Dom » Wnętrza

Forestile na spotkaniu z Michele De Lucchi w Listone Giordano Arena

Forestile na spotkaniu z Michele De Lucchi w Listone Giordano Arena
Zobacz więcej zdjęć »
Na mapie Mediolanu pojawiło się nowe fascynujące miejsce o nazwie Arena pod szyldem Listone Giordano. Całość została zaprojektowana przez światowej sławy architekta Michele De Lucchi.

Ma to być przestrzeń inspiracji, dedykowana spotkaniom, dyskusjom, wymianie myśli i edukacji. Na inauguracji podczas Milano Design Week obecni byli właściciele Forestile.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Historia miejsca obecnej Areny jest fascynująca. W latach trzydziestych znajdowała się tu historyczna restauracja La Penna D'oca zaprojektowana przez Giò Ponti. Była to wówczas kolebka kuchni futurystycznej krzewionej  przez niektórych członków ruchu futurystycznego, takich jak Marinetti, czy Filia. Miejsce tętniło życiem, było chętnie odwiedzane przez osoby związane ze sztuką i dizajnem.

Monumentalne wnętrze Listone Giordano Arena tworzą kolumny i wielkie łuki. Siedziska dla gości zostały zaprojektowane na wzór amfiteatru, tak by można było w nim organizować prezentacje, spotkania i pokazy. Jak twierdzi Michele De Lucchi, Arena to obiecująca przestrzeń wystawowa, bowiem nie jest skoncentrowana jedynie na ekspozycji marki, czy relacjach kupującego i sprzedającego, lecz na wymianie kulturalnej, emocjonalnej oraz wiedzy. De Lucchi jest też autorem drewnianych instalacji podwieszonych pod sufitem oraz charkterystycznej rzeźby. Oczywiście drewno stanowi wiodący surowiec wykorzystany do zaaranżowania przestrzeni.

Spotkanie z projektantem cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Michele De Lucchi jest bowiem wybitną postacią, cenioną przez znawców dizajnu na całym świecie. W okresie architektury radykalnej i eksperymentalnej udzielał się w ruchach: Cavart, Alchymia i Memphis. Zaprojektował meble dla najbardziej znanych włoskich i europejskich firm, takich jak Artemide, Olivetti, Hermès, czy Alessi. Realizował projekty architektoniczne we Włoszech i za granicą, w tym budynki mieszkalne, przemysłowe i kulturalne oraz siedziby firm. Projektował obiekty i systemy wystawiennicze dla muzeów, w tym Triennale di Milano, Palazzo delle Esposizioni di Roma, Neues Museum w Berlinie i Gallerie d'Italia Piazza Scala w Mediolanie. Z kolei dla Listone Giodrano stworzył kolekcje Natural Genius Medoc oraz Quadrone. Jego praca zawodowa zawsze szła w parze z osobistym zgłębianiem rzemiosła, architektury, designu i technologii. Architekt propaguje tworzenie w zgodzie z naturą i poszanowaniem środowiska, jego filozofia bliska jest ideom Listone Giordano.

Listone Giordano współpracuje z najważniejszymi osobistościami świata dizajnu. Jedną z nich jest projektantka Paola Lenti, autorka nowego przestrzennego projektu Godron. Podczas inauguracji można było zapoznać się też z jej projektem Perigal. Na wydarzeniu obecna była również Irma Orenstein, kreatorka produktu Pearl. Na miejscu nie mogło zabraknąć także Joanny i Grzegorza Jezierskich, którzy za pośrednictwem showroomu Forestile prezentują tę włoską markę w Warszawie.

Listone Giordano Arena mieści się w Mediolanie pod adresem Via Santa Cecilia 6, Metro San Babila. Jest otwarta między 10:00 a 21:00. W salonie prezentowane są także marki Blueside Emotional Design oraz Vaselli.

Forestile 

to salon ekskluzywnych parkietów drewnianych oraz generalny dystrybutor na rynek polski włoskiej marki Listone Giordano. Forestile to rodzinna firma stworzona przez Joannę i Grzegorza Jezierskich z głębokiej pasji do surowca jakim jest drewno. Zespół Forestile tworzą wysokiej klasy specjaliści, którzy od ponad dwóch dekad oferują klientom najwyższej jakości drewniane podłogi od starannie wyselekcjonowanych producentów parkietów drewnianych i tarasów. Firmę wyróżnia indywidualne i kompleksowe podejście do klienta. Na profesjonalną pomoc Forestile można liczyć już od momentu powstawania koncepcji oraz poszukiwania najlepszych rozwiązań, po przygotowanie projektu i jego montaż. Specjaliści Forestile pozostają do dyspozycji nawet klika lat po zakończeniu realizacji. Salon zajmuje się także profesjonalną konserwacją i czyszczeniem zawsze z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów do pielęgnacji. W warszawskim showroomie Forestile znajduje się szeroka gama produktów, aby umożliwić klientom bezpośredni kontakt z surowcem. Firma odznacza się także pro-ekologicznym podejściem zarówno do zasad produkcji parkietów, jak i materiałów wykorzystywanych do ich montażu oraz pielęgnacji. Doskonała jakość produktów i zaawansowane rozwiązania technologiczne stosowane przez producentów sprawiają, że w salonie Forestile można znaleźć podłogę drewnianą do wszystkich pomieszczeń - począwszy od wnętrz użytkowych, po pokoje mieszkalne, kuchnię, łazienkę oraz taras. 

 

Więcej na www.listonegiordano.comwww.forestile.pl  

 

Michele De Lucchi urodził się w 1951 roku w Ferrarze. Ukończył architekturę we Florencji. W okresie architektury radykalnej[1] i eksperymentalnej był wybitną postacią w ruchach: Cavart, Alchymia i Memphis. Zaprojektował meble dla najbardziej znanych włoskich i europejskich firm, takich jak Artemide, Olivetti, Alias, Unifor, Hermès, Alessi. W latach 1992-2002 pełnił funkcję dyrektora ds. projektowania w firmie Olivetti i opracowywał eksperymentalne projekty dla Compaq Computers, Philips, Siemens i Vitra. Projektował miejsca pracy i identyfikacji wizualnej dla Deutsche Bank, Poste Italiane, Enel, Piaggio, Olivetti, Telecom Italia, Novartis, Intesa Sanpaolo i UniCredit. Prace Michele De Lucchi wystawiane były w muzeach i galeriach na całym świecie, by wymienić chociażby paryskie Centre Georges Pompidou, Muzeum Narodowe w Poznaniu, MFA Museum of Fine Arts i Art Center College of Design w Stanach Zjednoczonych, National Gallery of Victoria w Australii, Musée des beaux-arts de Montréal w Kanadzie, Museum für Kunst und Gewerbe w Niemczech, Museum für Gestaltung w Szwajcarii, czy szereg muzeów i galerii we Włoszech (np. Galleria Nazionale d'Arte Moderna, Triennale di Milano).

Odznaczenia i nagrody

W 2000 roku został odznaczony przez prezydenta Ciampi za usługi w zakresie projektowania i architektury. W 2001 roku został mianowany profesorem na Wydziale Projektowania i Sztuki Uniwersytetu w Wenecji. Od 1987 roku otrzymał ponad 100 rozmaitych międzynarodowych nagród za swoje dokonania, w tym na przykład ADI Compasso D'Oro za Medoc® Listone Giordano.

Filozofia

Filozofia przyjęta przez studio Michele De Lucchi, aMDL, ma na celu utrzymanie stałej interakcji między myśleniem architektonicznym, wzornictwem przemysłowym i globalną komunikacją. Założone na początku lat 80. studio nadal rozwija swoje pierwotne wielokulturowe i multidyscyplinarne pochodzenie, tworząc architekturę i projekty dla włoskich i zagranicznych instytutów, organizacji publicznych i prywatnych, przedsiębiorstw i osób prywatnych. Praca ta opiera się na ścisłych obserwacjach wszelkich spraw związanych ze współczesnym społeczeństwem, postępującymi technologiami i przywiązywaniem dużej wagi do poszanowania środowiska naturalnego.


[1] Architektura radykalna - nurt zainicjowany przez grupę włoskich architektów i projektantów aktywnych
w latach 60. i 70. XX wieku, którzy umiejscowili się w opozycji do funkcjonalizmu oraz racjonalizmu obecnego
w dwudziestowiecznym modernizmie. 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

OKK!

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »