Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Fresenius Kabi Polska liderem w dziedzinie terapii płynowej i żywienia klinicznego

Fresenius Kabi Polska pokrywa zapotrzebowanie na substancje odżywcze krytycznie i chronicznie chorych pacjentów poprzez dystrybucję najwyższej jakości produktów leczniczych oraz sprzętu medycznego. Jest partnerem polskich i zagranicznych szpitali. Wspiera leczenie pacjentów w warunkach domowych.

Fresenius Kabi Polska realizuje filozofię „Caring for Life” („W trosce o życie”) oraz cele biznesowe w oparciu o innowacyjność dostarczanych rozwiązań terapeutycznych. Zapewnia pacjentom najwyższe standardy opieki i leczenia.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Firma zaspokaja znaczną część zapotrzebowania szpitali na najwyższej jakości produkty lecznicze oraz sprzęt medyczny. W 2008 roku firma Fresenius Kabi Polska osiągnęła wynik sprzedaży na poziomie ponad 100 mln PLN. W roku kolejnym sprzedała do polskich szpitali 40 mln produktów leczniczych.

Stawiając na innowacyjność oferowanych produktów leczniczych firma wciąż poszukuje nowych dróg rozwoju. Obecnie trwają prace nad produktami mającymi poprawić jakość życia pacjentów w trakcie lub po chemioterapii. Mamy nadzieję, że w przyszłości ta dziedzina stanie się jednym z ważniejszych filarów działalności Fresenius Kabi Polska – mówi Maciej Chmielowski, Dyrektor Generalny i Członek Zarządu Fresenius Kabi Polska.

Firma oferuje roztwory infuzyjne do żywienia klinicznego – pozajelitowego i dojelitowego, płynoterapii oraz odpowiednie urządzenia medyczne do ich aplikowania. Żywienie kliniczne (leczenie żywieniowe) i płynoterapia to metody poprawiające stan odżywienia oraz zapotrzebowania na płyny pacjentów przewlekle i krytycznie chorych, którzy wymagają stałego nadzoru podstawowych funkcji życiowych.

Firma jest partnerem dla lekarzy i szpitali w całej Polsce. Fresenius Kabi Polska wspiera placówki medyczne logistycznie i naukowo. Szkoli personel medyczny, oraz umożliwia dostęp do wiedzy zgromadzonej przez pokolenia środowiska medycznego pracującego dla Fresenius Kabi.

Fresenius Kabi Polska a działalność prospołeczna

Dzięki wsparciu Fresenius Kabi Polska w dziesięciu szpitalach w Polsce[1] powstały pracownie żywienia klinicznego dla przewlekle i krytycznie chorych dzieci, które są leczone w warunkach szpitalnych i ambulatoryjnych. Pracownie żywienia wyposażone zostały przez Fresenius Kabi Polska w nowoczesne pompy MultiComp z automatycznym system przygotowania płynów. Leczenie żywieniowe efektywnie poprawia stan odżywienia i przyrost masy ciała u dzieci, a tym samym skraca ich czas pobytu w szpitalu.

Fresenius Kabi Polska wspiera pacjentów leczonych w warunkach domowych m.in. dzięki współpracy z fundacją „Dzieci żywione inaczej”. Nowoczesny sprzęt medyczny firmy Fresenius Kabi Polska skraca czas hospitalizacji naszych pacjentów. Chorzy otrzymują małe pompy infuzyjne umożliwiające leczenie żywieniowe w domach. Mieszczą się one w plecaku i pozwalają na swobodne przemieszczanie się, a także podróżowanie – mówi Maria Podemska, Prezes Fundacji „Dzieci Żywione Inaczej”.

Fresenius Kabi Polska jest częścią międzynarodowego koncernu Fresenius Kabi. Na polskim rynku firma funkcjonuje od 1999 roku.

Fresenius Kabi Polska oferuje wachlarz ponad 200 produktów mających zastosowanie w takich obszarach leczenia jak: anestezjologia i intensywna terapia, onkologia, niewydolność nerek, terapia przeciwbakteryjna, niedożywienie i zaburzenia wchłaniania, terapia objętościowa oraz płynoterapia.

Fresenius Kabi Polska posiada własny zakład produkcyjny w Kutnie. Produkowane płyny są dystrybuowane do polskich i zagranicznych szpitali. Obecnie połowa produkcji i ok. 1/3 obrotów Fresenius Kabi Polska jest generowana przez sprzedaż płynów prostych do Niemiec, Austrii, Włoch, Czech, Rumunii, Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Francji i na Węgry.

Do partnerów Fresenius Kabi Polska należy kilkaset szpitali w całej Polsce, pacjenci leczeni w warunkach szpitalnych i ambulatoryjnych, rodziny pacjentów zrzeszone w fundacjach oraz towarzystwa naukowe, takie jak Polskie Towarzystwo Żywienia Dojelitowego i Pozajelitowego, Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Polskie Towarzystwo Chirurgów, Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie i Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Epidemiologicznych oraz Polskie Towarzystwo Farmaceutów. Fresenius Kabi Polska inicjuje badania naukowe w polskich instytutach naukowo-badawczych, takich jak np. Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. Firma należy do Polskiej Izby Przemysłu Farmaceutycznego i Wyrobów Medycznych POLFARMED oraz Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. W oparciu o filozofię „Caring for Life” („W trosce o Życie”) realizowaną na świecie przez Fresenius Kabi, Fresenius Kabi Polska w swoich działaniach koncentruje się na człowieku. Poprawia jakość życia ciężko chorych ludzi nie tylko podczas ich pobytu w szpitalach, ale również w domach.[1] Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie, Dziecięcy Szpital Kliniczny im. prof. Antoniego Gębali w Lublinie, Instytut Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Pomorskie Centrum Traumatologii w Gdańsku,

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu, Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. L. Zamenhofa w Białymstoku, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im M .Kopernika  w Łodzi, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera UM nr 5 w Poznaniu, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego UM nr 1 w Poznaniu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

On Board

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »