Gospodarka » Bezpieczeństwo

Generali OFE pozyskało 6 444 nowych członków

Generali OFE pozyskało 6 444 nowych członków
Zobacz więcej zdjęć »
31 lipca br. ZUS przeprowadził kolejne w tym roku losowanie do Otwartych Funduszy Emerytalnych dla osób, które podjęły pracę a nie zdecydowały samodzielnie o tym, do którego funduszu chcą przystąpić.

W losowaniu wzięło udział 38 668 osób, które zostały przydzielone do 6 OFE. Efektem tego losowania jest pozyskanie przez Otwarty Fundusz Emerytalny Generali 6 444 nowych członków. Generali OFE jest jedynym funduszem, który brał udział we wszystkich osiemnastu losowaniach, prowadzonych od 2000 roku.

Po raz kolejny ZUS przeprowadził losowanie członków do tych funduszy emerytalnych, które osiągnęły wyższe niż średnie stopy zwrotu w dwóch kolejnych okresach rozliczeniowych i zarządzają mniej niż 10% aktywów netto wszystkich OFE. Generali OFE jest jedynym funduszem, który brał udział we wszystkich losowaniach jakie do tej pory miały miejsce, tj. od marca 2000 roku.

Otwarty Fundusz Emerytalny Generali może poszczycić się znakomitymi wynikami inwestycyjnymi, zwłaszcza w obecnych warunkach niestabilnej sytuacji gospodarczej. Na koniec 2008 roku fundusz awansował z 3. na 2. pozycję, pod względem najwyższej stopy zwrotu OFE na poziomie 141,63%, liczonej w najdłuższym porównywalnym okresie, tj. od września 1999 r.

Generali OFE cieszy się również najwyższymi ocenami w branżowych rankingach, czego dowodem było zdobycie w tym roku po raz drugi z rzędu pierwszej lokaty w prestiżowym rankingu funduszy emerytalnych przygotowanym przez redakcję „Rzeczpospolitej". Fundusz Generali był też zwycięzcą w dwóch ostatnich rankingach najlepszych OFE opublikowanych w  grudniu 2008 r. oraz w czerwcu 2009 r.  przez „Gazetę Wyborczą". Dowodzi to bardzo wysokiej, stabilnej i powtarzalnej oceny OFE dokonywanej przez niezależnych ekspertów rynkowych. Dodatkowo w kwietniu i lipcu br. branżowy serwis ekonomiczny Analizy Online opublikował rankingi funduszy emerytalnych, w których Generali OFE uznany został za lidera pod względem wartości hipotetycznego konta emerytalnego. Na ostateczną ocenę znaczący wpływ miały zarówno stabilność wypracowanych przez fundusz wyników, jak i bezpieczeństwo długoterminowych decyzji inwestycyjnych, dokonywanych przez ekspertów Generali.

W ostatnim 3-letnim okresie rozliczeniowym (30.09.06-31.03.09), kwalifikującym do udziału w losowaniu nowych członków, Generali OFE wypracował drugi wynik na rynku, wykazując wartość zdecydowanie przekraczającą średnią ważoną stopy zwrotu.  W tym czasie bezprecedensowy kryzys nieruchomościowy i finansowy w USA, który przeniósł się na inne kraje i sektory gospodarki, spowodował głębokie spadki na giełdach, które trwały przez około 1,5 roku. Ostatnie ożywienie i poprawa nastrojów na rynkach akcyjnych są związane z nadzieją inwestorów na rychłe zakończenie trwającej recesji. Czy rozpoczęliśmy nowy trend wzrostowy, czy też jest to tylko większa korekta w głównym trendzie spadkowym, przekonamy się dopiero za kilka- kilkanaście miesięcy. W naszej strategii inwestycyjnej będziemy się starali dostosować poziom ponoszonego ryzyka do oczekiwanego zysku i prognozowanego przez nas zachowania rynków kapitałowych. Strategia ta, w dłuższych okresach, przynosi ponadprzeciętne wyniki inwestycyjne, co znajduje swe odzwierciedlenie choćby w wielu rankingach branżowych, które w ostatnim roku wskazywały Generali jako najefektywniejszy fundusz emerytalny na rynku. Dzięki temu jesteśmy również jedynym funduszem emerytalnym, który brał udział we wszystkich dotychczasowych losowaniach nowych członków OFE." - mówi Rafał Markiewicz, Członek Zarządu Generali Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A., Zarządzający Generali OFE.

W najbliższym czasie Generali OFE poinformuje swoich nowych członków o wyniku losowania.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »