Firma » Biznes

Gazele napędzają polską gospodarkę

Gazele napędzają polską gospodarkę
Zobacz więcej zdjęć »
Już po raz jedenasty opublikowana została lista Gazel Biznesu czyli ranking najdynamiczniej rozwijających się w Polsce przedsiębiorstw w roku 2010. Podczas uroczystej gali statuetki Gazel odebrali przedstawiciele firm z województwa łódzkiego.

Gazele Biznesu to coroczny ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Opracowywana przez redakcję Pulsu Biznesu klasyfikacja od 11 lat dostarcza informacji nie tylko o wyjątkowo aktywnych firmach z sektora MSP, ale również na temat sytuacji polskiej gospodarki. Zgodnie z danymi GUS sektor MSP to aż 99% z ogólnej liczby firm działających w naszym kraju, a zatrudnienie w nim znajduje około 9,5 miliona osób. W samym województwie łódzkim zarejestrowanych jest ponad 240.000 małych i średnich firm. Tytułem Gazeli wyróżnione zostają najskuteczniejsze z nich. W klasyfikacji biorą bowiem udział jedynie przedsiębiorstwa, które rozpoczęły działalność przed rokiem 2007, w latach 2007-2009 odnotowywały wzrost przychodów ze sprzedaży i nie odnotowywały straty, a w roku bazowym (2007) ich przychody mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych.

Ważną cechą odróżniającą Gazele od innych biznesowych gatunków zwierząt (np. rekinów czy hien) jest dobra reputacja i uczciwość wobec kontrahentów. Świadczyć może o tym fakt, że spośród 3500 wyróżnionych, aż 706 podmiotów może pochwalić się godłem Rzetelna Firma. W samym województwie łódzkim do elitarnego grona Gazel dołączyły 184 firmy, z których 40 zostało dodatkowo wyróżnionych Certyfikatem Rzetelności, potwierdzonym przez Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A. – Standardy postępowania stają się coraz ważniejsze, a przestrzeganie zasad etyki biznesu przez partnerów biznesowych to podstawa budowani trwałych relacji. Wyniki osiągane przez Gazele świadczą niezbicie, że sukces musi mieć solidne fundamenty  – mówi Adam Łącki, Prezes Zarządu KRD BIG S.A. – patrona programu Rzetelna Firma. – Jednym z podstawowych celów naszego programu jest promocja rzetelności płatniczej oraz przedsiębiorstw, które w codziennych działaniach postępują w sposób uczciwy i przejrzysty. Wiarygodność uczestników można w każdym momencie sprawdzić na stronie www.rzetelnafirma.pl, a to czyni firmy legitymujące się tym godłem szczególnie wartymi polecenia – dodaje Łącki.

Więcej informacji na temat wydarzenia na stronach: www.gazele.pl i www.rzetelnafirma.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Matylda Dudek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »