Kultura, sztuka » Kultura

Forma, ciało i emocje - cykl wrześniowych wystaw w Domotece

Ciało, emocje, zmysły i instynkt – wszystkie te elementy łączą się w fascynującą opowieść o współczesnym człowieku, którą będzie można poznać w trakcie cyklu wystaw w Domotece.

We wrześniu 2015 r. w centrum wyposażenia wnętrz Domoteka przy ul. Malborskiej 51 przedstawione zostaną unikatowe rzeźby, biżuteria i ubrania autorstwa młodych artystów – Anny Probe-Kreft, Joanny Haracewiat, Natalii Rawskiej, Julianny Pietrzak, Arkadiusza Drawca i Konrada Zduniaka.

 

„Koniec lata w Domotece zapowiada się bardzo interesująco. Wszyscy miłośnicy pięknych przedmiotów, dobrego wzornictwa i niepowtarzalnych wnętrz będą mieli okazję zobaczyć trzy unikalne wystawy poświęcone ciału, jego miejscu w kulturze i temu, jak je zdobimy. Chcemy stale inspirować naszych klientów, dlatego już od 2010 roku co miesiąc organizujemy w Domotece ciekawe wystawy i spotkania z twórcami – mówi Olivia Skrzyńska, Shopping Centre Manager, Domoteka i Park Handlowy Targówek. 

 

Forma

Wystawę „Forma” Anny Probe-Kreft, Joanny Haracewiat, Natalii Rawskiej i Julianny Pietrzak, zdolnych projektantek ubioru i biżuterii, absolwentek Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, będzie można oglądać w Domotece od 1 do 30 września. Autorki zaprezentują swoje podejście do nowoczesnego wzornictwa. Wśród pokazanych prac znajdą się kolekcje ubrań: „Human Senses” zainspirowana ludzkimi zmysłami oraz „Furelle” czyli modne kroje w śmiałym wydaniu. Będzie można obejrzeć też „ZEW”, czyli biżuterię z elementami zębów i poroża oraz kolekcję „RESIN”, która dzięki połączeniu srebra i żywicy jest ciepła, subtelna i ponadczasowa.

 

Ciało

W tym samym czasie w przestrzeni Domoteki zaprezentowana zostanie wystawa poświęcona dwóm projektom rzeźbiarza i fotografa Arkadiusza Drawca „Perfect body” oraz „Deformacje”. Pierwszy projekt, silikonowe formy wyglądające jak ludzka skóra umieszczone we wnętrzu przypominającym sklep, to opowieść o ciele idealnym i potrzebie ciągłego, niemal obsesyjnego, doskonalenia sylwetki. Drugi projekt to instalacja „Deformacje” prezentująca cykl ram, w których umieszczone są zniekształcone części ciała ludzkiego odciśnięte w pleksi. Artysta we frapujący sposób pokazuje, że piękno przemija, ale to my decydujemy kiedy się to stanie.

 

Emocje

Na miejsce swojej pierwszej, retrospektywnej wystawy indywidualnej „- Jesteś artystą.” Domotekę wybrał Konrad Zduniak, artysta multimedialny, który w jej ramach zaprezentuje swoje prace. Fotografie, wideo, krótkie filmy, teledyski, performans i inne działania artystyczne poświęcone są zmaganiu się z bezsilnością wobec samotności, odrzuceniem, brakiem empatii, wewnętrzną pustką i izolacją wśród ludzi. Więcej o wystawie na blogu jestesartysta.tumblr.com  

 

Wystawy będzie można oglądać we wnętrzach Domoteki przez cały wrzesień w godzinach otwarcia centrum (pn.-sb.: 10.00-21.00, nd.: 10.00-19.00).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Questia Sp. z o.o. Communications Management Consultants
http://www.questiapr.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »