Technologie » Internet

FORTINET publikuje raport o inteligentnych domach

FORTINET opublikował raport dotyczący kluczowych zagadnień związanych z tzw. Internetem rzeczy, a więc trendem polegającym na upowszechnianiu się inteligentnych urządzeń domowych mających stałą łączność z siecią.

Badanie „Internet rzeczy: inteligentny dom” zostało przeprowadzone niezależnie w 11 państwach i ukazuje podejście społeczeństwa do nowej generacji inteligentnych urządzeń, obawy dotyczące bezpieczeństwa i prywatności, a także kroki, jakie posiadacze domów gotowi są podjąć, żeby podłączyć je do Internetu. Przeprowadzona w czerwcu 2014 roku ankieta gromadzi odpowiedzi 1801 właścicieli domów korzystających z nowych technologii.

Inteligentny dom staje się rzeczywistością

Ponad połowa respondentów (61%) uważa, że w ciągu najbliższych pięciu lat większość sprzętu AGD i RTV w naszych domach będzie posiadać połączenie z Internetem. Ta wizja jest wg nich „bardzo prawdopodobna”. Najbardziej wierzą w nią Chińczycy (85%). Dla porównania tego samego zdania jest 61% badanych Amerykanów. W Wielkiej Brytanii i Niemczech odpowiednio 57 i 61% respondentów uznało, iż to „bardzo prawdopodobne”, by inteligentny dom niedługo stał się rzeczywistością.

Czytaj całość artykułu tutaj: http://www.magazynit.pl/rynek-it/fortinet-publikuje-raport-o-inteligentnych-domach.html



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »