Firma » Bankowość

Getin Bank pierwszy w Polsce wprowadza mobilne płatności zbliżeniowe Visa oparte o chmurę i technolo

Pod koniec grudnia ub.r. Getin Bank we współpracy z First Data Polska, Oberthur i Visa Europe, z sukcesem przeprowadził pierwszą mobilną transakcję zbliżeniową przy wykorzystaniu technologii HCE.

Tym samym Bank, jako pierwszy w Polsce współpracujący z Visa, rozpoczął program pilotażowy usługi, która umożliwi szybkie, wygodne i bezpieczne realizowanie takich płatności. Rozwiązanie będzie dostępne dla Klientów Getin Banku na przełomie I i II kwartału br.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Getin Bank osiągnął kolejny sukces w zakresie adoptowania nowoczesnych technologii w obszarze usług finansowych. Już wkrótce Klienci Banku będą mogli w wygodny i bezpieczny sposób płacić zbliżeniowo w technologii HCE. Usługa jest skierowana do posiadaczy telefonów działających w oparciu o system Android 4.4 lub nowszy i wyposażonych w moduł NFC. Z rozwiązania będą mogli korzystać Klienci wszystkich telefonii komórkowych, bez konieczności wymiany karty SIM. Aby móc płacić mobilnie w technologii HCE, wystarczy jedynie pobrać i zainstalować dedykowaną aplikację mobilną Getin Banku i zarejestrować w systemie transakcyjnym mobilną kartę płatniczą Visa.

Proces płatności realizowanej z wykorzystaniem tzw. chmury jest bardzo prosty. Aby wykonać transakcję należy zalogować się do aplikacji Getin Banku i przyłożyć telefon do czytnika płatności zbliżeniowych. Realizacja płatności do kwoty 50 zł nie wymaga potwierdzenia kodem PIN. Za pośrednictwem aplikacji możemy także sprawdzić historię przeprowadzonych transakcji oraz zarządzać kartami płatniczymi. Usługa będzie dostępna dla wszystkich Klientów Getin Banku na przełomie I i II kwartału br.

Płatności zbliżeniowe cieszą się coraz większą popularnością w Polsce, dlatego stale pracujemy nad rozwijaniem tego rodzaju usług. Visa Cloud-based Payments i HCE to obecnie najbardziej zaawansowane technologie wśród dostępnych na rynku rozwiązań płatności mobilnych. Dzięki współpracy z First Data Polska, Oberthur i Visa Europe, nasi Klienci już wkrótce będą mogli w pełni docenić innowacyjność, bezpieczeństwo
i wygodę tej usługi –
mówi Paweł Wawiernia, Dyrektor Departamentu Kart Płatniczych i Płatności Alternatywnych, Getin Noble Bank.

– Gratulujemy Getin Noble Bankowi rozpoczęcia pilotażu usługi mobilnych płatności zbliżeniowych Visa wykorzystujących chmurę i technologię HCE, które pozwalają na szybkie udostępnienie rozwiązania dużej grupie klientów. Opierając się na sukcesie płatności zbliżeniowych, w których Polska jest europejskim liderem pod względem liczby transakcji, Visa Europe wierzy, że mobilne płatności zbliżeniowe będą tym rozwiązaniem, po które konsumenci będą sięgać najchętniej – komentuje Jakub Kiwior, dyrektor ds. rozwoju biznesu
i marketingu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa Europe.

Płatności mobilne Visa oparte o chmurę i technologię HCE to kolejne innowacyjne rozwiązanie, które wdraża Getin Bank. W październiku ub.r. Bank przeprowadził pierwszą na świecie transakcję biometryczną kartę debetową z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych. W ubiegłym roku otrzymał także nagrodę za dualną kartę Visa SimplyOne, uznaną za „Najbardziej innowacyjną polską kartę 2014”.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Getin Bank
http://www.getinbank.pl/

Komentarze (1)

  • avatar
    ~ola 2015-01-17 20:26:45

    Nic dziwnego, że tyle dobrego ostatnio czytam o getin banku. Ja ponieważ ciągle się rozwijają zdecydowałam się na zamknięcie konta u konkurencji i otworzenie getin up.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »