Firma » Finanse
FRANKLIN TEMPLETON ŚWIĘTUJE 15-LECIE SWEJ DZIAŁALNOŚCI W POLSCE
Polska miejscem ważnych sukcesów Franklin Templeton w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Potężny wzrost wypracowany przez oddziały w Poznaniu i Warszawie.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Przeczytaj również
Franklin Templeton Investments1 z radością ogłasza obchody 15-lecia swej działalności w Polsce. Wiele przełomowych osiągnięć w historii sukcesów firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej zostało wypracowanych przez dwa polskie oddziały zlokalizowane w Warszawie i Poznaniu.
Warszawa: duży wkład w inwestycje, sprzedaż i marketing
Polskie przedstawicielstwo firmy nie osiągnęło tych sukcesów w jeden dzień. W 1997 r., Franklin Templeton, otwierając swe pierwsze biuro w Warszawie, była jedną z pierwszych zagranicznych firm zarządzających aktywami, które wkroczyły na polski rynek. Oddział stopniowo rozrastał się i obecnie zatrudnia zespół złożony z ponad 20 osób, w tym inwestorów z grup Templeton Emerging Markets i Darby Private Equity, jak również solidny zespół sprzedawców nadzorujący dystrybucję tytułów uczestnictwa funduszy w dziewięciu krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej oraz zespół ds. e-biznesu odpowiedzialny za projektowanie i produkcję materiałów marketingowych.
Aktualna wartość aktywów w zarządzaniu w Polsce przekracza 566 mln USD2. Są to przede wszystkim środki zainwestowane w fundusze zarejestrowanej w Luksemburgu spółki SICAV Franklin Templeton Investment Funds (FTIF). Aktywa te stanowią 47%3 łącznych aktywów w zarządzaniu wszystkich zagranicznych funduszy, których tytuły uczestnictwa są dystrybuowane w Polsce.
Borno Janekovic, dyrektor ds. Europy Środkowo-Wschodniej we Franklin Templeton Investments, powiedział: „Osiem lat temu niewiele zagranicznych banków i organizacji zarządzających aktywami inwestowało w Polsce lub rozbudowywało tutaj swą działalność. Fakt, że weszliśmy na ten rynek tak wcześnie, znacząco przyczynił się do obecnych sukcesów. Umożliwiło nam to zbudowanie mocnych relacji z najważniejszymi dystrybutorami, co z kolei zapewniło nam korzystną pozycję po kluczowych przemianach strukturalnych, jakie miały miejsce w polskim systemie bankowym”.
Co szczególnie istotne, Janekovic powiązał duży popyt na fundusze Franklin Templeton ze zdolnością firmy do oferowania swych produktów w lokalnej walucie: „Oferujemy obecnie nie tylko 10 klas tytułów uczestnictwa denominowanych w polskim złotym, które cieszą się bardzo dużą popularnością, ale także łącznie 72 fundusze SICAV zarejestrowane w Luksemburgu, m.in. Templeton Global Bond, Templeton Global Total Return czy Templeton Asian Growth, kierowane przez uznanych zarządzających – dr. Michaela Hasenstaba i dr. Marka Mobiusa”.
Ponadto, Borno Janekovic dodał: „Naszej działalności dystrybucyjnej towarzyszy inicjatywa Franklin Templeton Academy, którą można scharakteryzować jako program edukacyjny skierowany do dystrybutorów, przekazujący im wiedzę na temat rynku i naszych funduszy. To ważna część naszych działań związanych z dystrybucją, która jest bardzo dobrze odbierana przez dystrybutorów i klientów”.
Jeżeli chodzi o prognozy na przyszłość, Vivek Kudva, dyrektor zarządzający ds. Indii oraz regionu CEEMEA (Europy Środkowo-Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki), dostrzega możliwości dalszego wzrostu w Polsce: „Polska ma jedną z najsilniejszych gospodarek w Europie Wschodniej i wykazała się odpornością na recesję podczas globalnego kryzysu finansowego w 2008 r. Krajowa branża usług finansowych jest odpowiednio regulowana, a polska giełda jest liderem regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Uważamy, że wszystkie te czynniki zapewniają potencjał do dalszego wzrostu. Krajowe fundusze inwestycyjne mają obecnie zasadniczy udział w polskim rynku, a ok. 95% aktywów lokowanych jest w kraju. Nasza oferta produktowa może być atrakcyjna dla inwestorów poszukujących możliwości dywersyfikacji w stosunku do inwestycji na rynku krajowym; jednocześnie zamierzamy poszerzać gamę naszych produktów i rozwijać naszą działalność w Polsce”.
Poznań: ważne centrum obsługowe
Po sukcesach warszawskiego oddziału, w 2007 r., spółka Franklin Templeton otworzyła kolejny oddział w Poznaniu, w prestiżowym biurowcu Andersia Tower. Uruchomienie tego specjalistycznego współdzielonego centrum obsługowego było częścią strategicznego planu globalnego rozwoju Franklin Templeton oraz skutecznego poszukiwania najlepszych pracowników zapewniających najwyższej jakości obsługę klientom na całym świecie. Poznański oddział rozwijał się błyskawicznie i już w pierwszym roku swej działalności zatrudniał 50 osób. Obecnie, oddział zatrudnia ponad 400 pracowników w 35 różnych działach, pracujących we wszystkich strefach czasowych i zapewniających wsparcie dla całego szeregu innych oddziałów w sześciu językach.
Jenny Johnson, COO we Franklin Templeton Investments, powiedziała: „Ta strategiczna inicjatywa okazała się dużym sukcesem naszej globalnej organizacji. Byliśmy i jesteśmy pod dużym wrażeniem kompetencji, szerokiej gamy umiejętności oraz etyki zawodowej naszych pracowników w Poznaniu. Ten sukces to dla nas zachęta do rozwoju naszej działalności w Polsce”.
Dane kontaktowe:
Artur Niewrzędowski
TALKING HEADS PR
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Nadesłał:
an@thpr.pl
|
Komentarze (0)