Firma » Finanse

FRANKLIN TEMPLETON WPROWADZA NA POLSKI RYNEK DWIE NOWE KLASY ZABEZPIECZONYCH TYTUŁÓW UCZESTNICTWA

Nowe klasy tytułów uczestnictwa zapewnią polskim inwestorom dostęp do interesujących strategii inwestowania na nowych rynkach wschodzących i w sektorze surowcowym. Franklin Templeton oferuje już dziesięć klas tytułów uczestnictwa denominowanych w PLN,

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Warszawa - Franklin Templeton Investments1 z przyjemnością ogłasza wprowadzenie dn. 04 lipca 2012 r. dwóch nowych klas zabezpieczonych tytułów uczestnictwa denominowanych w polskiej złotówce (PLN). Dwie nowe klasy tytułów będą dostępne w ramach następujących funduszy należących do Franklin Templeton Investment Funds – SICAV z siedzibą w Luksemburgu:
FTIF Templeton Frontier Markets Fund; klasa N(acc) PLN-H12
FTIF Franklin Natural Resources Fund; klasa N(acc) PLN-H12
Nowe klasy tytułów uczestnictwa, dzięki którym polscy inwestorzy będą mogli inwestować w lokalnej walucie, redukując tym samym ryzyko związane z wahaniami kursów wymiany, zapewnią także dostęp do dwóch ekscytujących strategii umożliwiających większą dywersyfikację portfeli. 
Templeton Frontier Markets Fund 
Fundusz Templeton Frontier Markets Fund (założony w październiku 2008 r.) ma aktywa o łącznej wartości przekraczającej 1 mld USD3 i jest zarządzany przez dr. Marka Mobiusa, prezesa Templeton Emerging Markets Group i jednego z najbardziej doświadczonych inwestorów, działającego na rynkach wschodzących od ponad 40 lat. Fundusz inwestuje w akcje spółek z różnych nowych rynków wschodzących, takich jak Nigeria, Kazachstan, Wietnam czy Katar. Zarządzający koncentrują się na tych przedsiębiorstwach, które uważają za niedoszacowane, oparte na solidnych fundamentach, stale rosnące i będące w stanie przetrwać w trudnych, kryzysowych czasach. Nowymi rynkami wschodzącymi („frontier markets”) nazywamy grupę małych, słabiej rozwiniętych i względnie trudno dostępnych rynków, które charakteryzują się mniejszą płynnością i są na początkowych etapach rozwoju. Rynki te można w uproszczeniu porównać do takich rynków wschodzących, jak Brazylia, Rosja, Indie czy Chiny sprzed dwudziestu lat. 
Franklin Natural Resources Fund
Fundusz Franklin Natural Resources Fund (założony w lipcu 2007 r.) ma aktywa w zarządzaniu o łącznej wartości przekraczającej 399 mln USD3 i jest zarządzany przez zespół, w skład którego wchodzą: Fred Fromm (wiceprezes, zarządzający portfelami inwestycyjnymi i starszy analityk), Steve Land (wiceprezes, zarządzający portfelami inwestycyjnymi i analityk) oraz Matthew Adams (zarządzający portfelami inwestycyjnymi i analityk w Franklin Equity Group). Fundusz inwestuje w papiery spółek powiązanych z surowcami, a nie w same surowce, co umożliwia inwestorom wykorzystywanie konkurencyjnych atutów spółek i zniwelowanie relatywnie większego ryzyka spadku cen surowców. Co więcej, gdy inflacja rośnie, surowce zwykle zyskują na wartości, dzięki czemu mogą stanowić zabezpieczenie przed przyspieszeniem tempa wzrostu cen i sposób na ochronę wartości inwestycji. 

Michał Staszkiewicz, dyrektor sprzedaży na Polskę we Franklin Templeton Investments Poland Sp. z o. o. powiedział: „Te dwie dodatkowe klasy zabezpieczonych tytułów uczestnictwa denominowanych w złotówkach otworzą przed polskimi inwestorami dostęp do ekscytujących strategii inwestycyjnych. Fundusz Templeton Frontier Markets Fund oferuje inwestorom wyjątkową możliwość uzyskania ekspozycji na „młode pokolenie” rynków wschodzących, które niezmiennie oferują potężny potencjał wzrostowy”. 

„Ponadto uważamy, że jednym z najbardziej atrakcyjnych segmentów rynku surowcowego jest energetyka, z uwagi na korzystny stosunek podaży do popytu. W miarę postępującej industrializacji rynków wschodzących, ich zapotrzebowanie na surowce powinno szybko rosnąć, co przełoży się na istotne długoterminowe możliwości dla inwestorów zainteresowanych tym sektorem” – dodał Michał. 

Liczba klas tytułów uczestnictwa funduszy Franklin Templeton denominowanych w PLN wzrosła tym samym do 10 – to największa taka oferta wśród wszystkich zagranicznych organizacji zarządzających funduszami inwestycyjnymi działających w Polsce. Pierwsza klasa zabezpieczonych tytułów denominowanych w PLN została wprowadzona w październiku 2007 r. Minimalna kwota inwestycji w dowolne tytuły uczestnictwa denominowane w polskich złotych wynosi 7500 PLN, a minimalna kolejna wpłata – 3000 PLN. 

Zabezpieczone tytuły uczestnictwa (i) ograniczają ryzyko niekorzystnych zmian kursu waluty tytułów do waluty bazowej funduszu lub (ii) ograniczają ryzyko niekorzystnych zmian kursu waluty tytułów do innych walut kluczowych dla portfela Funduszu. Inwestorzy nabywający tytuły uczestnictwa denominowane w innej walucie niż waluta bazowa funduszu narażają swój zwrot z inwestycji na straty wynikające z wahań kursu ich waluty krajowej do waluty bazowej funduszu. Oznacza to, że inwestując złotówki w fundusz, którego walutą bazową jest dolar amerykański, ryzykujemy, że nasze zyski mogą być niższe lub straty – wyższe w rezultacie osłabienia się USD wobec PLN. Z drugiej strony, możemy liczyć na wyższe zyski lub niższe straty, jeżeli kurs dolara do złotego wzrośnie. Zabezpieczone tytuły uczestnictwa umożliwią polskim inwestorom znaczące ograniczenie tego ryzyka.


Fundusze Franklin Templeton dostępne są w ofercie następujących podmiotów: AWD, A-Z Finanse, Bank Zachodni WBK, BRE Bank Private Banking, CitiHandlowy Bank Handlowy w Warszawie, Deutsche Bank PBC, Dom Inwestycyjny Xelion, Dom Maklerski BZ WBK, Expander Advisors, GoFinance, Indywidualne Doradztwo Finansowe IDF, Investment Fund Managers, Kancelaria Finansowa Matczuk i Wojciechowski, KWLM Finanse, Noble Bank, Open Finance, Partnerzy Inwestycyjni, PKO BP S.A. – Oddział Dom Maklerski PKO Banku Polskiego w Warszawie, Private Wealth Consulting, PRP Private Ideas. Ponadto, fundusze inwestycyjne Franklin Templeton oferowane są także przez Aegon, AXA, Generali, Nordea, PZU i Skandia, w ramach własnych produktów tych firm.



Dane kontaktowe:

Paweł Satalecki
Kierownik ds. komunikacji finansowej
TALKING HEADS PR
Tel.: 0 513-099-035
E-mail: pawel.satalecki@thpr.pl



Uwagi dla redaktorów:

1. Franklin Resources, Inc. [NYSE:BEN] to organizacja inwestycyjna o światowym zasięgu działająca na rynku jako Franklin Templeton Investments. Franklin Templeton Investments oferuje globalne i krajowe rozwiązania inwestycyjne zarządzane przez zespoły: Franklin, Templeton, Mutual Series, Darby i Bissett. Spółka z siedzibą główną w San Mateo w Kalifornii ma ponad 60-letnie doświadczenie w dziedzinie inwestycji, a łączna wartość jej aktywów w zarządzaniu przekracza 726 mld USD (stan na dzień 30 kwietnia 2012 r.). 

Jako wiodąca globalna organizacja zarządzająca inwestycjami, firma osiągnęła także solidną pozycję w Europie Środkowo-Wschodniej (oddziały w Moskwie, Warszawie, Budapeszcie i Stambule). Pod przewodnictwem Vivka Kudvy, dyrektora zarządzającego odpowiedzialnego za Indie i region CEEMEA (Europa Środkowo-Wschodnia, Bliski Wschód, Afryka), Franklin Templeton oferuje luksemburskie fundusze SICAV i inne indywidualnie dostosowane rozwiązania inwestorom indywidualnym i instytucjonalnym z różnych krajów tego regionu, m.in. z Estonii, Łotwy, Litwy, Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Słowenii, a od niedawna także z Rumunii.

2. Templeton Frontier Markets Fund i Franklin Natural Resources Fund to subfundusze Franklin Templeton Investment Funds – SICAV z siedzibą w Luksemburgu. Więcej informacji można znaleźć w ostatnim pełnym lub uproszczonym prospekcie informacyjnym. Wyniki historyczne nie gwarantują wyników przyszłych. Niniejszy dokument nie stanowi ani nie jest częścią oferty sprzedaży ani zachęty do kupna tytułów uczestnictwa. Decyzje o zapisach na tytuły uczestnictwa należy podejmować wyłącznie w oparciu o informacje zawarte w ostatnim poddanym audytowi sprawozdaniu rocznym oraz aktualnym pełnym lub skróconym prospekcie (dokumenty te dostępne są pod adresem wskazanym poniżej). Wycena tytułów uczestnictwa Funduszu oraz generowane przez nie zyski mogą nie tylko rosnąć, ale także spadać, a inwestorzy nie mają gwarancji odzyskania pełnej zainwestowanej kwoty. Na inwestycje zagraniczne wpływ mogą mieć wahania kursów walut. Inwestowanie na rynkach wschodzących może się wiązać z większym ryzykiem w porównaniu z inwestowaniem na rynkach rozwiniętych. Inwestowanie w tytuły uczestnictwa funduszu Franklin Templeton Investment Funds SICAV wiąże się z ryzykiem opisanym w pełnym i skróconym prospekcie informacyjnym. Tytuły uczestnictwa Funduszu SICAV nie mogą być bezpośrednio ani pośrednio oferowane ani sprzedawane obywatelom lub rezydentom Stanów Zjednoczonych Ameryki.  


3. Źródło: Franklin Templeton Investments, dane na dzień 30 kwietnia 2012 r.

Niniejszy komunikat prasowy został sporządzony wyłącznie do celów informacyjnych i nie stanowi żadnego rodzaju profesjonalnej porady. Wszelkie informacje zawarte w niniejszym komunikacie prasowym zostały zebrane i opracowane przez Franklin Templeton Investments oraz zespoły zarządzających FTI z zachowaniem zasad profesjonalizmu i należytej staranności. Franklin Templeton Investments nie gwarantuje, że wszystkie informacje zawarte w niniejszym dokumencie są precyzyjne. Franklin Templeton Investments nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec odbiorców niniejszego komunikatu prasowego ani żadnych innych osób czy podmiotów z tytułu nieścisłości, błędów lub pominięć w treści niniejszego dokumentu, niezależnie od przyczyn takich nieścisłości, błędów lub pominięć. Wszelkie badania i analizy uwzględnione w niniejszym dokumencie zostały opracowane na potrzeby i do wyłącznych celów Franklin Templeton Investments.

Dokument wydany przez Franklin Templeton Investments Poland Sp. z o.o. 

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt: Franklin Templeton Investments Poland Sp. z o.o.; Rondo ONZ 1; 00-124 Warszawa; tel.: +48 22 337 13 50; faks: +48 22 337 13 70; e-mail: informacja@franklintempleton.com 

Więcej informacji o naszych funduszach można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.franklintempleton.pl

© 2012 – Franklin Templeton Investments. Wszelkie prawa zastrzeżone.



 




Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

an@thpr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »