Społeczeństwo » Społeczeństwo

Galeria Wileńska i Centrum Praskie Koneser ponownie zadbają o seniorów!

Trzecia edycja Praskich Dni Seniora, wydarzenia wypełnionego atrakcjami, odbędzie się już 20 i 21 października. W ramach tej inicjatywy, uczestnicy będą mogli wziąć udział w serii interesujących warsztatów czy skorzystać z bezpłatnych badań medycznych

Już po raz trzeci na Pradze-Północ odbędą się Praskie Dni Seniora, które z roku na rok gromadzą coraz większą liczbę uczestników. Podobnie jak w poprzednich edycjach, atrakcje rozpoczną się w Galerii Wileńskiej, zaś drugiego dnia seniorzy spotkają się w Centrum Praskim Koneser.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Galeria Wileńska - coś dla ciała, coś dla ducha

W piątek, 20 października, Galeria Wileńska stanie się miejscem wyjątkowego wydarzenia - Praskich Dni Seniora. Zaplanowane aktywności to między innymi warsztaty manualne, wspólne ćwiczenia, a także potańcówka. O muzyczną atmosferę spotkań zadba niezrównana DJ Wika, najstarsza DJ-ka w Polsce, której energetyczne sety gwarantują doskonałą zabawę. Wszystkie przewidziane atrakcje są bezpłatne.

#pociągdoprofilaktyki - tak brzmi hasło dnia i gry terenowej, która będzie jedną z głównych atrakcji. Ta interaktywna forma zabawy umożliwi połączenie przyjemności z poznawaniem zasad profilaktyki zdrowotnej. 

Wśród licznych punktów programu znajdują się też warsztaty manualne czy trening stawów, w trakcie którego uczestnicy poznają skuteczne techniki ćwiczeń rąk i dłoni. Ponadto seniorzy będą mieli możliwość wzięcia udziału w innowacyjnym treningu pamięci, który nie tylko pobudzi szare komórki, ale także dostarczy mnóstwa dobrej zabawy. 

Serdecznie zapraszam na pierwszy dzień Praskich Dni Seniora w Galerii Wileńskiej. Nasze centrum jest głęboko zaangażowane w działalność na rzecz lokalnej społeczności, a seniorów traktujemy jako jej ważną część. Dlatego z myślą o ich potrzebach i zainteresowaniach przygotowaliśmy bogaty program warsztatów i atrakcji, które aktywizują umysł, wzmacniają kondycję fizyczną oraz tworzą przestrzeń do nawiązywania nowych znajomości i zacieśniania więzi. Cieszę się, że już po raz trzeci organizujemy to wydarzenie z mieszczącym się po sąsiedzku Centrum Praskim Koneser - mówi Marta Chojnacka, dyrektor Galerii Wileńskiej.

Nie zabraknie okazji do ruchu! Organizatorzy zapowiadają taniec animacyjny oraz warsztaty taneczne, które zostaną dopełnione wspólnymi potańcówkami. Pełen wrażeń dzień zakończy wspólny śpiew i taniec z zespołem „Cała Praga Śpiewa". 

Sobota dla Seniorów: atrakcje, warsztaty i edukacja w Koneserze

W sobotę 21 października, w Centrum Praskim Koneser, seniorzy będą mieli okazję poddać się badaniom, takim jak pomiar ciśnienia oraz test słuchu. Ponadto, farmaceuta z lokalnej apteki szczegółowo przyjrzy się ich domowej apteczce i udzieli porad. W tym dniu odbędzie się także fascynujące zwiedzanie Magic Mind Museum, Muzeum Polskiej Wódki oraz Muzeum Sztuki Fantastycznej. 

Harmonogram obejmuje również warsztaty kulinarne w restauracji Spółdzielnia, w czasie których prascy nestorzy nauczą się w praktyce, jak przygotować pyszną pizzę. O kreatywność uczestników zadba pracownia Minimal Line, podczas warsztatów malowania pt. „Jesienny Van Gogh". W ramach promocji aktywności fizycznej zaplanowane są zajęcia jogi, promujące zdrowy i aktywny styl życia. Dodatkowo, w galerii Dom ze Sztuką seniorzy będą mogli wziąć udział w wyjątkowym oprowadzaniu po wystawie z artystą Henrykiem Wańkiem, który osobiście opowie o swojej sztuce.

W ramach trzeciej już edycji Praskich Dni Seniora, Centrum Praskie Koneser przygotowało serię wydarzeń skierowanych do warszawskich seniorów - od bezpłatnych badań profilaktycznych, poprzez warsztaty kulinarne i artystyczne, aż po zwiedzanie muzeów. Będzie to doskonała okazja do nauki, rozwijania pasji oraz do integracji i wymiany doświadczeń - podkreśla Magdalena Socorro-Czerwińska, dyrektor komercyjna Centrum Praskiego Koneser.

Wszystkie zaplanowane atrakcje są dla seniorów bezpłatne. Jednak liczba miejsc jest ograniczona - wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Poniżej znajdują się szczegóły:

Zapisy na warsztaty, zwiedzanie muzeów i inne wydarzenia, kontakt pod numerem: 22 166 17 00.

Zapisy na badania w Centrum Medycznym Damiana (podczas rejestracji należy podać hasło „Dni Seniora"): 22 566 22 22.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Jacek Jeżewski, Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy. Partnerem merytorycznym projektu jest Fundacja A.R.T. Partnerami są również Fielmann, Grycan, Apteka DR.MAX, A.Blikle, Czas na herbatę, Magia D'Italia, Carrefour. 

* * *

Galeria Wileńska to nowoczesne centrum handlowe, mieszczące się w samym sercu warszawskiej Pragi-Północ. Zarządcą i właścicielem obiektu jest grupa Unibail-Rodamco-Westfield. Jest to miejsce pierwszego wyboru dla większości mieszkańców i przejezdnych oraz turystów licznie odwiedzających prawą stronę Wisły. Wśród sklepów i lokali obecnych na terenie Galerii Wileńskiej znajdują się m.in: CCC, Sephora, Dealz,Pepco, Terranova, Reserved, Flying Tiger, Starbucks, Homla czy Empik. Na klientów czeka szeroka oferta gastronomiczna oraz hipermarket Carrefour. Dostosowując się do potrzeb klientów, Galeria Wileńska stale poszerza ofertę sklepów i punktów usługowych.

Galeria Wileńska od samego początku istnienia aktywnie uczestniczy w życiu prażan, angażując się w szereg zintegrowanych działań, od lat prowadzonych na prawym brzegu Wisły. Współpraca z lokalną społecznością to jeden z filarów strategii CSR grupy Unibail-Rodamco-Westfield tzw. „Better Places 2030". Galeria od kilku lat organizuje cykliczne spacery po Pradze by wraz z profesjonalnymi przewodnikami zaprezentować najciekawsze zakątki dzielnicy, a także eventy ekologiczne z cyklu Eko Wileńska, podczas których promuje ekotransport, ekozakupy oraz ekologiczny styl życia.

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej, zakupowej i hotelarskiej - z Hotelem Moxy Warsaw Praga. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Boska Woda i Zagroda, ORZO, Koneser Grill, Spółdzielnia.Koneser, Setki Powodów oraz pierwszą w Polsce restauracją sieci L'Osteria, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki i Muzeum Sztuki Fantastycznej oraz nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

p.artymowski@cecpolska.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »