na ciepło

Biorąc pod uwagę te niedogodności, firma Warsfoll, jako jedyna na rynku, wprowadziła do oferty folię przeciwsłoneczną SilverBlock 20 PC Xtra przeznaczoną do instalacji wyłącznie na poliwęglanie, Lexanie i plexi.

Nowa struktura folii, materiały i zastosowana technologia zapewniają najwyższą jakość produktu oraz jego skuteczność. Nie zapominajmy, że o parametrach jakościowych świadczy także klej, którym folia jest mocowana do powierzchni. Uniwersalne folie wykorzystują klej, który nie jest dostosowany do innych powierzchni niż szklane. W konsekwencji, reakcje kleju z poliwęglanem, Lexanem bądź plexi mogą doprowadzić do ich uszkodzenia. Co więcej, jeśli w przyszłości będziemy chcieli zerwać folię - jeśli w ogóle to się uda - trzeba liczyć się z trudnymi do usunięcia resztkami kleju. Estetyka powierzchni bardzo na tym ucierpi.

Folia SilverBlock 20 PC Xtra przekształca powierzchnie poliwęglanowe lub wykonane z plexi w skuteczną barierę termiczną, zabezpieczając również przedmioty znajdujące się pod nimi przed płowieniem. Zastosowanie folii umożliwia zmniejszenie o ok. 30% nagrzewanie się pomieszczeń poprzez obniżenie wartości współczynnika przepuszczalności cieplnej. Dzięki temu w pomieszczeniu utrzymuje się korzystna temperatura. Nie ma potrzeby zwiększania siły nadmuchu klimatyzacji. Klimatyzacja pracuje efektywniej i pobiera mniej energii.

Bardzo dobre właściwości przeciwsłoneczne osiągnięto dzięki nowym materiałom wykorzystanym do produkcji, konstrukcji folii, składowi chemicznemu kleju oraz parametrom wytrzymałościowym.

Zastosowany klej nie wchodzi w reakcję z podłożem, możliwe jest usunięcie folii bez pozostawiania nieestetycznych i trudnych do usunięcia śladów po kleju.

Folia chroni poliwęglan oraz plexi przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, znacząco wydłużając jego żywotność. Poliwęglan wolniej się starzeje, a jego struktura nie osłabia się, zapobiegając pękaniu.

Folia SilverBlock 20 PC Xtra w ofercie Warsfoll posiada specjalną warstwę odporną na rysowanie, przystosowaną do montażu zarówno zewnętrznego jak i wewnętrznego. Posiada gwarancję przy instalacji zewnętrznej na 4 lata, a przy instalacji wewnętrznej na 8 lat.

Doskonale sprawdzi się tam, gdzie ochrona przed nagrzewaniem się i przepuszczalność światła dziennego stanowią priorytet.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kostrzewa PR A.M.

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »