Firma » Praca

Gdzie szukać pracy bez znajomości języka obcego?

Gdzie szukać pracy bez znajomości języka obcego?
Zobacz więcej zdjęć »
Brak znajomości języka obcego nie musi stać na przeszkodzie, aby znaleźć zadawalającą pracę poza granicami naszego kraju. Nie ulega wątpliwości, że znajomość języka urzędowego w danym miejscu może być bardzo pomocna i z pewnością zwiększy naszą wartość na rynku pracy.

Brak znajomości języka obcego – jaki zawód wybrać?

Najwięcej ofert dla Polaków za granicą jest w rolnictwie, branży budowlanej czy produkcji przemysłowej. Najwięcej zarabiają monterzy linii produkcyjnej. Podobne wynagrodzenie mogą otrzymać pracownicy budowlani – murarze, hydraulicy. Z kolei najniższe stawki są w rolnictwie. Z pewnością można szukać pracy jako spawacz. Zarobki są porównywalne do wynagrodzenia specjalistów budowlanych. Podobnie jest z zawodem wulkanizatora, gdzie zarobki sięgają średniej krajowej. Znajomość języka nie jest wymagana także w takich branżach jak ogrodnictwo, logistyka czy produkcja, ale z pewnością może być dodatkowym atutem.

Brak znajomości języka obcego – gdzie wyjechać?

Polacy najczęściej wybierają Niemcy i Wielką Brytanie jako nowe miejsce do życia. Z pewnością zarobki są tam wyższe, a poziom życie nieporównywalny do tego w naszym kraju. Kolejnymi miejscami, gdzie nasi rodacy wyjeżdżają są Stany Zjednoczone, Holandia, Belgia, Włochy, Francja. Najczęstszym powodem emigracji są zarobki w danym miejscu. Z pewnością w wielu powyższych krajach można poradzić sobie i godnie zarabiać bez znajomości języka obcego, ale najczęściej na wyższe stanowiska menadżerskie i kierownicze znajomość języka jest niezbędna. Warto już przed wyjazdem określić czy chcemy wyjechać na stałe czy tylko na chwilę, aby zarobić określoną kwotę. Z pewnością przy rozważaniu emigracji na stałe warto rozważyć naukę języka obowiązującego w wybranym kraju.

Brak znajomości języka: gdzie znaleźć pracę?

Niektórzy wyjeżdżają z Polski za granicę bez konkretnej oferty pracy i szukają zajęcia dopiero po przyjeździe. Taki wyjazd „w ciemno” może być ryzykowny, ponieważ już na starcie musimy zapłacić za mieszkanie oraz mieć środki do życia, a przychodu brak. Nie wiemy, kiedy uda nam się znaleźć pracę, a to może skutkować wyczerpaniem wszystkich oszczędności, o ile takie mamy. Z pewnością łatwiej szukać pracy będąc już na miejscu – możemy np. roznosić CV bezpośrednio do firm lub chodzić na rozmowy rekrutacyjne od razu, a nie czekać do przylotu. Nie każda firma decyduje się na rozmowę o pracę przez skype. Łatwiej o zatrudnienie na odległość będzie osobom o wyższych kwalifikacjach, niż osobom chcącym wykonywać proste prace.

Z pewnością bezpieczniej jest najpierw znaleźć zatrudnienie, a potem wyjechać za granicę, jeżeli jest taka możliwość. Warto jest przeglądać serwisy z ogłoszeniami o pracę. Niektórzy decydują się poszukać zatrudnienia za pomocą pośrednictwa. Na tę formę należy uważać, ponieważ nie każdy pośrednik jest uczciwy. Zdarza się także, że podpisując umowę z pośrednikiem zobowiązujemy się do odbycia kursu języka obcego, a to może wiązać się z dodatkowymi kosztami.  Przed podpisaniem wszelakich umów warto dobrze się zastanowić lub poprosić o pomocą osobę znającą ogólne zasady zatrudnienia w danym kraju.

Źródło: TheBluArk - rekrutacja pracownikówRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »